איך אני הופך 12 וואלט ל7.5 מיוצב?-למבינים באלקטרוניקה - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איך אני הופך 12 וואלט ל7.5 מיוצב?-למבינים באלקטרוניקה

miki26

Recommended Posts

אני רוצה לספק למסך LCD מסויים מתח של 7.5 וולט מיוצב מ12 וואלט (נגיד של ספק הכח אבל לא חייב)

איזה מעגל חשמלי אני בונה?

אם יש בין חברי הפורום מישהו עם השכלה בתחום אני אשמח לעזרה יש לי נסיון מינימלי בבנית מעגלים והלחמה אני צריך את התרשים..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

http://www.fairchildsemi.com/ds/LM/LM317.pdf

בדוק את ה-Typical Application בעמוד 3. נדמה לי שצריך לבחור ערכים גבוהים לנגדים, אולי בסדר גודל של עשרות קילואוהמים, אבל אני לא בטוח. אם דרישות הזרם גבוהות יותר, אפשר להשתמש ב-LM350.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי מה שאני זוכר תחפש פה קצת בפורום ותמצא קצת מושגים בסיסיים בחשמל...

בכל מקרה אני ממליץ לפני שאתה מחבר משהו להשיג מולטימטר או כל כלי מדידה על מנת למדוד את המתח ביציאה שאתה צריך לפני שאתה מחבר משהו.

חומר כללי אפילו יש בויקיפדיה.

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%97%D7%95%D7%A7_%D7%90%D7%95%D7%94%D7%9D

באמת,כעקרון,ניתן להוסיף נגד על מנת להקטין את המתח, אך עליך לדעת גם את הזרם או ההספק הניתן בחיבור שלך מהספק(ניתן למדוד על ידי המולטימטר,או לחילופין לקרוא את הנתונים על הספק כח).

כלומר אתה יודע את מתח הכניסה למעגל-12 וולט ואת מתח היציאה המבוקש(7.5)

ואם תדע מהו הזרם(I -באמפר) תוכל לחשב מהו הנגד המבוקש ®.

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי אני אהיה יותר ספציפי אני הולך להשתמש ביציאה של ספק 12 וולט אז כניראה שזה מיוצב ואני רוצה להפעיל בזה מסך LCD גרפי קטן שצורך 7.5

קודם כל האם אני צריך משהו מיוצב לזה כי כתבתי מיוצב אבל היות וזה בא מהספק והולך למסך אז ממילא הכל מיוצב?.

ואולי בכל זאת כדאי לי להשתמש ב LM317 שזה כמו מה שהשתמשתי בו ל FANBAS שבניתי כדי לא לקחת סיכון ולפגוע במסך.

כמו שאמרתי המעגל הוא לצורך מסך לא לצורך איזה מאוורר שאם לרגע קטן יקבל וולט יותר גבוהה או נמוך הוא עלול להינזק.

ואם אני משתמש ב LM317 איך אני משלב אותו במעגל יחד עם הנגד?

אין לי נתונים עדיין מה הוואט שצורך המסך האם זה קריטי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי ה-LM317 יספק את צריכת הזרם של מסך קטן. 7.5vX1.5A יתנו לך 11 וואט, זה דיי הרבה. תעבוד לפי השרטוט ב-PDF בעמוד 3. תשים R1=1k, R2 = 5k, הקבל Co צריך להיות אלקטרוליטי, Ci קרמי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אל תשתמש בנגד חלוקה אלה רק במייצב כמו ש component הסביר.

צריכת הזרם של ה LCD משתנה ולכן נגד בטור לא יעשה את העבודה.

כדאי לברר מה צריכת הזרם של ה LCD למרות שנראה ש 1.5A יספיק.

כדאי לחבר למייצב כזה, מפזר חום קטן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

אם אני צריך 3 A יש רכיב אחר חוץ מהLM317 שיספק את האמפר הדרוש?

הבנתי ש ה LM317 יתן רק 1.5 אמפר וזה קצת חלש בשביל להדליק את הפלורסנט של המסך,בוודאי שיש רכיב כמו הLM317 רק שנותן פי 2 אמפר.

תודה מראש לעוזרים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 4 חודשים מאוחר יותר...

חברה אני יודע שהתארד לא היה פעיל משך זמן רב אבל...

רציתי לבנות ממיר מתח מ 12 וולט של הספק ל7.5 וולט של מסך של סוני PSONE ובניתי את המעגל כמו בסכמה:

הסכמה שם תחת TIPICAL APLICATION

ולפי העצה של COMPONENT השתמשתי בנגדים R1 ו R2 עם נגד 5K ונגד 1K אבל בדקתי עם מד זרם וזה הוריד לי את המתח רק ל -10 וולט

לאיזה נגדים אני אמור לשנות??

בבקשה אני חייב תשובה דחוף...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תיראה יש עוד דרך יותר פשוטה והיא להשתמש בדיודת זנר עם מתח פריצה של 7.5 וולט.

אתה מחבר בטור את הדיודה עם נגד למקור המתח כאשר הדיודה בממתח אחורי, וערך הנגד תחשב לפי הזרם המקסימלי שאתה צריך.

את הרכיב שאתה רוצה שישב עליו 7.5 וולט תחבר במקביל לדיודה.

זה דרך פשוטה יותר וקלה יותר אבל פחות יעילה אולי, עדיף באמת מייצב מתח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שים 6 דיודות של אמפר (עבות יותר) בטור להזנה של ה-LCD. התוצאה שזה גם מיוצב, וגם בלי יותר מדי כאבי ראש... תהנה (מתח הפריצה בדיודות סיליקון הוא כ-0.7 ובגרמניות זה 0.8 אז תוכל להשקיע ולשים 3 סיליקון ו-3 גרמניות ולקבל 7.5 וולט מיוצב ומדויק... אבל שים פיוז של אמפר בטור שיגן על המסך שלך! כמובן שתצטרך קודם לבדוק את כל העניין אם הוא יעבוד מחוץ למארז המחשב ובלי לחבר את המסך היקר שלך)

דיודת זנר או מייצב זה קצת מורכב כי צריך לשים שם גם קבלים ודברים. מישהו גם כתב על דיודת זנר של 7.5 וולט... לא חושב שכאלה קיימות :-)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...