דיווח: סיירת מטכ"ל נשלחה למערב עיראק - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דיווח: סיירת מטכ"ל נשלחה למערב עיראק

udicol

Recommended Posts

הבריטים יכולים כמובן לשלוח את ה-SAS שלהם כאשר בגבול הסעודי והטורקי מחכים יחידות תמיכה.

אני מדבר על היום , ובלי קשר גם במלחמת המפרץ היו לווינים ועדיין הם לא מצאו את הטילים, ובנוסף כמעט

כל היחידה של ה SAS התחסלה או נפלה בשבי (נדמה לי חוץ מאחד) למרות יחידות סיוע בגבולות השכנים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוד' חלס עם השטויות, אם היית מכיר את ג'יינס לא היית מדבר ככה, על כל מקרה, שמעתי (יחותר נכון קראתי) עך הדיווח הזה ממקור ראשון (כמעט) שעה שיצא, אילו היה זה כל אחד אחר לבד ג'יינס לא הייתי מתפתה לשניה לנגוס, אך, ורק משום, משמדובר בג'יינס - אני נותן לו הרבה קרדיט, אני לא *בטוח* אם זה נכון, אבל זה בהחלט (ורק, שוב, משום שזה הם) יכול להיות (מגזין כזה לא יחפז לסכן את מוניטו).

חבל, אגב, שהם פירסמו זאת.

נ.ב. מסופקני עם האמריקאים, כדבריך, "מיפו {שם} כל גרגר חול".

אורי - תמוהה = תמוה.

עריכה: רק למקרה שאני לא מספיק ברור - זה סופר מטורף, לא הגיוני ולא שפוי, קשה לי מאוד להאמין שזה נכון - אני רק נותן לזה את מעט הקרדיט משום, ושוב אך ורק משום, שזה ג'יינס!

נ.ב. אני לא פוסל הטעיה מכוונת שלו (של ג'יינס) כדי להסיח דעת העירקים מהמתרחש באתר עתה או (ויותר הגיוני) בעתיד הקרוב מאוד (מבצעית, לא מלחמתית כמובן).

עריכה מרק-2: נ.ב.ב. במלחמת המפרץ היו לנו הרבה הרבה יותר מתוכניות ולגבי הרבה יותר מסיירות, ולזה לא נכנס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בשבועיים האחרונים שהייתי באנגליה, נאלצתי לצפות ב BBC (מה אפשר לעשות... היה משעמם, ורק חמישה ערוצים בטלוויזיה :( )

ניתן היה לראות ללא בעיה את הפרופוגנדה שנעשית שם לקראת ההתקפה על עיראק. עשרות כתבות המסבירות על החיים הקשים של התושבים תחת השלטון העיראקי, בדומה לכתבות שנעשו על הטאליבן לפני המלחמה באפגנסיטן.

אז אם BBC מסוגל לספק את שרותי לתעמולה, גם ג'יינס יכולה...

למרות שאני לא מבין מהו הערך התעמולתי בחדשה שכזו :-\ ???

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התכוונתי לכך, שדיווח שישראל משתתפת במתקפה בעיראק בדיוק יביא לתוצאה הפוכה בקרב האירופאים... ממילא לא מתים עלינו שם.

וקשה לי להאמין שהאמריקאים ירצו את זה. ולכן אין לחדשה הזו שום ערך תעמולתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התכוונתי לכך, שדיווח שישראל משתתפת במתקפה בעיראק בדיוק יביא לתוצאה הפוכה בקרב האירופאים... ממילא לא מתים עלינו שם.

וקשה לי להאמין שהאמריקאים ירצו את זה. ולכן אין לחדשה הזו שום ערך תעמולתי.

חשבתי שהתכוונת לBBC...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתם לא מעודכנים,

בתוניס זאת גם היית סיירת מטכ"ל וגם הייתה תאונה של צאלים ב' זה היה תוכנית לחסל את סדאם.

מה שדיברו על התוכנית במלחמת המפרץ היא הייתה תוכנת ידועה שרק בגלל כמה טמבלים לא יצאה.

ולא להשוות את סיירת מטכ"ל לSAS הסיירת בהרבה יותר טובה, שלחו לפני כמה חודשים חיילים שלנו לאמן לוחמים אמריקאים בפירוק פצצות גרעיניות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר...

:o

כנראה שזה אמיתי .

הוושינגטון פוסט הצליח ל-"הוציא" מגורמים בכירים בממשל את דבר המצאותם של כוחות צה"ל במערב עיראק.

(מבוכה)

הכותרות בערב שבת, במשדר מבט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הסיפור המלא

(תמלאו את הפרטים שם בהתחלה וזהו, 2 שניות)

ציטוט:

The administration's pledge, which was conveyed during this week's visit to Washington by Israeli Prime Minister Ariel Sharon, follows an undisclosed reconnaissance mission in western Iraq this summer by Israeli special forces, according to a former U.S. defense official. The covert Israeli operation was aimed at determining whether Iraq had the capability to launch drone aircraft, in addition to Scud missiles, from its desert air bases.
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Janes הוא אחד המגזינים היוקרתיים ביותר (אם לא היוקרתי ביותר) הנוגע לכל החדשות הצבאיות, הם מפרסמים הרבה מאוד חומר צבאי חסוי, אבל בגלל שזהו מגזין בינלאומי (נדמה לי שהמשרדים הראשיים ממוקמים בבריטניה) הוא אינו בדיוק כפוף לחוקי הצנזורה של מדינות שונות, כזכור, לפני זמן לא רב פורסם שם ששייטת 13 הטביעה ספינה עליה היה משלוח לרש"פ...

אגב, התעשיה האווירית הישראלית היא אחד הספונסורים שלו ומנוי שנתי עולה משהו כמו 900$ :(

אני חושב שבידיעה הזו הם הרסו את המוניטין שלהם. יחידה קטנה של עשרות אנשים ממש יטיילו במערב עיראק שהוא שטח ענקי כאשר ארה"ב משגיחה על כל חיפושית במדינה הזו.לא מספיק חיילים מסיירות מתייבשים לנו במתקני אימונים בארץ ואפילו מטורטרים ואתה חושב שהם ידלגו בגבעות מערב עיראק, בדיוק מתחת לאף של האמריקאים שכבר מיפו כל גרגר חול במדינה הזו.

אני מניח שהם ייצטרכו לחפש תירוצים על הפאשלה שלהם.

בוא נתחיל מזה ששירותי הביון של ארה"ב יחסית לתקציבים שלהם שווים לתחת ורוב משגרי הסקאד הניידים שהושמדו במבצעים הקודמים הושמדו ע"י שלדג או בעקבות מידע מודיעיני ישראלי

אמריקאים אוהבים לחשוב שהם גדולים וחזקים אבל הם לא

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אל תשכח שלא לקחנו בדיוק את העובדה שירדן מסייעת באיזו שהיא צורה. אני מניח שהם קיבלו "בקשיש" גדול מהאמריקאים. בכל זאת יש להם משהוא בעיניין ושום דבר לא נעשה לבד, ללא תאום עם ירדן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...