יצא איסיי חדש 5.1 - תוכנה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

יצא איסיי חדש 5.1

ארקדי גאיידמק

Recommended Posts

אייסיקיו זה תוכנה מתה, רק כמה ישראלים עדיין משתמשים בה, כולם משתמשים או ב MSN או YAHOO... הרבה אנשים בחו"ל לא יודעים מה זה בכלל ... עבר זמנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אייסיקיו זה תוכנה מתה, רק כמה ישראלים עדיין משתמשים בה, כולם משתמשים או ב MSN או YAHOO... הרבה אנשים בחו"ל לא יודעים מה זה בכלל ... עבר זמנה.

אייסיקיו לא מת. הסיבה היחידה שנראה כי העולם עובר למסנג'ר כהיא כי עד לא מזמן לא הייתה אלטרנטיבה רצינית לאייסיקיו - עד בואו של המסנג'ר. הנהירה למסנג'ר גדולה, אבל אל תחשוב שהנהלת האייסיקיו שותקת. האייסיקיו היה זקוק לזה כדי להבין שיש לו מה לשפר.

אני חושב שבעוד שנתיים-שלוש, האייסיקיו ישוב להיות דומיננטי.

תחרות זה טוב. :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מריץ גם מסנג'ר וגם איסי (בשביל גיבוי ובשביל SMS). אחרים שאני מכיר מריצים מסנג'ר ו-AIM. אין לאיסיקיו שום סיכוי להתחרות מול . עוד 3 שנים שאתה מדבר עליהם יהיה לכולם מסנג'ר לייב מצויין במערכת ההפעלה ויוכלו לשלוח מסרים לכל יתר הרשתות מתוכו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ויוכלו לשלוח מסרים לכל יתר הרשתות מתוכו.

אני בספק..

מייקרוסופט מעולם לא פעלו בשיטת ה"תמוך גם בסטנדרטים של מתחריך", אלא בשיטת ה"קבע סטנדרט, ומבחינתך הוא היחיד שקיים"..

(סתם דוגמה שעולה לי לראש, ה-memory stick..)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא סובל מסנג'ר... ובלי שום קשר לזה שאני ישראלי, יש בו כמה חסרונות שאין באיסיקיו, אתה מוגבל בו בהודעה עד 450 תווים, כשאתה שולח קובץ או מקבל השליחה היא באותו החלון של השיחה ואין לך שום מידע על כמה זמן נשאר או כמה זמן עבר או באיזו מהירות אתה שולח את הקובץ, בשביל לרדת שורה צריך ללחות CTRL ואנטר וזה מבחינתי חיסרון, ולא רק אלה יש עוד כמה חסרונות... לא סובל מסנג'ר בקיצור

והאייסיקיו החדשים שווים לתחת עם השטויות ששמו שם, אני מעדיף את האייסיקיו הקלאסי בלי שום פרסומות ושטויות כאלה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני בספק..

מייקרוסופט מעולם לא פעלו בשיטת ה"תמוך גם בסטנדרטים של מתחריך", אלא בשיטת ה"קבע סטנדרט, ומבחינתך הוא היחיד שקיים"..

(סתם דוגמה שעולה לי לראש, ה-memory stick..)

מיקרוסופט כבר סגרו על יכולת פעולה הדדית עם יאהו מסנג'ר בקרוב מאוד כך שכל הסממנים כבר באוויר. בכל אופן גם אם (שמחזיקה את ו-AIM הפופולרי בארה"ב) יתעקשו להישאר מנותקים זה רק עניין של זמן לפני שייפ??תחו gateways אל אותן רשתות "סנוביות" גם ללא הסכמתן, כמו שקורה עם Trillian ו-Miranda. או במילים אחרות יקום תוסף ל-Live Messenger או תקום רשת שתאפשר את הגישה (כבר היום היא אפשרית טכנית להקמה). אתה תיכנס לאיזה דף באינטרנט נניח gateway2everyone.com, ותמלא טופס קצר ביותר: שםמשתמש ב-AIM (או מספר ICQ) שאתה רוצה לדבר איתו. ועכשיו תוסיף במסנג'ר שלך את הכינוי של אותו משתמש AIM בתוספת gateway2everyone.com@ כלומר תקשורת עם אותו משתמש תעבור דרך אותו "גשר". יהיה לי מאוד קשה להאמין אם משהו כזה לא יקרה בשנתיים הקרובות האמת. זהו יישום web 2.0 קלאסי.

מן הסתם אותו gateway גם ישלח SMS לארץ (המעלה היחידה כרגע ב-ICQ) למרות שאולי פיצ'רים כאלה יהיו בתשלום (אם ירצו להיות מוסדרים חוקית). אישית לי אין שום בעייה לשלם כמה סנטים על כל SMS כי גם ככה אני לא שולח אותם בכמויות אדירות. כנ"ל לגבי שיחות דור 3 סלולריות; כרגע לא צפוי שתוכל לעשות שיחת מהמחשב (סקייפ, מסנג'ר, ווטאבר) עם טלפון סלולרי ישראלי, אולם gateway פרימיום אינטליגנטי יוכל לאפשר כזה דבר (המרת פורמטי וידאו). זה יקרה כי זה חייב לקרות.

נראה לי שהתבלבלת קצת עם בעניין ה-Memory Stick.

אני לא סובל מסנג'ר... ובלי שום קשר לזה שאני ישראלי, יש בו כמה חסרונות שאין באיסיקיו, אתה מוגבל בו בהודעה עד 450 תווים, כשאתה שולח קובץ או מקבל השליחה היא באותו החלון של השיחה ואין לך שום מידע על כמה זמן נשאר או כמה זמן עבר או באיזו מהירות אתה שולח את הקובץ, בשביל לרדת שורה צריך ללחות CTRL ואנטר וזה מבחינתי חיסרון, ולא רק אלה יש עוד כמה חסרונות... לא סובל מסנג'ר בקיצור

יש תוספות שמסירות את ההגבלות העלובות של מספר תווים במסנג'ר, ובלייב מסנג'ר (החדש) הודעות שאתה שולח באותה דקה מצטופפות לאחת בכל מקרה. לגבי העברת קבצים זה אכן מעצבן שלא רואים קצב שליחה (אולי Messenger Plus יטפל בזה) אך בגרסה החדשה העברות לא מטנפות לך את המסך אלא יכולות להיעשות במסודר עם הפיצ'ר האגדתי ביותר במסנג'ר (לדעתי), דרך תיקייה שיתופית לשני המשתמשים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היום יש תוכנות חינמיות לגמרי שמסוגלות להתחבר לכל סוגי רשתות ה-IM, וגם לדעתי טובות יותר. למה להחזיק 3 תוכנות שונות שמבצעות באופן בסיסי את אותו הדבר? מחזיקים תוכנה אחת שמתחברת לכל הרשתות.

GAIM יחסית פשוטה, אבל חינמית ו-Open Source לגמרי. תומכת בעברית ללא בעיות. היא קצת בסיסית, אבל תומכת בכל התכונות השימושיות וגם בחלק מאלה שלא.

Trillian היא תוכנה קטנה וזריזה, והגרסה הבסיסית שלה היא חינם. אבל היא לא בסיסית בשום צורה. היא נראית טוב מאוד (ויש לה המון SKIN-ים), תומכת בכל הפרוטוקולים הנפוצים, זריזה, קונפיגורבילית, ואפילו יודעת לחפש ב-Wikipedia ברקע את המילים שמוקלדות בחלון השיחה. יש תמיכה בעברית, אבל המשפטים מוצמדים לצד שמאל במקום ימין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הייתי מעריץ גדול של Trillian לפני שנים - אפילו תרמתי כסף. בשלב מסויים נשבר לי שכל הזמן היו נפילות (בשל שינוי פרוטוקולים) ובעיקר מהזלזול בקהל הבינלאומי. היו דרישות רבות לתמיכה נורמלית בעברית מיושרת לימין. בכל אופן מסנג'ר הרבה הרבה יותר סקסי וחכם. והעתיד, כמו שהבעתי בהודעתי הקודמת, הוא לדעתי ב-gateways אם כבר צריך לעקוף מגבלות. הרבה יותר קל/חכם לעדכן פרוטוקולים במקום אחד מאשר אצל כל משתמש ומשתמש לדוגמא.

אף אחד שאני מכיר לא צריך להתקין 3 תוכנות. מספיק שתיים, שהרי מגיע כבר היום גם ל-AIM ובקרוב מאוד מסנג'ר יגיע ליאהו. שתי תוכנות זה טוב בכל מקרה בשביל הגיבוי, כי מה נעשה.. shit happens.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הייתי מעריץ גדול של Trillian לפני שנים - אפילו תרמתי כסף. בשלב מסויים נשבר לי שכל הזמן היו נפילות (בשל שינוי פרוטוקולים) ובעיקר מהזלזול בקהל הבינלאומי. היו דרישות רבות לתמיכה נורמלית בעברית מיושרת לימין. בכל אופן מסנג'ר הרבה הרבה יותר סקסי וחכם. והעתיד, כמו שהבעתי בהודעתי הקודמת, הוא לדעתי ב-gateways אם כבר צריך לעקוף מגבלות. הרבה יותר קל/חכם לעדכן פרוטוקולים במקום אחד מאשר אצל כל משתמש ומשתמש לדוגמא.

אף אחד שאני מכיר לא צריך להתקין 3 תוכנות. מספיק שתיים, שהרי מגיע כבר היום גם ל-AIM ובקרוב מאוד מסנג'ר יגיע ליאהו. שתי תוכנות זה טוב בכל מקרה בשביל הגיבוי, כי מה נעשה.. shit happens.

העברית הפשוטה ב-trillian מספיקה לי (בד"כ אני מתכתב באנגלית בכל מקרה). בכל מקרה ב-GAIM העברית מיושרת לימין. אז כשימאס לך מ-MS דע שיש לך אופציות :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אעבור מחנה אני מאמין שזה יהיה כבר ליאהו, שהם הכי הרבה מפוצ'רים/סקסיים מכל המתחרים. סיכוי קלוש כי כבר "התמכרתי" לנוחיות של shared folders. ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...