שאלה על שר הטבעות - עמוד 5 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה על שר הטבעות

joni

Recommended Posts

• תגובות 84
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

לא... אני יודע למה אני בבית ב1 בלילה של יום שישי הספציפי הזה... בוחן ענק במטאלורגיה ביום ראשון...

התכוונתי לשאול אם הוא מדבר על שר הטבעות של טולקין או על איזה סיפור פנטאזיה אחר...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא... אני יודע למה אני בבית ב1 בלילה של יום שישי הספציפי הזה... בוחן ענק במטאלורגיה ביום ראשון...

התכוונתי לשאול אם הוא מדבר על שר הטבעות של טולקין או על איזה סיפור פנטאזיה אחר...

מזל שאתה לומד :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אמרתי משהו על לומד? אמרתי שיש בוחן... ללמוד אני בינתיים מנסה... כבר יומיים... אבל לא מסוגל להתחיל :'(

איך עומדים לפתוח לי תתחת בוחן...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

את סאורון הביסו בעבר (אבל הוא לא מת). כדי לחזור, הוא צריך את הטבעת שהתגלגלה לסמאגול, אח"כ לבילבו ואח"כ לפרודו.

סאורון חזר והתחיל לצבור כוחות. כשבילבו (ההוביט הזקן) השתמש בטבעת, סאורון היה כ"כ חלש שהוא לא הופיע כשענדו את הטבעת. אצל פרודו הוא יותר חזק וככל שפרודו השתמש יותר בטבעת, סאורון יכל "לנעול עליו". סארומן לא קשור להתחזקות של סאורון.

רדגסט החום אמור להיות מין קוסם של הטבע (לדאוג לחיות ולצמחים).

גאנדלף, רדגסט וסארומן הם מעיין מלאכים שנשלחו ע"י האלים לעזור לאלפים לסיים את הסיפור. סארומן הפך להיות מושחט. רדגסט נוצל ע"י סארומן ואח"כ יצא מהסיפור וחזר להתמקד בטבע.

סאורון הוא סגן של אל (מלקור/מורוגות' שגם יצר את הבאלרוג ואת כל המפלצות האחרות והחלשות יותר).

בהוביט לא חיפשו את הסילמריל אלא ניסו להשיב אוצר של הגמדים ולכבוש מחדש הר שהיה שייך לגמדים.

הטרולים שייכים לספר "הוביט". טרולים לוכדים את החבורה מה"הוביט". כולם חושבים שהסיפור נגמר אבל אז הטרולים מתחילים להתווכח איך לבשל אותם. בלהט הוויכוח (ובטיפשותם) הם לא שמים לב שיש זריחה והם הופכים לאבן. בשר הטבעות הם עוברים דרך המקום שהטרולים הפכו בו לאבנים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

את סאורון הביסו בעבר (אבל הוא לא מת). כדי לחזור, הוא צריך את הטבעת שהתגלגלה לסמאגול, אח"כ לבילבו ואח"כ לפרודו.

סאורון חזר והתחיל לצבור כוחות. כשבילבו (ההוביט הזקן) השתמש בטבעת, סאורון היה כ"כ חלש שהוא לא הופיע כשענדו את הטבעת. אצל פרודו הוא יותר חזק וככל שפרודו השתמש יותר בטבעת, סאורון יכל "לנעול עליו". סארומן לא קשור להתחזקות של סאורון.

אז מה גרם להתחזקות הפתאומית של סאורון?

בהוביט לא חיפשו את הסילמריל אלא ניסו להשיב אוצר של הגמדים ולכבוש מחדש הר שהיה שייך לגמדים.

נכון, אבל בתוך האוצר הייתה איזה אבן שבסוף כולם רבו עליה... זה לא אותה האבן?

הטרולים שייכים לספר "הוביט". טרולים לוכדים את החבורה מה"הוביט". כולם חושבים שהסיפור נגמר אבל אז הטרולים מתחילים להתווכח איך לבשל אותם. בלהט הוויכוח (ובטיפשותם) הם לא שמים לב שיש זריחה והם הופכים לאבן. בשר הטבעות הם עוברים דרך המקום שהטרולים הפכו בו לאבנים.

התכוונתי לטרולים שבילבו ברח מהם מאוחר יותר, אחרי שהוא מצא את הטבעת...

ובכלל, אני לא זוכר שהזכירו שם אורקים... מה ההבדל בין אורק לטרול?

ועוד משהו: מה הסיפור של הנקרומנגרים שגאנדלף והקוסמים מביסים בהוביט?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סאורון לא התחזק בפתאומיות, אלא בהדרגה.

אתה צריך גם לקחת בחשבון שההוביטים מאריכים ימים הרבה יותר מבני האדם, ובילבו האריך ימים אפילו יותר מתוחלת החיים הממוצעת של ההוביטים בזכות הטבעת.

האבן שאתה מדבר עליה היא ה-Arkenstone. אבן חן בעלת אלף פיאות שנחתכה ועוצבה ע"י הגמדים, וזהרה באור פנימי משלה. הדרקון סמוג שגירש את הגמדים מההר הפך את האבן הזאת לחלק מהאוצר שלו. ת'ורין, שיצא לכבוש מחדש את ההר מסמוג, רצה את האבן לעצמו. אבל, בילבו שראה את האבן שם אותה בכיס שלו בלי שאף אחד ראה (הוא אמר לעצמו שהגמדים אמרו לו שהוא יכול לקחת את החלק שלו מהאוצר - הוא עשה את עצמו תמים). יותר מאוחר, ת'ורין אמר שהוא יעניש את מי שמחזיק באבן. בילבו המשיך לשחק אותה כאילו הוא לא יודע שום דבר. היו כל מיני תככים בנסיונות של תשלום עבור האבן, בגידות וכו'. בסופו של דבר, בארד (זה שהרג את סמוג ובילבו נתן לו את האבן כדי לנהל עליה מו"מ עם ת'ורין) הניח את האבן על החזה של ת'ורין שמת בקרב, ונקבר מתחת להר.

האורקים הם היצורים המכוערים שנוצרו מעיוות של אלפים.

הטרולים הם היצורים הענקיים (והדי טפשים) שפתחו וסגרו את השער הענק של מורדור, ושמו סלעים בקטפולטות שתקפו את חומות העיר הלבנה.

ה-Necromancer ב-Hobbit הוא סאורון. הוא גר אז ב-Dol Goldur, וחמשת הקוסמים הבריחו אותו ל-Mirkwood.

למי ששאל על הבאלרוגים, הם רוחות של אש שהושחתו ע"י מורגות'.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי סאורון ומלקור (או מורגות):

מורגות הוא אל מהסוג החזק ביותר כלומר ולאר. סאורון הוא אל (או ישות אחרת) נחות יותר מסוג מיאר.

על סאורון נאמר בסילמריליון:

"מקרב משרתיו (של מורגות) הידועים בשמותיהם, היה הגדול שבכולם סאורון, בפי האלדר, או גורתאור האכזר."

עכשיו למה הוא התחזק ב70 שנים לאחר שבילבו מצא את הטבעת ולא לפני כן?

כי כשבילבו מצא את הטבעת גולום (או סמיאגול) הלך למורדור וסאורון והאורקים שם שבו אותו וסחטו ממנו את המידע על הטבעת. מאז היתה לסאורון סיבה להתחזק ולגייס (או לייצר בעצם) את הצבא שלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

sausage, הטרולים אמורים להיות טיפשים מידי מכדי לקיים חברה, אבל בהוביט הם מתוארים כשבטים עם היררכיה וכו... בגלל זה אני לא יודע למי בדיוק הכוונה... לפי מה שאני הבנתי, האורקים משר הטבעות הם הטרולים של ההוביט :nixweiss:

סאורון לא התחזק בפתאומיות, אלא בהדרגה.

אתה צריך גם לקחת בחשבון שההוביטים מאריכים ימים הרבה יותר מבני האדם, ובילבו האריך ימים אפילו יותר מתוחלת החיים הממוצעת של ההוביטים בזכות הטבעת.

האבן שאתה מדבר עליה היא ה-Arkenstone. אבן חן בעלת אלף פיאות שנחתכה ועוצבה ע"י הגמדים, וזהרה באור פנימי משלה. הדרקון סמוג שגירש את הגמדים מההר הפך את האבן הזאת לחלק מהאוצר שלו. ת'ורין, שיצא לכבוש מחדש את ההר מסמוג, רצה את האבן לעצמו. אבל, בילבו שראה את האבן שם אותה בכיס שלו בלי שאף אחד ראה (הוא אמר לעצמו שהגמדים אמרו לו שהוא יכול לקחת את החלק שלו מהאוצר - הוא עשה את עצמו תמים). יותר מאוחר, ת'ורין אמר שהוא יעניש את מי שמחזיק באבן. בילבו המשיך לשחק אותה כאילו הוא לא יודע שום דבר. היו כל מיני תככים בנסיונות של תשלום עבור האבן, בגידות וכו'. בסופו של דבר, בארד (זה שהרג את סמוג ובילבו נתן לו את האבן כדי לנהל עליה מו"מ עם ת'ורין) הניח את האבן על החזה של ת'ורין שמת בקרב, ונקבר מתחת להר.

האורקים הם היצורים המכוערים שנוצרו מעיוות של אלפים.

הטרולים הם היצורים הענקיים (והדי טפשים) שפתחו וסגרו את השער הענק של מורדור, ושמו סלעים בקטפולטות שתקפו את חומות העיר הלבנה.

ה-Necromancer ב-Hobbit הוא סאורון. הוא גר אז ב-Dol Goldur, וחמשת הקוסמים הבריחו אותו ל-Mirkwood.

למי ששאל על הבאלרוגים, הם רוחות של אש שהושחתו ע"י מורגות'.

אני כבר כתבתי שעברו בערך 70 שנה בין המסע של בילבו ולמסע של פרודו, ו1000 שנה מהנפילה של סאורון מלתחילה... 70 שנה יחסית ל1000 זה זמן קצר...

סאורון הייה יכול לצאת ממורדור :s05:

ולפי מה שהבנתי הנקרוז, היו איזה עם, או משהו כזה, של קוסמים רעים... לא רק יצור אחד...

לגבי סאורון ומלקור (או מורגות):

מורגות הוא אל מהסוג החזק ביותר כלומר ולאר. סאורון הוא אל (או ישות אחרת) נחות יותר מסוג מיאר.

על סאורון נאמר בסילמריליון:

"מקרב משרתיו (של מורגות) הידועים בשמותיהם, היה הגדול שבכולם סאורון, בפי האלדר, או גורתאור האכזר."

עכשיו למה הוא התחזק ב70 שנים לאחר שבילבו מצא את הטבעת ולא לפני כן?

כי כשבילבו מצא את הטבעת גולום (או סמיאגול) הלך למורדור וסאורון והאורקים שם שבו אותו וסחטו ממנו את המידע על הטבעת. מאז היתה לסאורון סיבה להתחזק ולגייס (או לייצר בעצם) את הצבא שלו.

סאורון לא חיפש את הטבעת כל ה1000 שנים? ואיך פתאום הוא התחיל לראות את מי שעונד את הטבעת והוא לא יכל לראות אותו לפני שגולום סיפר לו על בילבו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...