HUB או כרטיס רשת נוסף...? - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

HUB או כרטיס רשת נוסף...?

maxos

Recommended Posts

יש לי שני מחשבים שאני רוצה לחבר לאינטרנט דרך ממיר כבלים.

השאלה היא האם כדאי לקנות כרטיס נוסף למחשב עם המודם שיחבר את המחשב השני דרך כבל מוצלב, או לקנות HUB שכבר יחבר את הכול ביחד ויחלק את התקשורת.

היתרון עם HUB שלא צריך להחזיק את המחשב עם המודם דולק כל הזמן.

הבעיה היא שאני מעוניין בLAN השאלה היא האים ניתן לעשות שיתוף בHUB כאשר המודם מספק את כתובות הIP כלומר DHCP. האם צריך לעשות שער?

האים שיתוף כזה הין המחשבים יפתחו לי חורים באבטחה כלפי חוץ? כרטיס נוסף פותר לי את כל הבעיות האלו, אבל הוא מצריך אותי להשאיר מחשב אחד דולק. ואני לא רוצה לעשת את זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ובכן אתה צריך הרבה יותר מסתם שיתוף רגיל עם HUB.

אם אתה בוחר שמחשב יישתף לך את האינטרנט אז כמובן אתה צריך שני כרטיסי רשת על אותו מחשב (אלה אם אתה מחבר את המודם ל-USB )ועוד כרטיס רשת על הלקוח.

אם אתה רוצה להשתמש צורה אחרת של חיבור כל שעליך לעשות הוא לקנות HUB עם נתב (Router) .

אתה יכול להסתכל באיורים כאן גלול למטה ותנסה להבין פחות או יותר מה אתה צריך.

נ.ב: למודם כבלים אין אפשרות להפוך לPro אם אתה מנסה לשאול או לחלום עליו. וזו הסיבה שאתה צריך .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי הבנתי...

אז כזה הוא בטח די יקר.

אם אני עושה שיתוף דרך מחשב, כלומר שני כרטיסים על מחשב אחד, וכרטיס על המחשב הלקוח. החיבור יהיה יותר איטי על המחשב הלקוח נכון?

איזה בעיות יכולות להיות על המחשב המשרת בגלל שהוא צריך להתמודד עם חילוק החיבור?

יש לי עוד רעיון, אני יקנה כרטיס עם WAKE ON LAN, ויחבר אותו למחשב המשרת, כך שהמחשב השני ידלק הוא גם ידליק את המחשב המשרת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשר להשיג נתב בסביבות ה-600 ש"ח בחנויות המחשבים.

יש שיטה דיי בטוחה לשיתוף בעזרת WindowsXP.באתר שכתבתי מעלה יש קישורים לדפי הסבר בקשר לקינפוג המחשב המארח.

בפועל לא צריך להיות הבדל באיכות ובמהירות למחשב האורח אלה אם אתה יודע להשתמש ב-Qos ולהגביל את מהירות התקשורת למחשב האורח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה מוזר שאני צריך , כרגע אני מחובר בUSB למודם, ויש לי עוד מחשב שמחובר בכבל לאותו מודם שניהם עם כתובת אחרת.

אני שמעתי שהמודם הזה יכול לתת 6 כתובות באותו הזמן. אז הוא לא מתפקד כנתב? אני לא יכול פשוט לחבר אותו לUPLINK של איזה HUB? אתה בטוח?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה מוזר שאני צריך נתב, כרגע אני מחובר בUSB למודם, ויש לי עוד מחשב שמחובר בכבל רשת לאותו מודם שניהם עם כתובת אחרת.

אני שמעתי שהמודם הזה יכול לתת 6 כתובות באותו הזמן. אז הוא לא מתפקד כנתב? אני לא יכול פשוט לחבר אותו לUPLINK של איזה HUB? אתה בטוח?

לפי מה שאתה כותב המודם הזה יכול לשמש כנתב, מה שאני לא כל כך מאמין.

זה בדיוק כמו המודם של Alctel pro שיכול לשמש כנתב, אבל אני לא מכיר מודם כבלים שמחלקים שיכול לשמש כמודם עם נתב.

כאן תוכל למצא תשובות לסוגייה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקיצור בדקתי את זה.

המודם עצמו יכול לספק עד 16 כתובות DHCP, כלומר 16 מחשבים!!!

אבל, ספק האינטרנט מגביל את הכתובות ל 3. כלומר 3 מחשבים.

משמע, חיבור נמודם דרך UPLINK של HUB יתן אפשרות ל3 מחשבים להתחבר דרכו. אבל הוא לא עושה עבודה של רוייטר!! כלומר עם 3 המחשבים יורידו קבצים גדולים באותו הזמן עלולים להתקבל התנקשויות וכו...

עכשו אני צריך HUB, יש המלצות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רציתי לשאול האם חברות הכבלים יכולות לזהות משיכה של יותר מכתובת IP אחת (מה המדיניות שלהן?)

SWITCH יכול לעזור כדי לפתו את הבעיה שהעלתם ?

איך יודעים האם יש ל HUB (כדי שלא יעבדו עלי)

האם HUB פנימי מחייב להשאיר את משחב פתוח?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה יכול למצוא מכשיר שכולל בתוכו גם מודם של כבלים או adsl שהוא גם ראוטר וגם

האב שאתה יכול לחבר אליו עד 4 מחשבים בפחות מ-550 ש"ח

והמכשיר הזה גם צורך פחות משאבים מהמערכת שלך כך שהוא עדיף מכל הבחינות

לפי דעתי זה דבר פצצתי ביותר ובאותה הזדמנות אתה יכול להיפטר מהמודם הדפוק שיש לך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חבריה כולם כאן מבולבלים.

חברת הכבלים מספקת לך כתובת אחת ויחידה. מה אתה עושה עם הכתובת הזו זו בעיה שלך.

תוכל לשרשר כמה מחשבים שאתה רוצה בבית ולא יגידו לך כלום זו לא בעיה שלהם בכלל.

המודם שכתבת שמכיל DHCP ל-16 מחשבים ללא כל קשר לחברת האינטרנט שלך,ובטוח שהם לא מגבילים אותך ל-3 כי אין דבר כזה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראו, אלה הם העובדות:

1- כל מחשב צריך כתובת IP מהספק

2-המודם מספק כתובת שהוא קיבל מהספק

3-כרגע, יש לי שני מחשבים על אותו המודם, אחד על ואחד על LAN.

4- לכל מחשב יש כתובת שונה לגמרי מהשני.

5-לפי אתר החברה המודם מסוגל לשרת 16 מחשבים בו זמנית

6-ראיתי באיזה פורום שספקיות האינטרנט נותנות עד 3 4 כתובות למודם.

7- הסעיף האחרון לא מבוסס במיוחד, אבל מה שבטוח שספקי האינטרנט מספקות לפחות 2 כתובות למודם, ראה סעיף 3 ו 4.

אלה העובדות בפורמט צבאי שכזה.

:)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...