המגש השתגע (נפתח ומייד נסגר) ב-CD-ROM של Toshiba האם ניתן לפתור את הבעיה? - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המגש השתגע (נפתח ומייד נסגר) ב-CD-ROM של Toshiba האם ניתן לפתור את הבעיה?

Meturlal

Recommended Posts

שלום לכם,

ברשותי CD-ROM של Toshiba מדגם XM-6702B (מהירות כפול 48), שמשרת אותי נאמנה יותר משנתיים וחצי.

לאחרונה החלה התופעה הבאה:

כאשר לוחצים על כפתור הפתיחה ב-CD-ROM המגש של ה-CD-ROM נפתח ומיד נסגר.

לפעמים קורה גם שהוא נפתח ונסגר מספר פעמים (מקסימום 3), עד שהמגש נתקע.

הפתרון שמצאתי הוא לתפוס עם היד את המגש של ה-CD-ROM בפתיחה, כדי שהוא לא יסגר, אבל לפעמים ה-CD-ROM מגלה התנגדות לכך ומנסה להיסגר ב"כוח", וחוץ מזה, זה בכלל לא נוח.

ה-CD-ROM עדיין קורא דיסקים בצורה מצויינת ולא מראה שום בעיות בקריאה. אני לא כל כך מעוניין להחליף את אותו למרות מחירם הזול יחסית של כונני CD-ROM חדשים, כי בניגוד להרבה כונני CD-ROM חדשים, הוא מסוגל לקרוא המון פורמטים של דיסקים (כמו:CD-RW UDF, CD+(E)G, DLA, CD-Text ועוד). הכי חשוב לי זה פורמט ה-DLA (בו אני משתמש הרבה), שזה ה-CD-ROM היחיד שנתקלתי בו, שמסוגל לקרוא אותו (לעומת זאת, כל הצורבים בהם נתקלתי מסוגלים לקרוא אותו).

האם יש דרך לסדר את התופעה עם המגש???

האם מישהו נתקל בכזו תופעה (האם זו תופעה נפוצה גם בכוננים אחרים)?

בהמון תודה מראש וחג שמח לכולם!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יכול להיות שהכפתור שעליו אתה לוחץ בשביל לפתוח את הסי די רום פשוט נתקע שם ו"ןלוקח לו זמן" עד שהוא יוצא... תנסה לראות אולי יש שם ליחלוך ... (ליד הכפתור) אשר סותם אותו קצת והוא נתקע....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יכול להיות שהכפתור שעליו אתה לוחץ בשביל לפתוח את הסי די רום פשוט נתקע שם ו"לוקח לו זמן" עד שהוא יוצא... תנסה לראות אולי יש שם ליכלוך ... (ליד הכפתור) אשר סותם אותו קצת והוא נתקע....

קודם כל, תודה על התגובה המהירה!

בדקתי ואין שום לכלוך (בכלל אני מאוד שומר על הניקיון).

נראה לי שהבעיה היא שהמגש נפתח בטריקה, ומהתנופה הוא פשוט נסגר (כמו שדחיפה של המקש גורמת לסגירתו).

האם יש לך הצעה אחרת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם זה מה שאתה אומר ... זה יכול להיות שאם הזמן בסי די רום שלך נשברו כמה שינים מגלגלי השיניים בסי די רום שלך ולכן הסי די רום דוכף יותר מידי חזק את המגש...

בכל זאת יכול להיות שאני טועה ... אז אתה יכול לפרק את הסי די רום להוציא את המגש בכלל ואז להכניס אותו שוב ... יכול להיות שהוא יצא ממקומו קצת...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הפיתרון שניראה לי הכי הגיוני הוא שהמדף של הדיסק פשוט לא מונח טוב על המסילה וכאשר אתה מנסה לסגור את הדיסק הוא לא נסגר כמו שצריך והוא יוצא שוב החוצה. אתה צריך לפתןח את ה סי די ולסדר את המגש, אם אתה רואה גלגל שיניים שבור לך עם זה לחנות אני בטוח שאפשר לסדר את זה

בהצלחה ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תנסה לעדכן לו את הביוס...

ה-Firmware הכי חדש שמצאתי ל-CD-ROM הוא 1.007 שזו אותה הגרסה שבאה עם הכונן, כך שאין טעם לעדכן.

אם זה מה שאתה אומר ... זה יכול להיות שאם הזמן בסי די רום שלך נשברו כמה שינים מגלגלי השיניים בסי די רום שלך ולכן הסי די רום דוכף יותר מידי חזק את המגש...

בכל זאת יכול להיות שאני טועה ... אז אתה יכול לפרק את הסי די רום להוציא את המגש בכלל ואז להכניס אותו שוב ... יכול להיות שהוא יצא ממקומו קצת...

אני אבדוק את זה (זה נשמע מאוד הגיוני).

תודה וחג שמח לכולם!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...