Pagefile על Radmisk, וכונני ram (ע"י תוכנה) בכלליות... - Windows - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

Pagefile על Radmisk, וכונני ram (ע"י תוכנה) בכלליות...

AppleJack

Recommended Posts

קיימת תוכנה בשם Ramdisk המאפשרת מיפוי של כונן ... ז"א שימוש בזיכרון למטרת איכסון.

http://www.superspeed.com/desktop/ramdisk.php

אני אפילו לא ייכנס לשאלה "בכמה כונן מהיר יותר מ-HD". תעשו איזה bench קטן, אי אפשר לפספס :lol:

כרגע אני בשלבי ניסוי של איכסון ה-Pagefile על כונן בגודל 100mb (מתוך 1G) בנוסף ל-1.5GB pagefile על ה-HD.

האמת שדי קשה לי לאמוד את הבדלי הביצועים עם רק 100mb ramdisk של swap, מאחר ואת רוב העבודה יעשה ה-page הגדול על ה-HD.

אני שוקל להוסיף (ל-2GB) - אבל לא רק בשביל ה-pagefile :)

אולי יש פה משהו עם 2GB שמוכן לנסות להקצות ל-pagefile בערך 512mb על ramdisk ועוד איזה 512mb על ה-HD ולעזור לי להחליט אם זה משתלם מבחינת ביצועים ? (ז"א נשארים 1.5GB לשאר העבודה של חלונות)

ד"א, הבנתי ש- ישתמש קודם בכונן הפחות עסוק (או "המהיר") למטרת ה-swap. ז"א, בעדיפות שה-swap יבוצע על ה-ramdisk כאשר יש עבודה של ה-HD.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מעוניין לבטל את הזיכרון הוירטואלי, וגם לא ממליץ לך לעשות את זה...

שנינו מסכימים שהזכרון מתפקד הרבה יותר מהר מכל Raptor או SCSI קיים.

הטעם הוא כדי שניהול הזכרון הוירטואלי יבוצע על הזכרון עצמו ובכך יאיץ את כל התהליך ובנוסף יפנה ל-HD "רוחב פס" לפעולות אחרות.

זה שלקחתי 100mb מהזכרון לזכרון וירטואלי- אני מסכים איתך שלא עשיתי הרבה... אבל אם היה לי יותר (2GB) והייתי מקצה 512mb מהזכרון לזכרון וירטואלי הדברים היו נראים אחרת... אני משער. בגלל זה אני מבקש שמשהו ינסה את זה :) לא סיפור גדול .

ידוע שככל שיש לך יותר ככה הצורך בזיכרון וירטואלי קטן -- אבל עדיין יש צורך בו וחבל שה-HD יעשה את העבודה השחורה אם יש לך מספיק ...

אפשר גם לשים ב-ramdisk את כל ה- temp למשל, או כל מני קבצים שיש אליהם גישה לעיתים קרובות. אני רואה המון פוטנציאל בשימוש בזכרון לצורכי איכסון קבצי מערכת דינאמים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עד לפני זמן מה עבדתי בעזרת ג'יגה בלי וירטואלי בכלל, ולאחר שזה לא הספיק אני עובד עם 2 ג'יגה ללא וירטואלי כלל.

חשבון פשוט. יש לך ג'יגה של . גנבת ממנו 100 מגה לצורך דיסק וירטואלי. עדיין יש לך סה"כ ג'יגה . אתה רוצה שיפור? שדרג ל 2 ג'יגה ובטל את הזכרון הוירטואלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מנסה "להרוויח" פה זכרון או משהו. כל הרעיון הוא להוריד מהעומס על ה-HD (בניהול זיכרון וירטואלי במקרה הזה) על חשבון זכרון פנוי.

או במילים אחרות --> להאיץ את העבודה השוטפת של מערכת ההפעלה.

בקשר לזה שיש לך 2GB וללא pagefile... זה לא מומלץ גם אם נראה לך שהכל תקין.

קודם כל, אתה לא בדיוק יכול לבטל את ה-swapfile בחלונות (זה יותר מסובך ממה שזה נראה). ובכלל, מתוכנן לעבוד עם וירטואלי, בדיוק כמו שיש תוכנות ומשחקים שמסתמכים על זה. אם לא נתקלת עד עכשיו בשום error של low on virtual memory אתה בר מזל. זה משתנה ממשתמש למשתמש, אבל בכלליות לא מומלץ. אפילו יש דיווחים של האטת העבודה של המערכת בביטול הזיכרון הוירטואלי.

google it. הנושא נתון למחלוקת, אבל בוא ונתרכז בי כרגע, ונקבל את זה שאני משתמש בזיכרון וירטואלי בכל מקרה. השאלה איפה לשים אותו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נו באמת.

אין שום בעיה לעבוד ללא וירטואלי כלל כל עוד יש לך מספיק פנוי שיכיל כל מה שמערכת ההפעלה זורקת עליו.

וגם במקרה ולא הספיק לך, אז קרסה לך התוכנה. זה הזמן להגדיל את כמות הזכרון.

אין שום בעיה לבטל את הזכרון הוירטואלי ב 10 שניות על השעון.

הזכרון הוירטואלי ממופה כהמשך של הזכרון הפיזי. לתוכנות אין מושג אם הן נמצאות בזכרון הוירטואלי או לא, וגם לא מעניין אותן.

יש תוכנות כמו פוטושופ אשר מגדירות לעצמן מעין על הדיסק, אבל אין שום קשר בין זה לבין הזכרון הוירטואלי.

עבודה ללא וירטואלי מאטה את העבודה? למה שתאיט את העבודה? גם אם יש לך 2 ג'יגה זכרון יזרוק חלק מהדברים הלא משומשים לזכרון הוירטואלי. למה? סתם, כדי לפנות את הזכרון. אז אם מערכת ההפעלה צריכה לגשת לדיסק בחינם על מנת לטעון דברים, מן הסתם זה איטי יותר מאשר כאשר הכל נמצא בזכרון המחשב.

למה אתה מחפש צרות במקום שאין?

אבל, אם אתה מתעקש - למה אני מתאמץ. שיהיה לך לבריאות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני עם Nemesis כאן.

AppleJack, הרעיון שלך לא פותר דבר. לא את הבעיה עצמה לפחות.

הזיכרון הווירטואלי הוא פיתרון שעשו כמחסור ל .

אין שום בעיה לעבוד בלי ווירטואלי, זה אמור להיות המצב האופטימלי במערכת, לתוכנות בטח שלא אכפת והן לא יודעות איפה הזכרון יושב, מערכת ההפעלה היא זאת שמתעסקת עם זה.

אם אתה רוצה לפתור את הבעיה באמת אז תוסיף עוד פיזי (RAM) ותבטל את הזיכרון הווירטואלי. אין עם זה שום בעיות, בטח לא בעיות "בריאות" לא מומלץ ודברים בסגנון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Can the Virtual Memory be turned off on a really large machine?

Strictly speaking Virtual Memory is always in operation and cannot be ‘turned off’. What is meant by such wording is ‘set the system to use no page file space at all’.

This would waste a lot of the RAM. The reason is that when programs ask for an allocation of Virtual memory space, they may ask for a great deal more than they ever actually bring into use - the total may easily run to hundreds of megabytes. These addresses have to be assigned to somewhere by the system. If there is a page file available, the system can assign them to it - if there is not, they have to be assigned to RAM, locking it out from any actual use.

http://www.petri.co.il/pagefile_optimization.htm

אולי באמת לא יהיה הבדל עם pagefile על ramdisk ובלי pagefile בכלל.

רק שעל pagefile ב-ramdisk אתה יכול לשלוט (על גודלו), כאשר ללא pagefile בכלל אין לך שליטה על כל הזבל שנכנס לך ל-.

אני לא יודע, לא בטוח בקשר לזה, בגלל זה אני כאן... מה שבטוח - לא מומלץ לבטל pagefile ולא בשביל לדבר על זה אני פה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב, אתה לא פותר את הבעיה, זה שתוכנות תופסות המון מקום ב זה משהו אחר, עדיין , השיטה שאתה מציע לא עוזרת, כי אתה לא שולט על מה יהיה ב ומה יהיה בזיכרון הווירטואלי שנמצא על ה HD. היא בסה"כ אומרת כמה מקום אתה רוצה להקצות ב , ואז כבר לדעתי זה רק מפריע לעבודה של המערכת הפעלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תקנה RamDrive ותגדיר את הVM רק אליו :smile1:

זה בדיוק כמו לקנות עוד ג'יגה ולעשות את זה עם התוכנה (בזול יותר). ;D

בגלל זה אני מחפש משהו (שמשתמש ב-pagefile) עם 2GB שיעשה את זה ויגיד לי אם יש הבדל מורגש.

אוקי, חשבתי על משהו...

אם יש לי 2GB, ואני מגדיר חצי מזה ל-pagefile דינאמי - 0mb-1024mb (ללא שימוש ב-HD בכלל), אז כאשר המערכת דורשת יותר ממה שפנוי לה היא נגשת ל-VM - שהוא בעצם שאר הזכרון "הפנוי", ובכך לא יהיה חיסרון בזכרון וגם המערכת עובדת עם pagefile כמו שהיא אוהבת. (נגיד שזה תורם לניהול הVM של מערכת ההפעלה).

נשמע הגיוני? ???

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

AppleJack

מה שאתה עשית זה להוריד לעצמך את הביצועים של המערכת ולא להעלות.

ההסבר הוא פשוט

כל עוד יש לך מקום בזכרון הפנימי המחשב פונה אליו, כמובן בגלל שהגישה אליו מהירה פי כמה מאות אחוזים (ננו שניות) מאשר הפנייה לדיסקים קשיחים (מילי שניות)

אתה בעצם לקחת את ה-1GB שלך, שהם למעשה 1024MB פנימי, הקצית 100MB באופן קבוע (לכל זמן ריצת התוכנה לפחות) ל-PageFile ונשארת עם 924MB פנימי.

ה-PageFile שלך אמנם גדל ב-100MB, והוא נמצא על מהיר בהרבה.

אבל אתה לא הוספת כאן כלום. ה-100MB האלה היו שם לפני כן, והם היו באותה מהירות

אתה פשוט הוספת ל-Task List שלך עוד תוכנה שתגזול לך ותרוץ על המעבד שלך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם תשים לב, ה-pagefile נכנס לפעולה גם שלא ניצלת את כל הזכרון הפנימי. אתה לא בהכרח תנצל את כל הזכרון, אבל עדיין תהיה עבודה על ה-HD.

אם אני מקצה 100mb ל-pagefile ועדיין יש לי מספיק פנוי (מה שקורה רוב הזמן) אז אני רק מאיץ את עבודת ה-page השגרתית... ?

ובטח אם יש לי 2GB , הסיכוי קלוש שאני ינצל את הכל. אני מדבר פה על ניצול הזכרון שלא מנוצל בעבודה רגילה, ולא בהכרח לצורכי pagefile.

תמיד יש חסרונות איפה שיש יתרונות. אז נכון אתה מנצל קצת מעבד וזכרון על עוד איזה driver, אבל אולי זה משתלם במצבים שונים.

אתה יודע מה, עכשיו אני מסתכל ב-task manager, אני רואה PF Usage 500mb ופנוי לי 650mb RAM

נגיד והייתי שם את ה-500mb האלה על הזכרון, עדיין היה נשאר לי 150mb פנוי. העברתי את עבודת ה-HD לזכרון.

כמובן שאין לי מה לעשות עם 150mb פנוי, אבל אם היה לי 2GB מלכתחילה, העניינים היו נראים אחרת.

(שמשהו יעצור אותי אם אני הולך במעגלים)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל אתה הקטנת את הזכרון הפנוי שלך

אתה לא עשית כלום

כי אם המחשב שומר לעצמו 102.4MB או 10% מהזכרון הפנימי שלך (זה לא משנה לפי איזה בסיס נשאר הזכרון)

אתה מראש הקטנת את הזכרון שלך ופשוט האצת את הפנייה ל-PageFile.

נכון שהוא פונה קודם ל-PF שנמצא בזכרון הפנימי, אני מאמין שהתוכנה עובדת ככה, אבל זה אותו שגנבת מהזכרון הפנימי קודם

אתה רק העברת את הזכרון, חסמת אותו לפנייה של הבקר ופתחת אותו לפנייה של ה-PageFile

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

[ltr]AppleJack I guess your not seeing how idiotic your idea is. do you know what's the page file is for? then why would you want to put it on the ram?!

the pagefile is used when you run out of physical memory (ram) and you want to put the pagefile on the .

it hard to explain why it's idiotic, but it's just is. can't you see it?[/ltr]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...