שוב יש לי בעיות חיבור לאינטרנט בכבלים - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שוב יש לי בעיות חיבור לאינטרנט בכבלים

TomB

Recommended Posts

אינטרנט בכבלים (תבל), מודם רשת (אפור כזה, מעאפן), נתב אלחוטי של 3Com, מחשב אחד מחובר רגיל ואחד אלחוטי, ספק - Actcom.

היו לי בעיות חיבור פעם (פתחתי על זה דיון פה) ובסופו של דבר הבעיה היתה הFirmware של הנתב שהיו איתה בעיות עם ספקי ישראלים (זה אשכרה היה כתוב ב-Change log באתר שלהם "Fix problem with Israely ISP", מצחיק)

עדכנתי (לגרסה 2.01.10) ועד לא מזמן הכל היה סבבה.

בזמן האחרון, כל פעם שאני חוזר הביתה בערב האינטרנט מנותק.

כשאני לא בבית המחשב שמחובר בצורה קווית יורד לSleep, המחשב שמחובר באלחוטי ממשיך להיות מחובר (עליו יש תוכנות שיתוף וכו' אבל הן לא תמיד עובדות).

כשאני נכנס להגדרות של הנתב, אני רואה בLog שאני מצליח להגיע לDHCP של הכבלים, כלומר המודם עובד.

אם אני מחליף בין L2TP ל-PPTP, הוא מצליח להתחבר, וכשאני חוזר בחזרה לL2TP לפעמים הוא מצליח ולפעמים לא.

אם אני מרסט את הנתב והמודם בד"כ אני מצליח להתחבר...

לפעמים שינוי כתובת הIP של הספק עובד (לאקטקום יש יותר מכתובת שרת L2TP אחת), לפעמים לא.

כל פעם שאני מתקשר לתמיכה של אקטקום אנחנו מצליחים לפתור את זה ביחד והם לא מצליחים להסביר למה זה קורה.

בקיצור, קשה לעקוב אחרי זה.

אני מנסה למצוא דרך שתראה לי מי אשם - האם זה הנתב, הכרטיס במחשב (יכול להיות שהוא דופק את הנתב?), המודם או ספק האינטרנט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אציע לך ניסוי כזה: לעשות ריסט לשני המחשבים ולהשאיר אותם עובדים כל היום בלי שום תוכנה פועלת ברקע כדי לראות אם זה התנגשות של תוכנה (תוכנות שיתוף קבצים לא תמיד מיודדות עם נתבים, אפילו לא עם נתבים של 3COM). שלב אחרי זה יהיה להתחבר לאינטרנט, ואז לכבות את שני המחשבים ליום שלם, כדי לראות אם אולי אחד רכיבי החומרה עושה לך בעיות. אם גם זה לא עובד, תנסה חיבור ישיר למודם בכל אחד מהמחשבים כדי לבדוק שוב ניתוקים. בסופו של דבר אתה תצליח לבודד את הבעייה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...