HUB או כרטיס רשת נוסף...? - עמוד 2 - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

HUB או כרטיס רשת נוסף...?

maxos

Recommended Posts

תראו, אלה הם העובדות:

1- כל מחשב צריך כתובת IP מהספק

2-המודם מספק כתובת שהוא קיבל מהספק

3-כרגע, יש לי שני מחשבים על אותו המודם, אחד על ואחד על LAN.

4- לכל מחשב יש כתובת שונה לגמרי מהשני.

5-לפי אתר החברה המודם מסוגל לשרת 16 מחשבים בו זמנית

6-ראיתי באיזה פורום שספקיות האינטרנט נותנות עד 3 4 כתובות למודם.

7- הסעיף האחרון לא מבוסס במיוחד, אבל מה שבטוח שספקי האינטרנט מספקות לפחות 2 כתובות למודם, ראה סעיף 3 ו 4.

אלה העובדות בפורמט צבאי שכזה.

:)

איזה זיוני שכל אני שומע פה, ספק האינטרנט נותן אך ורק כתובת IP אחת,

אתה בתוך הרשת הפנימית שלך יכול לתת כמה כתובות שאתה רוצה ( כמובן בהתאם למה שהראוטר שלך תומך),

אני אתייחס עכשיו לכל הסעיפים שציינת כדי להבהיר כמה דברים:

1- כל מחשב צריך כתובת IP מהספק - נכון שכל מחשב חייב כתובת אבל הוא לא חייב לקבל אותה מהספק (בשביל זה יש ראוטר)

2- המודם מספק כתובת שהוא קיבל מהספק - המודם כשהוא מתפקד רק כמודם יכול לקבל אך ורק כתובת אחת ולתת כתובת אחת,

אם המודם מתפקד גם כראוטר הוא יודע לקחת את אותה כתובת ולחלק אותה בין כמה מחשבים שאתה רוצה,

לכל ספקית יש כמות מוגבלת של כתובות IP (זה עולה הרבה כסף), אז תאר לך שמה שאתה אומר היה נכון ואיזה מנכ"ל

היה רוצה לחבר את החברה שלו בת 100 מחשבים נראה לך שהוא היה מקבל 100 כתובות, זה לא נשמע הגיוני

3- כרגע, יש לי שני מחשבים על אותו המודם, אחד על ואחד על LAN - אין מה להוסיף

4- לכל מחשב יש כתובת שונה לגמרי מהשני - נכון מאוד, אין מצב ששני מחשבים יקבלו את אותה כתובת, אם אתה נגיד מדליק מחשב

שהכתובת שלו כבר מוגדרת במחשב אחר ישר אתה מקבל הודעה על התנגשות

5- לפי אתר החברה המודם מסוגל לשרת 16 מחשבים בו זמנית - כמעט כל ראוטר שאתה מקנפג, אתה יכול להגדיר לו תחום כתובות

שאתה רוצה שהוא יחלק, כל ראוטר מוגדר בדיפולט שלו לאיזשהו תחום ואתה ברוב במקרים יכול לשנות אותו בלי בעייה

6-ראיתי באיזה פורום שספקיות האינטרנט נותנות עד 3 4 כתובות למודם - שטויות במיץ, אין דבר כזה, כל יוזר מקבל כתובת אחת בלבד

7- הסעיף האחרון לא מבוסס במיוחד, אבל מה שבטוח שספקי האינטרנט מספקות לפחות 2 כתובות למודם, ראה סעיף 3 ו 4 - לא מבוסס

בעליל ,ראה סעיף קודם

אני מקווה שעשיתי קצת סדר בבאלגן , אם משהו לא ברור אשמח לעזור

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

eyalo תודה רבה על העזרה.

כן כן, מה שאייל כתב אכן נכון והבילבול שלכם הולך ומסתבך.

מודם RCA (מה שאני מכיר) משמש רק כמודם מפגר ולא יותר.

אתה מקבל כתובת ציבורית אחת (שמשתנה בד"כ על ידי החברה בעזרת DHCP ופרמטרים שונים כמו Lease Time) ואתה מפצל כאוות נפשך בעזרת (מובנה) שאתה מוסיף למערכת. גם מודם עם לדעתי דיי מסורס ולא מתפקד כנתב רגיל.(דוגמה אלקטל פרו המדובר כל כך ).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חבר'ה.. מת"ב, ורק מת"ב מספקים כרגע 3 כתובות IP לכל משתמש, וזה גם הולך להפסק ברגע שמת"ב תעבור לחיוג דרך חייגן.

(ותודה לאודיקול על המוטיבציה ללכת לחפש את המידע)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חבר'ה.. מת"ב, ורק מת"ב מספקים כרגע 3 כתובות IP לכל משתמש, וזה גם הולך להפסק ברגע שמת"ב תעבור לחיוג דרך חייגן.

(ותודה לאודיקול על המוטיבציה ללכת לחפש את המידע)

מה זה אומר בתכלס שאני יכול לחבר 3 מחשבים ? בלי שום ראוטר ?

לא הבנתי...

ו...מאיפה אתה יודע שהם הולכים לעבור לחייגן ? ומתי ?

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקיצור-

אתה מקבל 3 כתובות IP אם אתה במתב, שאיתם אתה עושה מה שאתה רוצה.

עוד מעט זה ישתנה- כי מתב עוברת לחייגנים.. משהו שיותר דומה לאיידיאסאל. מתי? שאלה טובה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...