איך לשכנע את אבא שלי לקנות מחשב חדש? - עמוד 4 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איך לשכנע את אבא שלי לקנות מחשב חדש?

who_Cares

Recommended Posts

במקום לשחק במחשב רדו למטה תשחקו כדורגל או משהו, ולכל שאר הדברים, פנטיום2 350 הוא מעבר למספיק. (אמר האיש שעובד כל יום על פנטיום1 60 עם 24 מגה זיכרון)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 73
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

עזבו את הויכוח של מה מספיק ומה לא.

הורה, תמיד רוצה שיהיה לבן שלו הכי טוב. או מה שהוא רוצה. לא לכולם יש כסף. יכול מאוד מאוד להיות, שאין לו כסף על מחשב חדש. והוא מביא תירוצים, אתה מקלקל ואתה ככה. כי לא נעים לו להגיד, אין לי כסף. בן כמה אתה? אם אתה בן 15 לפחות (פחות מזה לא משתלם) אתה יכול לסכם איתו שתמצא עבודה, תשיג נגיד 1000 ש"ח? הוא ישים את השאר, בהלוואה, ותחזיר לו כל פעם. אתה תעבדו מלא זמן להחזיר, אבל יהיה לך מחשב. תראה אם לאבא שלך אין כסף, אל תבקש. זה כואב להגיד לא לילד.צריך לוותר. אני עובד, בשביל מה? לקנות לי דברים? לא. בשביל לחיות. לצאת כל יום, בגדים (שזה יקר, זה למה יש שוק) ונסיעות. אמנם ההורים שילמו לי על יוון (פחות מאלפיים שקל כולל הכל ואופנועים! TSW! שטח ולא חרא שכולם משכירים... אחח טוב זה ת'רד אחר)

אבל אני משלם על נסיעה לניו יורק, שאני ד"א נוסע עוד יומיים! ביום רביעי בלילה!@!!!!!

וזה יקר! רק טיסה, 3200 שקל וזה אמור להיות זול. ואני משלם. אל תשכח מחייה, וקניות... השגתי שם מקום לגור דירה של חברים של אבא שלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה יודע איזה ניצול טוב אחר אתה יכול לעשות ב10000 שקל? אתה יודע שהמיסים על המשכורת שלי הם יותר מזה? (45%, אין מה להגיד, מניאקים.) אתה יודע כמה זה להחזיק אותו? שכ"ד? מזון? חברת חשמל? ארנונה של 1000 שקל? תהיה בטוח שהייתי מעדיף להשקיע אותם במשהו שאני נהנה ממנו אישית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אה אנשים לא מעריכים כסף היום :nono: יש אנשים שבקושי יש להם כסף ללחם

אז מה העניין? יש אנשים באפגניסטן שסתם מפציצים אותם מהאויר בלי שהם עשו כלום... אז?

בגלל זה אני לא אמור לקנות מחשב ב 10000 ש"ח?! יש אנשים שאין להם ויש אנשים שיש להם, ככה זה תמיד היה, ככה זה עכשיו וככה זה גם יהיה (אלא אם כן קומוניסטים ישתלטו על העולם :clown: )...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת הוא צודק.

אם י יש כבר כסף אז להשתמש בו... ::) למה אני צריך לשים על אפגניסטנים בכלל? הם שם ואני פה...

או שכולנו כבר גלובלי אחד גדול ומאושר :funn: .... לא נראה לי ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מישהו כאן יכול לטעון ברצינות שפותח הת'רד לא יכול להסתפק בשדרוג לכרטיס מסך 9000 וללוח-אם שכולל מעבד Duron 1200MHz?

למי ששכח מדובר בשדרוג שעולה 1000 ש"ח. מאיפה הגעתם לסכומים של 10000 ש"ח ? :o

יש כאן הרבה יותר מדי ילדים מפונקים ונצלנים שלא הרוויחו מימיהם פרוטה וחסרים טיפת הערכה לעמל שההורים שלהם צריכים להשקיע בשביל להרוויח את הכסף הזה.

נכון שחלק מהאשמה מונח על ההורים של אותם ילדים, הורים שלא דאגו להסביר להם את המשמעות של כסף ושל עבודה, אבל יותר מאוחר יהיו אלה הילדים שלהם שיסבלו מהמוסר הדפוק ומהריקנות הזאת ::)

Prog.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה, זה לא טמטום, שאדם כמוני, עם שכר ממוצע משהו, בשביל 10000 שקל עובד קצת פחות מ3 שבועות? כל יום מ7:30 על 18:30? את הכסף אני אשקיע במשהו שבעוד שבועים לא יחשב לחסר ערך ותועלת. כבר שמעתי כמה משפטים חסרי תכלית לחלוטין "תוסיף לXYZ, זה רק עוד 450 שקל" כאילו שהייתם מוסיפים מהכיס שלכם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני עומל בשביל הכסף שלי ולדעתי מערכת בידור ב 10000 שהיא יותר מקולנוע ביתי (הרבה יותר) בהחלט שווה את הכסף!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מישהו כאן יכול לטעון ברצינות שפותח הת'רד לא יכול להסתפק בשדרוג לכרטיס מסך 9000 וללוח-אם שכולל מעבד Duron 1200MHz?

למי ששכח מדובר בשדרוג שעולה 1000 ש"ח. מאיפה הגעתם לסכומים של 10000 ש"ח ? :o

יש כאן הרבה יותר מדי ילדים מפונקים ונצלנים שלא הרוויחו מימיהם פרוטה וחסרים טיפת הערכה לעמל שההורים שלהם צריכים להשקיע בשביל להרוויח את הכסף הזה.

נכון שחלק מהאשמה מונח על ההורים של אותם ילדים, הורים שלא דאגו להסביר להם את המשמעות של כסף ושל עבודה, אבל יותר מאוחר יהיו אלה הילדים שלהם שיסבלו מהמוסר הדפוק ומהריקנות הזאת ::)

Prog.

בהחלט. אתם ממליצים פה לבנאדם על דרכים איך לשקר להורים שלו ולגרום להם להוציא כסף עליו. ואני לא מאמין שהם קמצנים גדולים, אלא יש להם הוצאות אחרות. איזה הוצאות יש לילד בן 15? ארטיק בבי"ס? ההורים שלך משלמים את שכר הלימוד שלך, על הספרים שלך לבי"ס, על הבית שאתה חי בו (רוב הסיכויים שיש להם עוד לשלם...), על המים שאתה מתקלח בהם, על האוכל שאתה אוכל ועל הבגדים שאתה לובש. הם משלמים גם על החשמל שאתה צורך, על השיחות טלפון שאתה עושה, על הבילויים שלך, על הדלק והביטוח של האוטו שמשמש אותם להחזיר אותך וכו' וכו' וכו'... אין צורך להוסיף.

עכשיו גם אם אבא שלך יקנה את הטריק הקטן שממליצים לך לעשות לו (להוציא את הכרטיס מסך וכו'), אתה גורם פה לבנאדם שאני די בטוח שעובד קשה מאוד להוציא סכום ששווה אולי למשכורת החודשית שלו. ובשביל מה? בשביל ילד שלא יודע להעריך את מה שיש לו, ושבטח לא בעוד הרבה זמן ייזכר שהוא צריך תוספת כזו ואחרת ושדרוג...

מאז גיל 15 עבדתי, בהתחלה רק בחופשים ואח"כ בעבודה קבועה אחרי הבי"ס. גם בשנה שהיתה לי בין הבי"ס לצבא עבדתי כמו חמור, לפעמים 14 שעות ביממה. בגיל 16 הפסקתי לקחת כסף מההורים, ושילמתי על קו טלפון משלי, על האינטרנט, על כל השדרוגים והתוספות למחשב, על בילויים וכו'. קניתי לעצמי מערכת סטריאו ומחשב חדש, הספקתי לרהט את החדר שלי כמו שרציתי ולטוס לחו"ל. כל זה גם כי ההורים שלי לא יכלו להרשות לעצמם לתת לי את כל מה שרציתי, אבל גם כי החלטתי שאני רוצה להנות באמת ממה שיש לי ולהעריך את זה. ותאמין לי, אני מעריך כל מה"צ ב- 650 שלי, וכל וואט במערכת סטריאו שלי. היום אני מרוויח 324.5 ש"ח (בדיוק) בחודש. זה אפילו לא מספיק לבילויים שאני רוצה בימי שישי, שלא לדבר על מותרות. אז מה עושים? עובדים! אין לי זמן באמצע השבוע כי אני כל יום בסביבות 22:00 בבית, אז אני עובד בשישי- שבת, ועדיין מרוויח את רוב הדברים שיש לי. עכשיו אני קונה מחשב חדש ב-3400 ש"ח, מתוכם 100% שלי. 100% שהרווחתי (ואני עדיין מרוויח) בעצמי, ואני גאה בזה. אז במקום לחשוב על דרכים לעשוק את ההורים שלכם ולהוציא מהם עוד, תחשבו שניה על כל הדברים שנראים לכם מובנים מאליהם אבל הם נותנים לכם, קונים לכם ומשלמים עליכם. ובפעם הבאה שאתם באים לאבא שלכם ורוצים מחשב חדש, תחשבו שניה איך זה נראה מצידו. כמה זה עולה לו וכמה הוא יצטרך לצמצם כדי לקנות לכם אותו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בהחלט. אתם ממליצים פה לבנאדם על דרכים איך לשקר להורים שלו ולגרום להם להוציא כסף עליו. ואני לא מאמין שהם קמצנים גדולים, אלא יש להם הוצאות אחרות. איזה הוצאות יש לילד בן 15? ארטיק בבי"ס? ההורים שלך משלמים את שכר הלימוד שלך, על הספרים שלך לבי"ס, על הבית שאתה חי בו (רוב הסיכויים שיש להם עוד לשלם...), על המים שאתה מתקלח בהם, על האוכל שאתה אוכל ועל הבגדים שאתה לובש. הם משלמים גם על החשמל שאתה צורך, על השיחות טלפון שאתה עושה, על הבילויים שלך, על הדלק והביטוח של האוטו שמשמש אותם להחזיר אותך וכו' וכו' וכו'... אין צורך להוסיף.

עכשיו גם אם אבא שלך יקנה את הטריק הקטן שממליצים לך לעשות לו (להוציא את הכרטיס מסך וכו'), אתה גורם פה לבנאדם שאני די בטוח שעובד קשה מאוד להוציא סכום ששווה אולי למשכורת החודשית שלו. ובשביל מה? בשביל ילד שלא יודע להעריך את מה שיש לו, ושבטח לא בעוד הרבה זמן ייזכר שהוא צריך תוספת כזו ואחרת ושדרוג...

מאז גיל 15 עבדתי, בהתחלה רק בחופשים ואח"כ בעבודה קבועה אחרי הבי"ס. גם בשנה שהיתה לי בין הבי"ס לצבא עבדתי כמו חמור, לפעמים 14 שעות ביממה. בגיל 16 הפסקתי לקחת כסף מההורים, ושילמתי על קו טלפון משלי, על האינטרנט, על כל השדרוגים והתוספות למחשב, על בילויים וכו'. קניתי לעצמי מערכת סטריאו ומחשב חדש, הספקתי לרהט את החדר שלי כמו שרציתי ולטוס לחו"ל. כל זה גם כי ההורים שלי לא יכלו להרשות לעצמם לתת לי את כל מה שרציתי, אבל גם כי החלטתי שאני רוצה להנות באמת ממה שיש לי ולהעריך את זה. ותאמין לי, אני מעריך כל מה"צ ב- 650 שלי, וכל וואט במערכת סטריאו שלי. היום אני מרוויח 324.5 ש"ח (בדיוק) בחודש. זה אפילו לא מספיק לבילויים שאני רוצה בימי שישי, שלא לדבר על מותרות. אז מה עושים? עובדים! אין לי זמן באמצע השבוע כי אני כל יום בסביבות 22:00 בבית, אז אני עובד בשישי- שבת, ועדיין מרוויח את רוב הדברים שיש לי. עכשיו אני קונה מחשב חדש ב-3400 ש"ח, מתוכם 100% שלי. 100% שהרווחתי (ואני עדיין מרוויח) בעצמי, ואני גאה בזה. אז במקום לחשוב על דרכים לעשוק את ההורים שלכם ולהוציא מהם עוד, תחשבו שניה על כל הדברים שנראים לכם מובנים מאליהם אבל הם נותנים לכם, קונים לכם ומשלמים עליכם. ובפעם הבאה שאתם באים לאבא שלכם ורוצים מחשב חדש, תחשבו שניה איך זה נראה מצידו. כמה זה עולה לו וכמה הוא יצטרך לצמצם כדי לקנות לכם אותו.

:o :o :o :o

איזה סיכומים מרביצים פה...

צודקים בכל מילה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...