א-זהאר:"מדינה מהים עד לנהר הירדן" - עמוד 6 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

א-זהאר:"מדינה מהים עד לנהר הירדן"

lmlm

Recommended Posts

• תגובות 105
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

IG:

אל תכניס מילים לפי.

לא אמרתי שבשבילי מאות בני אדם מתים הם נשיכה של פינצ'ר. יש לי משפחה שחיה באשקלון.

אמרתי שמבחינה אסטרטגית קסאם כזה אפילו אם יגרום למאות הרוגים זה שקול לנשיכה של פינצ'ר.

מה הכוונה שמבחינה אסטראטגית זה כמו נשיכה של פינצ'ר? קאסם כזה יכול להרוג המון אנשים, ולזהם שטח די גדול למשך הרבה זמן. איך זה לא נחשב בעינייך כפגיעה אסטראטגית חמורה? כי זה לא פוגע בכושר הפעולה של צה"ל?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בורג, כל הרעיון של פצצה מלוכלכת שלא צריך פיצוץ גדול. הקרינה יכולה לפגוע מספיק גם במרחק של כמה מאות מטרים...

הרעיון של פצצה מלוכלכת הוא לא להרוג אנשים באמצעות קרינה באופן מיידי, אלא לזהם שטח גדול וכמה שיותר אוכלוסיה בחלקיקים רדיואקטיביים שהורגים לאט.

בפצצה מלוכלכת אין צורך בפיצוץ גדול. מדובר בסה"כ במעט חומר נפץ קונבנציונאלי שהפיצוץ שלו נועד לפיזור של החומר הרדיואקטיבי.

לא אמרתי שבשבילי מאות בני אדם מתים הם נשיכה של פינצ'ר. יש לי משפחה שחיה באשקלון.

אמרתי שמבחינה אסטרטגית קסאם כזה אפילו אם יגרום למאות הרוגים זה שקול לנשיכה של פינצ'ר.

:kopfpatsch:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

IG:

לא, הרג של כמה עשרות אזרחים וזיהום של שטח בקוטר כמה מאות מטרים לזמן לא ארוך, ממש לא נחשב פגיעה אסטרטגית.

בורג:

ההרג שיגרם ע"י פיזור החומר הרדיואקטיבי הוא קטן עד אפסי - בתלות באיכות הבידוד והתגובה של צוות התגובה לארוע כזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההתבטאות לגבי מדינה פלסטינאית מהים לירדן היא דיי קשורה לנושא הפצצות המלוכלכות כי ההתבטאות הזאת משקפת את מחשבותיהם של הטרוריסטים האלו ומה הם היו עושים אם רק היתה להם את היכולת.... בכול מקרה אם תיזרק עלינו אי פעם פצצה כזאת אני חושב שגם אם הפגיעה בנו לא תהיה משמעותית התגובה שלנו צריכה להיות דרמטית וכואבת מכיוון שמי שיזרוק עלינו פצצה כזאת ינסה ליזרוק עלינו גם פצצה גרעינית אמיתית ברגע שיוכל וצריך להבהיר לו בכול האמצעים שניסיון כזה ממש אבל ממש לא משתלם .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם תסלחו לי רגע על חוסר הרגישות לחיי אדם -

דווקא הפחד הפסיכולוגי מפני פצצה מלוכלכת בא לטובתנו במקרה שמשתמשים בנשק כזה כנגדנו.

בתאוריה, דעת הקהל העולמית תיטה בצורה מובהקת לטובתנו ברגע שהשתמשו כנגדנו ב "נשק גרעיני", למרות שזה לא באמת גרעיני והנזק הוא לא באמת כל כך גדול.

זה יתן לבורג את הלגיטימציה לעשות כמעט כל מה שהוא רוצה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההתבטאות לגבי מדינה פלסטינאית מהים לירדן היא דיי קשורה לנושא הפצצות המלוכלכות כי ההתבטאות הזאת משקפת את מחשבותיהם של הטרוריסטים האלו ומה הם היו עושים אם רק היתה להם את היכולת.... בכול מקרה אם תיזרק עלינו אי פעם פצצה כזאת אני חושב שגם אם הפגיעה בנו לא תהיה משמעותית התגובה שלנו צריכה להיות דרמטית וכואבת מכיוון שמי שיזרוק עלינו פצצה כזאת ינסה ליזרוק עלינו גם פצצה גרעינית אמיתית ברגע שיוכל וצריך להבהיר לו בכול האמצעים שניסיון כזה ממש אבל ממש לא משתלם .

כן... דברים כאלה נאמרו גם כשהם איימו לשגר פצ"מרים ורקטות על ... מאז כבר עברו כמה שנים ושום דבר דרמטי לא נעשה...

אם תסלחו לי רגע על חוסר הרגישות לחיי אדם -

דווקא הפחד הפסיכולוגי מפני פצצה מלוכלכת בא לטובתנו במקרה שמשתמשים בנשק כזה כנגדנו.

בתאוריה, דעת הקהל העולמית תיטה בצורה מובהקת לטובתנו ברגע שהשתמשו כנגדנו ב "נשק גרעיני", למרות שזה לא באמת גרעיני והנזק הוא לא באמת כל כך גדול.

זה יתן לבורג את הלגיטימציה לעשות כמעט כל מה שהוא רוצה.

ולמה אנחנו צריכים להיות אלה שיחטפו ראשונים?

המטרה העליונה של המדינה היא להגן על האזרחים שלה. אני לא מבין למה אנחנו צריכים להימנע מפעולה מונעת ולחכות שהעולם יחיל לרחם עלינו על זה שאיבדנו עשרות אנשים כדי לעשות משהו? למה כל מדינה אחרת שיודעת על התקפה מתוכננת עליה תעשה הכול כדי למנוע אותה ואנחנו צריכים להיות ה"בסדר" ולספוג את המכה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן... דברים כאלה נאמרו גם כשהם איימו לשגר פצ"מרים ורקטות על ... מאז כבר עברו כמה שנים ושום דבר דרמטי לא נעשה...

אם זה היה תלוי בי.... :hat:

אתה בהחלט צודק , צר לי להסכים איתך אבל, כול שבוע אני שומע בחדשות מישהו מממשלת אומר בטון דרמטי שנחצה "הקו האדום" וישראל לא תיתן לזה להמשך והאמת היא שזה נמשך ונמשך ולא נראה לי גם הולך להיפסק. באמת עצוב .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ולמה אנחנו צריכים להיות אלה שיחטפו ראשונים?

המטרה העליונה של המדינה היא להגן על האזרחים שלה. אני לא מבין למה אנחנו צריכים להימנע מפעולה מונעת ולחכות שהעולם יחיל לרחם עלינו על זה שאיבדנו עשרות אנשים כדי לעשות משהו? למה כל מדינה אחרת שיודעת על התקפה מתוכננת עליה תעשה הכול כדי למנוע אותה ואנחנו צריכים להיות ה"בסדר" ולספוג את המכה?

בגלל שאנחנו לא חיים בוואקום ואנחנו מאוד תלויים בטוב ליבן של מדינות אחרות לצורך המשך קיומנו ברמת החיים שאתה רגיל אליה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה יודע שכשישראל קמה האיכות חיים היתה בקנתים ועדין חיו כאן ולא פחדו מערבים כמו שהיום השמאל מפחד מה הם יגידו ומה יקרה קודם כל צריכים לדאוג לעצמינו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...