סקר: האם אתם מעבדים במחשב את הצילומים שלכם? - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

סקר: האם אתם מעבדים במחשב את הצילומים שלכם?

rangerman

האם אתם מעבדים במחשב את הצילומים שלכם?  

708 הצבעות

1. 1. האם אתם מעבדים במחשב את הצילומים שלכם?

• מבצע עיבוד תמונה לעיתים קרובות
    • מבצע עיבוד תמונה לעיתים רחוקות
    • לא מעבד את התמונות
    • אחר (פרט!)
      0

Recommended Posts

אשמח לשמוע פרטים נוספים מעבר למה שתציעו בסקר.

באופן אישי, אני מעבד את התמונות לעיתים קרובות, והרבה יותר מאשר בעבר. השינויים העקריים שאני עושה הם קרופ, שינוי קונטרסט/בהירות וחידוד. לעיתים רחוקות יותר אני משנה את ריוויון הצבע, מתקן פרפקטיבה ועיוותים או דברים אחרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מעבד את התמונות... אבל מה זה חשוב? :nixweiss:

אין כאן איזושהי חשיבות מיוחדת, זה פשוט מעניין אותי.

אני לא אוהב לעבד תמונות

אני אוהב אותן איך שהן

באיזו אתה משתמש? הגדרות התמונה על ברירות המחדל?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מעבד את התמונות לעיתים קרובות, מעדיף אבל כמה שפחות.

בד"כ אני לא מעבד יותר מ- Levels 1 - בהירות ,ניגודיות , חדות , רוויה , חדות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולי כדאי שאוסיף קצת רקע לשני הסקרים שפתחתי היום (הסקר השני כאן). מה שמעניין אותי זה לדעת אילו ברירות מחדל נכונות ביותר מקרים - אלה של מצלמות כגון פוג'י S9000 וריקו R3 שמעדיפות תמונה מדוייקת ללא הרבה חידוד וקונטרסט, או אלה של מצלמות כגון סוני H1, פנסוניק FZ30 וקאסיו Z750 שמעדיפות להכניס ריוויון צבע חזק והרבה קונטרסט וחידוד.

למי שמתכוון לעבד את התמונות כדי להוציא מהן את המקסימום, שתי המצלמות הראשונות משתמשות בברירות מחדל נכונות יותר. זאת בגלל העובדה שהפרמטרים האלה גורמים לאובדן בלתי-הפיך של מידע, דבר שפוגע באפשרות לבצע עיבוד במחשב. לעומת זאת, למי שלא מתכוון לעבד את התמונות, התוצאות של שלוש המצלמות האחרונות יהיו הרבה יותר מרשימות.

צריך לזכור שאת ברירות המחדל ניתן לשנות, כך שהן ממש לא מהוות סיבה לקנייה או לאי-קנייה של . מה שכן, מומלץ להגדיר אותן בהתאם לכוונות שלכם בנושא עיבוד התמונה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...