דיווח: סיירת מטכ"ל נשלחה למערב עיראק - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דיווח: סיירת מטכ"ל נשלחה למערב עיראק

udicol

Recommended Posts

כתבה נמצאת כאן

אני פשוט לא מאמין איזה עיתונאים טפשים יש בשבועון המטומטם הזה שנקרא "ג'יינס ".

או בעצם האם אפשר לכנותם טפשים או זורעי מדון ושררה.

אפילו בדבקה לא מרומז נושא כזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Janes הוא אחד המגזינים היוקרתיים ביותר (אם לא היוקרתי ביותר) הנוגע לכל החדשות הצבאיות, הם מפרסמים הרבה מאוד חומר צבאי חסוי, אבל בגלל שזהו מגזין בינלאומי (נדמה לי שהמשרדים הראשיים ממוקמים בבריטניה) הוא אינו בדיוק כפוף לחוקי הצנזורה של מדינות שונות, כזכור, לפני זמן לא רב פורסם שם ששייטת 13 הטביעה ספינה עליה היה משלוח לרש"פ...

אגב, התעשיה האווירית הישראלית היא אחד הספונסורים שלו ומנוי שנתי עולה משהו כמו 900$ :(

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Janes הוא אחד המגזינים היוקרתיים ביותר (אם לא היוקרתי ביותר) הנוגע לכל החדשות הצבאיות, הם מפרסמים הרבה מאוד חומר צבאי חסוי, אבל בגלל שזהו מגזין בינלאומי (נדמה לי שהמשרדים הראשיים ממוקמים בבריטניה) הוא אינו בדיוק כפוף לחוקי הצנזורה של מדינות שונות, כזכור, לפני זמן לא רב פורסם שם ששייטת 13 הטביעה ספינה עליה היה משלוח לרש"פ...

אגב, התעשיה האווירית הישראלית היא אחד הספונסורים שלו ומנוי שנתי עולה משהו כמו 900$ :(

אני חושב שבידיעה הזו הם הרסו את המוניטין שלהם. יחידה קטנה של עשרות אנשים ממש יטיילו במערב עיראק שהוא שטח ענקי כאשר ארה"ב משגיחה על כל חיפושית במדינה הזו.לא מספיק חיילים מסיירות מתייבשים לנו במתקני אימונים בארץ ואפילו מטורטרים ואתה חושב שהם ידלגו בגבעות מערב עיראק, בדיוק מתחת לאף של האמריקאים שכבר מיפו כל גרגר חול במדינה הזו.

אני מניח שהם ייצטרכו לחפש תירוצים על הפאשלה שלהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שימו לב לעוד פעולה "פיקטיבית" שביצעה אחת מיחידות העילית של חיל האויר הלא היא יחידת שלדג:

לקוח מאתר www.isayeret.com הכתוב נמצא כאן

ציטוט:

Sayeret Shaldag most famous operation is its assistance in the aerial attack on the Iraqi nuclear reactor known as "Osirak" (Israeli code name - "Tamouse"), July 6, 1981.

Prior to the attack a Sayeret Shaldag team was airborne inserted to Iraq via a CH53 helicopter and waited for eight IAF F16 to arrive. Also in the area was a Mossad agent who placed a navigation beacon for the jets. When the airplanes arrived the team help the pilots to target the reactor and supplied Bombardment Damage Assessment (BDA). The bombs released from the F16 heat the reactor dead on the spot and the Iraqi nuclear program was set years back.

After the bombing, the team was extracted back to Israel by CH53. With the help of six F15 providing cover for the CH53 and the F16 and the Iraqi fear of radiation the team managed to extract safely. Note that the Sayeret Shaldag team present during the attack didn't laser designated the reactor as the bombs used were simple iron ones and not laser guided smart bombs due to operational reasons

.

שוב פעם, מאיפה הם ממציעים את זה ? מסוקי יסעור הטיסו אותם באותה תקופה, דרך איפה בדיוק? קפצו אצל המלך חוסיין לשתות קפה?

נ.ב: אין לי שום דבר נגד יחידות העילית של צה"ל. ידוע שסיירת 13 הגיע לתוניס והרגה את אחד מבכירי אש"ף אכן פעולה נועזת ומסוכת.

הדיווחים של הסוכניות הזרות הם אילו שמעלים את חמתי נגדם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

udicool, אני רק יכול לומר לך שמה שכתוב שם נכון, ואם לא ידעת התווח של מטוסי F16 בכלל לא יכול להגיע למקום שהופצץ הקור והם נשאו פחות פצצות בשביל מיכלי דלק ספר. מה גם שהם טסו בפורמיישן ביחד עם מטוסי F15 לגיבוי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכתוב בכתבות הנ"ל הוא שטות מוחלטת, אפילו למי שלא מבין הרבה בבטחון ברור שאין לסיירת מטכ"ל שום סיבה לסייר בעיראק, כמו כן שליחה של כוח קומנדו ישראלי למטרות תצפית על מטרות אמרקניות נשמע תמוה ולא הגיוני במיוחד.

אך אל תשכחו , שלא הכל אנחנו יודעים דברים רבים נשארים סודיים, וישארו סודיים עוד שנים רבות....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למי שקרא את המוסף לחג של ידיעות היה מגלה שהיה תוכנית לפלוש לעיראק עם יחידות עלית וקומנדו במלחמת המפרץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

udicool, אני רק יכול לומר לך שמה שכתוב שם נכון, ואם לא ידעת התווח של מטוסי F16 בכלל לא יכול להגיע למקום שהופצץ הקור והם נשאו פחות פצצות בשביל מיכלי דלק ספר. מה גם שהם טסו בפורמיישן ביחד עם מטוסי F15 לגיבוי.

עובדה: המטוסים המריאו מבסיס ח"א עובדה שבדרום הארץ .מעל מפרץ אילת תודלקו המטוסים ופנו לכיוון ירדן כאשר לשמאלם ירדן ומימינם ערב הסעודית. הם טסו כל כך נמוך (להתחמק מהמכ"ם הסעודי) במשך שעות בודדות.

מסוק יסעור מגיע לטווחים גדולים רק עם הוא מתודלק . מטוס תידלוק תקני ליסעור הוא הרקולס. לא ניתן להוסיף את ההרקולס לסיפור הזה כי כולם יודעים שהוא לא היה במבצע הזה. לכן פסלנו את האפשרות שמסוק יכול להגיע לכור העיראקי . עם מסוק לא הגיע אז גם היחידה עם מספר מפעילים לא הגחעו לעיראק.

בפעולה הזו השתתפו מטוסי F-16 ,F-15 ומטוסי תדלוק.

אם אני זוכר בפעולה זרקו פצצות ברזל לתוך הכור כאשר 7 מתוך 8 פצצות נכנסו פנימה לתוך הליבה החדשה שנבנתה.

פצצות ברזל ניתן "לזרוק" כאשר המחשב של המטוס נותן אינדיקציה לגגבי מקום נפילתה. פצצות חדשות יותר עוזרות לפגיעה במטרה קשת צפייה ומזק אוויר קשה במיוחד. בתקופה ההיא (ראשית שנות ה-80 - 1981 ~ ) עדיין לא נפוץ השימוש בפצצות מונחות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולי זה נשמע טיפשי לשלוח צוות למקום כזה , אבל במלחמת המפרץ הבריטים שלחו צוות של SAS

לאותו מקום ולאותה מטרה בדיוק ואפילו בלי מודיעין מעודכן

הבריטים יכולים כמובן לשלוח את ה-SAS שלהם כאשר בגבול הסעודי והטורקי מחכים יחידות תמיכה.

כאן אנחנו מדברים על ירדן העויינת (בשנות ה-80) ומרחק אדיר מיחידות תמיכה ידידותיות.

לא פרקטי ולא מעשי במיוחד שארה"ב בוחנת כל קמ"ר בזכוכית מגדלת של אחד ממאות הלווינים שלהם ברקיע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...