כושי - מילת גנאי - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כושי - מילת גנאי

00000

Recommended Posts

עברתי סתם בויקי,

כושי

כושי היא מילה גזענית, הוחלט בישראל בשנות השישים.

אני רואה פה מלא משתמשים שמשתמשים במילה הזאת, אז רק לידיעתכם, זה בדיוק כמו להגיד "יהודון"..

גזענות....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 32
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אין אלטרנטיבה טובה למילה "כושי"

מה תגיד? "שחור"?

זה גם לא נשמע טוב

אם יש לי חבר שחור,

ואנחנו באים אליך, אני קורא לך "לבן"? לא, אני קורא לך בשם שלך.

כל פעם שתגיד "שחור" או "כושי" רק תבדיל את עצמך מאדם שחור,

אז אם אתה רוצה לעזור מבחינת מעורבות חברתית, פשוט אל תבדיל בין "שחור" ל"לבן" כשמדובר בצבע עורו של בן אדם.

בת.ז שלך לא כתוב ערך "צבע עור".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היה לי קטע מצחיק שקור לזה

איזה מפקד כושי אחד נתן לי פקודה כלשהי ואחד המש"קים שאל אותי איזה מפקד נתן לי את הפקודה

כמובן שרציתי להגיד "הכושי" וזה היה פותר את כל הבעיות אבל במקום זה התחלנו לשחק משחקי חידות והוא התחיל לשאול אותי מה הגובה שלו בערך או אם יש לו כיפה ועוד כל מיני תיאורים מפגרים שכאלה

בסופו של דבר עשיתי כזה "הוא....נו....איך אני אומר את זה......" המש"ק חייך ואמר לי "חחח אוקי הבנתי על מי אתה מדבר"

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היה לי קטע מצחיק שקור לזה

איזה מפקד כושי אחד נתן לי פקודה כלשהי ואחד המש"קים שאל אותי איזה מפקד נתן לי את הפקודה

כמובן שרציתי להגיד "הכושי" וזה היה פותר את כל הבעיות אבל במקום זה התחלנו לשחק משחקי חידות והוא התחיל לשאול אותי מה הגובה שלו בערך או אם יש לו כיפה ועוד כל מיני תיאורים מפגרים שכאלה

בסופו של דבר עשיתי כזה "הוא....נו....איך אני אומר את זה......" המש"ק חייך ואמר לי "חחח אוקי הבנתי על מי אתה מדבר"

מהפירסומת של

"לא ציפיתם לראות אותי"?

:smile1:

תכלס אין דרך לצאת מזה.. בישראל הם עוד לא משולבים בחברה ממש..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מהפירסומת של

"לא ציפיתם לראות אותי"?

:smile1:

:lol: :lol: :lol:

למה? ממתי אתיופי זאת מילת גנאי?

איזה אובר רגישות .. :nixweiss:

שמע זה גזענות כי זה כאילו שואלים אותך מי הבן אדם וכל מה שאתה זוכר ממנו זה שצבע העור שלו הוא שחור

גם אותי זה מעצבן כל סתימת הפיות הזאת אבל מה אפשר לעשות

מה הקשר זה כמו שתגיד רוסי מרוקאי

גם זה לא בסדר

אם הוא היה רוסי והיו שואלים אותי מי זה לא הייתי עונה "הרוסי"

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם יש לי חבר שחור,

ואנחנו באים אליך, אני קורא לך "לבן"? לא, אני קורא לך בשם שלך.

כל פעם שתגיד "שחור" או "כושי" רק תבדיל את עצמך מאדם שחור,

אז אם אתה רוצה לעזור מבחינת מעורבות חברתית, פשוט אל תבדיל בין "שחור" ל"לבן" כשמדובר בצבע עורו של בן אדם.

בת.ז שלך לא כתוב ערך "צבע עור".

נו, באמת. היית עד לשוד. כשהמשטרה באה ומבקשת שתתאר את השודדים, תאמר להם שאחד היה נמוך והשני גבוה, אחד היה שמן והשני רזה, אחד היה קירח ולשני שיער עבות, אבל לא תאמר שאחד היה לבן והשני שחור? אתה לא חושב שזה יעזור להם לאתר את השודדים?

שמע זה גזענות כי זה כאילו שואלים אותך מי הבן אדם וכל מה שאתה זוכר ממנו זה שצבע העור שלו הוא שחור

מה פתאום. כשאתה צריך להצביע באופן עקיף על אדם אחד מקבוצה, אתה משתמש במאפיין בולט שלו ששונה מהשאר: אם לחצי מהם יש , לא תוכל להגיד "זה הממושקף", אם שני שליש מהם אוכלים לא תוכל לתאר אותו כ- "זה שאוכל". אם רק אחד עושה את זה, זה כבר סיפור אחר.

אם מש"ק אחד נתן לך פקודה ואתה לא יודע או לא זוכר איך קוראים לו, איך בדיוק תתאר אותו? "האתיופי" הוא תאור מדוייק ונכון. אין כאן אפילו שמץ של גזענות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...