בלוק קירור מים מאלומיניום זה טוב? - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בלוק קירור מים מאלומיניום זה טוב?

ab14

Recommended Posts

עדיפות גדולה מאוד לנחושת, ולא רק בגלל הולכת החום.

אלומינים מתחמצן מהר יותר מנחושת (הרבה יותר מהר) ולכן יגיב עם המים לאט לאט, ויאבד מאמינותו עם הזמן.

בנחושת זה לא קורה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדיפות גדולה מאוד לנחושת, ולא רק בגלל הולכת החום.

אלומינים מתחמצן מהר יותר מנחושת (הרבה יותר מהר) ולכן יגיב עם המים לאט לאט, ויאבד מאמינותו עם הזמן.

בנחושת זה לא קורה.

לא נכון. אלומיניום יותר שיכבה מאוד דקה (בסדר גודל של מיקרון) ולא מתחמצן יותר. שיכבת התחמוצת (אלומינה) לא נותנת לחמצן לחדור עמוק יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא נכון. אלומיניום יותר שיכבה מאוד דקה (בסדר גודל של מיקרון) ולא מתחמצן יותר. שיכבת התחמוצת (אלומינה) לא נותנת לחמצן לחדור עמוק יותר.

ממש לא בסדר גודל של מיקרון. הרבה יותר.

ונגיד שהחמצן לא חודר יותר (למרות שהוא כן, אבל לא ניכנס לזה עכשיו)

עדיין נוצר לך משקע שעלול עם הזמן להיכנס לסירקולציה של המערכת, ואפשרי שיעשה לך גם בעיות במשאבה.

בקיצור, יש עדיפות מאוד גדולה לנחושת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תעשה בלוק מכסף וזהו.. הכי טוב :cool2:

ובקשר לשאלה שלך.. עזוב את כל הנזקים שאולי זה יכול לעשות.. אני אישית, לא הייתי רוצה להשקיע במערכת מים ולקבל ביצועים של בלוק מאלומיניום, זה פשוט לא יתן לך את התוצאות שתצפה להן מהקירור מים שלך.. תקנה חתיכת נחושת ותכין בלוק.. זה לא אמור להיות יקר ביכלל...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממש לא בסדר גודל של מיקרון. הרבה יותר.

ונגיד שהחמצן לא חודר יותר (למרות שהוא כן, אבל לא ניכנס לזה עכשיו)

עדיין נוצר לך משקע שעלול עם הזמן להיכנס לסירקולציה של המערכת, ואפשרי שיעשה לך גם בעיות במשאבה.

בקיצור, יש עדיפות מאוד גדולה לנחושת.

OK, אז בסדר גודל של עשירית מ"מ. זה לא משנה. אלומיניום יותר שיכבת פסיבציה שמגנה עליו. הוא לא מתחמצן יותר מהשיכבה הראשונית, האלומינה פשוט לא נותנת לחמצן לחדור עמוק יותר. סמוך עלי בקטע הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סומך עליך, כי גם אני יודע שזה נכון.

אבל כמו שאמרו פה, עדיף שגם העשירית מילימטר הזו לא תתחמצן, וגם נחושבת תיתן ביצועים טובים בהרבה. לא חבל סתם לקלקל עם אלומיניום?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני יודע שנחושת עדיף, אבל אם יש אלומיניום, ואין תקציב לנחושת, אז אני רק מציין את העובדה שגם אלומיניום יעשה עבודה סבירה בהחלט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...