סקר: האם אתם משתמשים בהיסטוגרמה? - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

סקר: האם אתם משתמשים בהיסטוגרמה?

rangerman

האם אתם משתמשים בהיסטוגרמה כלשהי - בין אם לפני הצילום, בתצוגה שאחריו או בתוכנת עיבוד תמונה?  

909 הצבעות

1. 1. האם אתם משתמשים בהיסטוגרמה כלשהי - בין אם לפני הצילום, בתצוגה שאחריו או בתוכנת עיבוד תמונה?

• לעיתים קרובות
    • מדי פעם
    • לעיתים רחוקות
    • אף פעם
    • מה זה היסטוגרמה?

Recommended Posts

אורן היית צריך להכניס גם אופציה של " לא מצלם בלי לבדוק את ההיסטוגרמה " ואז הייתי בוחר אותה, מאז שהתחלתי עם הS9000 ובפורום פה ( אני חושב שאתה ועוד כמה ) הערתם לי על זה ולמדתי להשתמש בה אני משתדל לא לצלם בלי לבדוק אותה בצורה חיה תוך כדי הצילום ולתקן חשיפה וגם אחרי הצילום מידי פעם...

בכל אופן בחרתי ב " לעיתים קרובות "

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשאני ממהר אני לא משתמש

אבל כשיש לי יותר זמן לחשוב, ואני רוצה שהתמונות יצאו כמה שיותר טובות, אני משתמש. די שימושי.

לכן בחרתי באפשרות 'מדי פעם'.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה מראה שלא קראת את המאמרים :nono:

ה-LCD לא נותן אינדיקציה מדוייקת לחשיפה, כי הוא:

1. תלוי מאוד באור הסביבתי.

2. מציג טווח דינמי קטן יותר מזה של הצילום עצמו.

3. לא מכוייל.

בקיצור, הוא לא מהווה תחליף להיסטוגרמה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואם מצלמים דרך העינית?

אם יש מקום שהוא שרוף, מה אני יעשה? יקצר את זמן החשיפה? אם אני אקצר את זמן החשיפה יצאו מקומות שחורים (גם שרופים)... אז מה הרווחתי מזה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואם מצלמים דרך העינית?

בעינית EVF פתרת את בעייה #1, אבל נשארת עם בעיות #2 ו-#3.

בעינית רפלקס או עינית OVF רגילה אין שום אינדיקציה לחשיפה, כך שאני מניח שברור לך מדוע היסטוגרמה הכרחית.

אם יש מקום שהוא שרוף, מה אני יעשה? יקצר את זמן החשיפה?

כן, או לחלופין סגור צמצם, או תוריד ISO.

אם אני אקצר את זמן החשיפה יצאו מקומות שחורים (גם שרופים)... אז מה הרווחתי מזה?

הרווחת המון. מקומות שנראים שחורים מכילים ברוב המקרים מידע שניתן להוציא החוצה בעזרת ושינוי curves. לעומת זאת, מקומות שרופים הם אבודים. אין בהם מידע ואין דרך לתקן את הבעייה הזו מלבד לצלם שוב בחשיפה נכונה. בדיוק בגלל זה ההיסטוגרמה היא כלי כל כך שימושי. היא מאפשרת לקבל חשיפות אופטימליות - כאלה שבהן הכתף שלה קרובה כמה שיותר לצד ימין (שעשיר בגוונים) אבל שלא עוברת אותו (ולכן אין בה אובדן מידע באיזורים בהירים).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...