מחשב לעריכת תמונות סטילס - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשב לעריכת תמונות סטילס

BmsKlane

Recommended Posts

המחשב ישמש כמעט רק לעריכת תמונות וצריבת לגיבוי

בעיקר CS של אדובי

המחשב הזה יצטרף ל"צוות" מחשבים שכבר יש לנו ובשל ההבדלים הקטנים בינהם יש לנו מעט התנגדויות לדברים מסוימים

לגבי המעבד בהתחלה חשבנו על אבל לפי חיפשו קל ברשת הבנתי שעדיף INTEL

חשוב לציין שאחד הדברים הכי הכי חשובים זה מולטי טסקינג

על המחשב לא יעשה לצערי הרב OC זה לא אפשרות בכלל

הנה מה שחשבתי עליו כרגע

מעבד 820 -

הלוח הזה GA-8I945PG - אם יש לכם משהוא עדיף סבבה כי אין בעיה להקפיץ את המחיר למעלה

לפחות 2 גיגה 667 של חברה טובה(הסבר בהמשך)

2 HD של 250GB לפחות

כרטיס מסך לא ממש משנה-

ומארז וספק כבר יש לנו בחירה

השאלה שלי זה אם המעבד מתהים ןמה יהיה ההבדל בינו לבין 920 או830 וכו או בכלל עדיף AMD?

זיכרון - האם יהיה הבדל בין 2GB ל4GB שממש נרגיש

לגבי הזיכרון - הסיבה לחברה מאוד איכותית היא שלמרות שחברי הפורום הזה מאוד ממלצים על PQI וSAMSUNG וכו ולנו יש שני מחשבים זהים חוץ מבזיכרון

לאחד 1GB של KINGSTONE ולשני 2GB של וזה עם השניים לא עובד מהר יותר ולאחר שישרגנו את הראשון ל2GB הוא מסוגל לחסול על עבודה של חצי שעה לא פחות מ25% זמן(וזה נבדק מלא פעמים ובגלל זה לא יסכימו לקנות לא יקר אלא - אולי אם זה יהיה בשביל 4GB אבל גם אז לא בטוח)

בבקשה אל תציעו לחקות ליצאת המעבדים החדשים כי פשוט יש צורך מידי במחשב חדש ובעוד חצי שנה נקנה עוד מחשבים באמת קבדים(4GB +TB לכל אחד לפחות)

אין בעיה להציע רכיבים מחנויות שונות כי במילא את המחשב אנחנו נקנה מספק שלנו שישיג כל מה שקיים (ובמחיר זול מאוד ;))

התקציב למעבד+זיכרון+HD+לוח אם+כרטיס מסך בין 5-8אלף אבל הוא לא ממש מחייב

תודה מראש על התגובות אבל אני מבקש רק ממי שבאמת מבין במפרט לצורך שלנו להגיב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי זיכרון והדרישות - אני מבין שאתם תתעסקו עם קבצים מאוד קבדים. אני אומר לך את האמת. מאוד מאוד לא הגיוני ששני ג'יגה של סמסונג נתנו ביצועים פחות טובים משני ג'יגה של קינגסטון. ההימור שלי זה או שהרכבתם על מערכת 4 סטיקים של 512 או שהתזמונים של הקינגסטון הדוקים בהרבה, או שפשוט המערכות לא זהות בשאר הרכיבים ולכן הבעיה במקום אחר.

עוד משהו לגבי הזיכרון - אני אישית לא עורך תמונות בצורה כבדה, אבל מבן דוד שלי שעורך קבצים גדולים (750 מגה וצפונה לפעמים), הוא מחזיק 4GB על המחשב ולפי טיעוניו מנצל אותם עד סוף (הוא גר בקנדה ולכן קשה לי לאמת את זה אבל הוא מבין עיניין ולא קונה 4 ג'יגה כדי להגיד "יש לי!")

לגבי המערכת, אני מבין שאתם משיגים את זה מספק זול, אפשר לקנות רכיבים שנחשבים ליקרים. אינטל ברוב המקרים עדיפה על בפוטושופ בפעם האחרונה שבדקתי, וכמובן כמה שיותר מהיר יותר טוב =].

אני משער ש920 או 930 אבל לא יותר יספיקו לצורך העיניין. אבל רצוי לקרר אותם בעזרת צד שלישי. לא בגל OC אלה בגלל שהאוורור רועש נורא.

הלוח שבחרת לוח בסיסי אבל לצרכים האלו אין צורך ביותר ממנו. אתה רוצה שני הרדיסקים - האם יחוברו במערך RAID? כי לדעתי אין צורך, ואם כן אז רק RAID1 לגיבוי. בכל אופן, ממליץ על דיסק נפרד עבור תוכנות(כולל מערכת ההפעלה).

כרטיס מסך מספיק משהו בסיסי, אבל מסך חייב להיות טוב ורצוי גדול, מכיוון הנושא של הצבעים והדיוק שלהם. יש כאלה שיתעקשו על כרטיסי HIGH-END, אני לא מסכים איתם אבל לא צריך לזלזל בנושא. בכל אופן, אין צורך בכטיס מקצועי.

למערכת כמו שאתם צריכים אין צורך בספק חזק מאוד, אבל הוא חייב להיות בריא. אולי כדאי שתכתוב את החירתכם. כנ"ל לגבי המארז - חייב להיות מאוורר היטב מכיוון שהמערכת כנראה תתחמם.

פה שפכתי את כל הידע שלי בנושא ואני מקווה שעזתי לכם. אם יש פה שגיאות אני מתנצל, זו כנראה השעה. לילה טוב ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי הזיכרון - הסיבה לחברה מאוד איכותית היא שלמרות שחברי הפורום הזה מאוד ממלצים על PQI וSAMSUNG וכו ולנו יש שני מחשבים זהים חוץ מבזיכרון

לאחד 1GB של KINGSTONE ולשני 2GB של וזה עם השניים לא עובד מהר יותר ולאחר שישרגנו את הראשון ל2GB הוא מסוגל לחסול על עבודה של חצי שעה לא פחות מ25% זמן(וזה נבדק מלא פעמים ובגלל זה לא יסכימו לקנות לא יקר אלא - אולי אם זה יהיה בשביל 4GB אבל גם אז לא בטוח)

זו השטות הגדולה ביותר ששמעתי מזה זמן רב. הסיבה יכולה להיות נעוצה במליון דברים אבל בטח שלא בגלל שזה לא קינגסטון.

לגבי הלוח, אני יודע שאנשים עובדים בריידים למיניהם. זו הסיבה היחידה לקנות לוח יותר מפוצ'ר הכולל יותר סוגים של רייד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זו השטות הגדולה ביותר ששמעתי מזה זמן רב. הסיבה יכולה להיות נעוצה במליון דברים אבל בטח שלא בגלל שזה לא קינגסטון.

לגבי הלוח, אני יודע שאנשים עובדים בריידים למיניהם. זו הסיבה היחידה לקנות לוח יותר מפוצ'ר הכולל יותר סוגים של רייד.

שככתי לציין שאני מאמין שיש אפשרות שמשהוא אחר גורם לזה אבל בשביל להרגיע את מי שיעבוד על המחשב צריך ממותג כדי שלא ירגיש מקופח(ואני לא צוחק כי אין מה לעשות עובד שמח נותן הרבה יותר תפוקה מעובד מבואס)

ליואב המארז יהיה של Lian-Li אז אין ממש מה לדואג לגבי אורר וכמובן שהקרור לא יהי סטוק בשביל הרעש והמסכים שלנו הם שלLACIE ומאוד מאוד מקצועיים לעבודה הזו,

לגבי הזכרון אני ישמח לקבל המלצה על שעובד טוב בסטוק ?

ולגבי הלוח אז אתם אומרים הוא סבבה? ומה יהיה ההבדל במחיר בשביל לוח עם יותר סוגי רייד (לא ממש צריך משהוא חוץ מזה)

מה ששככתי לציין שעל המחשב יהיו בנוסף עוד שני צורבי ועוד HD אחד לפחות

תודה על התגובות :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב המפרט כרגע הוא כזה

920 או 930 - השאלה אם יהיה הבדל ממשי?

אסוס P5LD2

2 HD 250 + 2 250 שקיימים + 2 DVDR

מארז Lian-Li

ועל איזה זיכרון אתם ממליצים כי אני לא ממש סגור על הציזמונים של קצת שונה מDDR

המחיר לא משנה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני משער שלא יהיה הבל ממשי בין 920 ל930, ואם אפשרי לקחת את שניהם - כמובן ש930 עדיף בהנחה ולא יהיה OC, אבל קח לו קירור שונה (כנ"ל לגבי ה920) מקירור הסטוק שכן יהיה מאוד רועש המאוורר.

לגבי - תזמונים "טובים" לא תמצא, אבל חפש זיכרונות 667 עם CL4, זה יעשה את העבודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...