חיבור 2 מחשבים לאינטרנט אחד - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חיבור 2 מחשבים לאינטרנט אחד

freesoul23

Recommended Posts

עוד מעט אני הולך לקנות מחשב נוסף ויהיה לי צורך לחבר 2 מחשבים לאותו חשבון אינטרנט.

במחשב החדש יהיה לי כרטיס רשת מובנה ובמחשב הישן אין לי כרטיס רשת והוא מחובר לאינטרנט דרך כניסת , דרך מודם ALE 130.

כפי שהבנתי אני אצטרך לקנות וכרטיס רשת למחשב הישן ולחבר את שני המחשבים לנתב-האם זה נכון?

וגם הבנתי שאני אצטרך להחליף את המודם שלי למודם שיתחבר לנתב דרך כבל רשת-האם זה נכון, אם כן איפה אני אני מחליף את המודם שלי והאם זה עולה כסף?

כמה כל העסק הזה יכול לעלות(לקנות כרטיס רשת נוסף,לקנות ,לקנות כבלים והחלפת מודם)?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מציע לך פשוט בבזק להחליף מודם שניתן להפוך אותו לנתב ולקנות עוד כרטיס רשת.

כרטיס רשת עלותו מקסימום 50 שקל.

מה זאת אומרת מודם שניתן להפוך לנתב? איך אני הופך אותו לנתב?מה שם של המודם הזה?

ואני פשוט הולך לבזק והם מחליפים לי במקום למודם אחר?

ועוד שאלה, יש לי מדפסת שמחוברת דרך למחשב, יש לי אפשרות לשתף אותה ל2 המחשבים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אופס שחכתי כמה דברים מצטער אני אכתוב לך עכשיו הכל מסודר:

א. אתה הולך לבזקסטור ומחליף את המודם שיש לך למודם רשת שניתן להפוך אותו לנתב. אני יודע שה-Eci 270PR וה-+312 ניתנים להפיכה.

ב. את המודם אתה מגדיר בתצורת נתב בהתאם למודם שאתה תקבל (לרוב לא מופיע בחוברת ההוראות שבזק מספקת, יש צורך להוריד מהאינטרנט).

ג. אתה קונה Switch או Hub ומחבר אותו בכבל מוצלב אל הנתב.

ד. כל מחשב מתחבר אל ה-Switch או ה-Hub באמצעות כבל רשת ישר.

ה. אני לא ממש בטוח אם תוכל או לא. מה שכן אם תחבר את שני המחשבים באמצעות כבל מוצלב אז תוכל בטוח.

ו. כדי לחסוך התרוצצויות מיותרות אני ממליץ לך קודם לברר במוקד של לאיזה מודם הם מחליפים ושיהיו מוכנים להחליף לך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אופס שחכתי כמה דברים מצטער אני אכתוב לך עכשיו הכל מסודר:

א. אתה הולך לבזקסטור ומחליף את המודם שיש לך למודם רשת שניתן להפוך אותו לנתב. אני יודע שה-Eci 270PR וה-+312 ניתנים להפיכה.

ב. את המודם אתה מגדיר בתצורת נתב בהתאם למודם שאתה תקבל (לרוב לא מופיע בחוברת ההוראות שבזק מספקת, יש צורך להוריד מהאינטרנט).

ג. אתה קונה Switch או Hub ומחבר אותו בכבל מוצלב אל הנתב.

ד. כל מחשב מתחבר אל ה-Switch או ה-Hub באמצעות כבל רשת ישר.

ה. אני לא ממש בטוח אם תוכל או לא. מה שכן אם תחבר את שני המחשבים באמצעות כבל מוצלב אז תוכל בטוח.

ו. כדי לחסוך התרוצצויות מיותרות אני ממליץ לך קודם לברר במוקד של לאיזה מודם הם מחליפים ושיהיו מוכנים להחליף לך.

תודה על התשובות.

מה זה כבל מוצלב? איפה אני קונה SWITCH ומה מחירו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל הנה כמה חסרונות של המודם - אי אפשר לכבות אותו,

יש לו 3 לדים חזקים שפועלים כל זמן שהוא מחובר לחשמל,

הוא עושה בלגן בחוטים בגלל 3 חוטים שונים שצריכים להתחבר אליו,

הוא לא מספק תמורה כמו נתב אחר של לינקסיס למשל.

אני אישית לא הייתי קונה אותו, כי אני רגיש מאוד למודמים והנתבים שמתחברים אליי למחשב (יש לי מודם של שגורם לי נזק נפשי).

אבל אם יש לך ראש להרפתקאות, או כוח סבל למוצרים זולים קצת, או שפשוט לא אכפת לך, העיקר שיעבוד הייתי ממליץ לך ללכת על המודם הזה ולהפוך אותו לנתב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל אם יש לך ראש להרפתקאות, או כוח סבל למוצרים זולים קצת, או שפשוט לא אכפת לך, העיקר שיעבוד הייתי ממליץ לך ללכת על המודם הזה ולהפוך אותו לנתב.

תאמין לי בתור אחד שיש לו את ה-270PR אין בעיות חוץ מכאלה שנגרמות בגלל .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז עם המודם הזה אני יהיה קבוע מחובר לאינטרנט בלי צורך לחייג כשאני מפעיל את המחשב?

ומה לגבי השאלות ששאלתי על כבל מוצלב ו SWITCH?

וההבדלים בין השיטות הוא רק חיסכון של קניית SWITCH במקום נתב?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המודמים שאתה יכול לקבל מבזק כיום ולהפוך אותם לנתבים הם:

eci 312,eci 270,ATH1320 ,Aztech 600E וגם אלקטל 510(שרוב הסיכוים שלא תצליח להשיג אותו).

*eci 270 ממש עובד גרוע בתצורת נתב.

כן,כאשר יש לך נתב הוא זה שיוצר את החיבור לאינטרנט ואז אתה לא צריך להתחבר לאינטרנט עם חייגן.

כאשר אתה קונה switch--תוודא שיש לו תמיכה במנגנון auto mdi/mdix וככה תוכל לעבוד גם אם כבל רשת ישר או מוצלב.

אתה פשוט מחבר לאחד המחשבים ואז המחשב הזה תמיד חייב להיות פעיל ושאר המחשבים יהיו תלוים בו--במחשבים האחרים אתה יוצר אפשרות של .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה פשוט מחבר לאחד המחשבים ואז המחשב הזה תמיד חייב להיות פעיל ושאר המחשבים יהיו תלוים בו--במחשבים האחרים אתה יוצר אפשרות של .

אתה מתכוון בכבל מוצלב בין שני מחשבים. ::)

חבל שאתה לא מציין את זה והוא סתם יתבלבל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אף אחד לא מבלבל.

גם בתצורת רשת עם או ics--הוא יכול לחבר את המדפסת לאחד מהחשבים ואז החסרון בזה שהוא כל שאר המחשבים תלוים בו.

במידה ויש שתומך בשרת מדפסות אפשר לחבר אליו את המדפסת ואז אין תלות באף מחשב או במידה ואין תמיכה אפשר לחבר בעזרת כבל את המדפסת לנתב(במידה ויש לך תמיכה עצמית בשרת מדפסות) או לחילופין לקנות שרת מדפסות ולחבר לנתב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...