#התייעצות!מה ללמוד!? תנו דעתכם.......# - עמוד 2 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

#התייעצות!מה ללמוד!? תנו דעתכם.......#

adidas8

Recommended Posts

עשיתי את זה אחי...הלכתי כבר לכמה [גם ל"ספיר" בדרום]

כמו שאמרתי...הימים האלה הם סתם "ערוץ הקניות"...ולא תורמים בהבנת המקצוע ממש...אלא רק להבנת הלך הרוח של המוסד

[מצב חברתי...תחזוקת הבניין וכו']

הכי טוב זה לדבר עם סטודנטים בשר ודם!וזה מה שאני מנסה לעשות כל הזמן!רק למצוא אותם.

שטות אולי לדבר רק עם המרצים [שרוצים רק את הכסף שלך]

למי שיש 2 דקות....תקראו את העמוד הבא:

http://yoram.walla.co.il/ts.cgi?tsscript=community/forumIndex&forum_id=37&offset=2&searchWord=שימו לב במיוחד לשרשור של "ד"ר תציל אותי"

תראו איך משתנה השקפתכם אחרי כל תגובה... יש טענות ממש טובות שם!

אני עדיין בהתלבטות מהסרטים..אבל הלינק הזה שהבאתי מצייר תמונה די אומללה בעבודה שלא מתאימה לאשיות

מה שמתחיל לדגדג לי שאולי כן כדאי ללכת על מה שמעניין [למרות שהתמונה יכולה להיות גם אומללה במקצוע לא פרקטי=כל מה שלא מדעי]...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 39
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

ימים פופולריים

משתתפים בולטים בדיון

ימים פופולריים

קודם כל, כמו שאמרו פה, אל תעשה מעצמך סבא, כי לומדים איתי כמה קשישים בני 27 ויותר, חלקם גם נשואים (היה גם איזה בן 40 שעשה איתי קורס בתכנות באוניברסיטה, הוא נשלח מטעם העבודה שלו), אם הם יכולים להתחיל בגיל כזה, גם אתה.

אתה אומר שאתה רואה את עצמך עוסק ביצירת פרסומות או סדרות, אז לדעתי לך על זה.

אל תלך על משהו שאתה לא רוצה ללמוד, זה סתם יגרום לך הרגשה רעה, אתה לא תשקיע בלימודים, הציונים שלך יהיו חרא, ואז לא הרווחת כלום.

לדעתי קודם כל תנסה ללכת עם הלב, ובמקרה הכי גרוע, הסבה מקצועית בגיל 27, כמו שאמרתי, זה לא כזה מאוחר....

ובלי קשר, לדעתי עבודה במשרדי פרסום היא ממש לא עבודה של קבצנים ואם אכן תעסוק בתחום אז כסף לא יחסר לך...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התגובה אחי....

רק נראה שכולם אומרים שקשה מאוד להיכנס לתחום הפרסום לדוגמא ושהתחרות ענקית והמשכורות ברצפה...

אני כבר לא יודע למי להאמין...

אגב...מה אתה לומד?

הנה לדוגמא סרטון שעשיתי עכשיו לפורים....בלי יותר מידי השקעה...ובלי ידע רציני בעריכה....זה היה דחוף בשביל קרובת משפחה ולא היה הרבה חומר וזמן.:

http://media.putfile.com/Gamad-Anak1

זה יראה הזוי ולא הכי תבינו את התוכן...אבל בכיף אנסה להסביר אם תרצו... ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה דווקוא מהנדס תעשייה וניהול הוא תואר מקיף המון המון חומר

ולאו דווקא פיזיקה וסטטיסטיקה

הוא תואר מאוד מאוד מגוון ולמעשה לא ממש מתמקצע במשהו ספיציפי

בגלל זה זה דיי יכול להתאים לך.

חוץ מזה עד כמה שאני יודע יש דבר שנרא תואר כללי כלומר מתחילים אותו עם כמה קורסים מגוונים ולאו דוקא ם תחום ספציפי ואז אתה יכול להתמקד אחרי שראית מה אתה אוהב.

ואם אתה אומר שאתה נורא יצירתי אתה יכול לעבוד כקופירייטר במשרד פרסום שזה אחלה כסף..

תבדוק מה צריך ללמוד כדי לעבוד במקומות כאלה. בהצלחה

עריכה.

תכנס לאתרים של אונברסטיאות ותראה תוכניות לימודים של תארים ואז תוכל לדעת מה לומדים בכל אחד מהם.

לאונ' הפתוחה יש באתר שלהם מידע מפורט על כל התארים שלהם ואיזה קורסים הם מכילים ומה התוכן של כל קורס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבנתי פחות או יותר באילו נושאים נוגע מהנדס תעשיה וניהול [פיזיקה\כימיה\סטטיסטיקה\מתמטיקה\כלכלה\בלה בלה]...

כולם לא מעניינים אותי או שאני גם די נרתע מהם שהם קשים מידי.

[אולי לא הכי קשור אבל קיבלתי 90 ב-4יח' מתמטיקה וזה לאחר גם שיעורי עזר....אחת מהפורום סיפרה לי שיש לה 96 ב-5 יח' ופיזיקה מאוד קשה לה....אז מי אני שאדבר?]....

פשוט ישנה הרגשה שאם אלך לעשות תואר הנדסאי שכזה....זה יהיה "בשביל אמא" ובשביל לרצות את הסביבה שלי....

אני בכלל לא ידעתי מה זה ולא חשבתי בכיוון....רק שהציעו והמליצו לי על זה.... ואני חשבתי לנסות אולי רק בגלל הכסף שמובטח שם [שום דבר אבל לא בטוח בארץ].

אני גם חושש מבינוניות במקצוע שאני לא מתחבר אליו.........לעומת הצטיינות ב"מקצועות" שיותר נוגעים אליי...

לגבי קופירייטינג,לא התכוונתי בהכרח לזה....פשוט שיש לי פה ושם כל מיני רעיונות מה לעשות או מה צריך היה לעשות. אני לא יודע אם לימודים שכאלה יכולים להוציא עוד מאותה תכונה...זה מעניין... וחוצמזה...נראה לי שאתם סתם אומרים שזה הרבה כסף...

יש איזה אתר של MSN שמדרג עבודות...וקופירייטינג לדוגמא לא נמצא שם ממש במקום מכובד...

אז נראה לי פשוט שאנשים סתם חושבים שזה משהו יוקרתי ואומרים שיש בזה הרבה כסף....אז לא לדבר בלי בסיס...

בוא נעזוב את הקופירייטינג...

נ.ב-לגבי בדיקת תארים ומאיזה קורסים הם קיימים.....אני לא הכי סומך על זה.....

הכי טוב זה לדבר עם בנאדם שנמצא במהלך הלימודים או שרק סיים... אבל איפה פוגשים אותם?אני יכול להתהלך באוניברסיטאות ולהציק לאנשים? אני יכול לבקש מהמכללה טלפונים של אנשים שסיימו? יש פה איזה משהו אתי....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה קשה? החיים קשים אז תפסיק לחיות?

מה שלמדת לבגרויות זה כלום לעומת מה שהולך באוניברסיטה.

עם תואר ראשון במדעי הרוח\ החברה אין מה לעשות, ולא רק בארץ יהייה לך קשה למצוא בזה עבודה. גם עם תואר שני לא יהייה לך פשוט.

תעשה את השיקול שלך: תואר ראשון במדעי הטבע\ הנדסה\ מדעי הבריאות (סיעוד, רוקחות ושאר ירקות... יש המון מחלקות בזה) ואחרי זה סיכוי גבוה יותר למצוא עבודה, או ש"תתחר לעצמך" ותהייה *יין שכל מקצועי (שונא את ההתפלצפויות של הסטודנטים במדעי הדשא... חייבים להיכנס לוויכוחים פילוסופיים על כל דבר גם אם אין להם מושג על מה הם מדברים, העיקר לסתור את העובדות :s07:) עם סיכוי נמוך ותר למצוא עבודה.

כל הת'ראד הזה נשמע לי כמו "אוי יוי יוי... אני מפחד שיהיה קשה אז אני לא הולך ללמוד..." תתאפס על עצמך! כל שנה יש עשרות אלפי בוגרים. אין סיבה שיום אחד גם אתה תהייה ביניהם. קצת עבודה קשה (בלימודים) עוד לא הרגה אף אחד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פחחחח....סטודנטים למדעי הדשא... הרגת אותי :]

האמת שהיו פה ושם כמה דברים שלא הבנתי ....נראה לי שכתבת מהר מידי... "סיכוי ש"תתחר לעצמך""? "אין סיבה שיום אחד גם אתה תהיה ביניהם"?

תראה, אני פשוט מנסה לא לעשות טעויות וללמוד מאחרים.

כל הזמן עשיתי טעויות,למדתי מהן,והזהרתי אחרים.נמאס לי!אני רוצה ללמוד מאחרים במקום לנסות על בשרי ולבזבז כסף [בין 10 ל-30 אלף שקל] וזמן [עוד שנה שנשרפת כי פרשתי באמצע].

באופי שלי אני לא ממש מתחבר למדעים מדוייקים.נחמד לראות ערוץ 8 פה ושם אבל לא ממש יותר מזה.

אז האם להכנס לתחום שכזה רק בגלל הפוטנציאל הכלכלי? או להאמין בעצמי שגם במקצוע לא הכי מבטיח...אני כן אצליח כי אני מאמין בעצמי ובכשרון שלי?!

מה שכן,אני פשוט מנסה לתאר איך יהיו לימודים ועבודה ב-2 המסלולים הללו........

ואני כן יכול לדמיין תמונת מצב עגומה של ללכת לבי"ס בבעסה... לקום לעבודה עם רצון לחתוך וריד כי היא מאוד משעממת או קשה.

אבל אז באה המציאות וסוטרת לך בפרצוף...

תראה,אף אחד לא יודע מה יהיה...

מה שאני צריך לדעת זה מה עדיף לעשות:

1.למרות שלא מעניין אותי בכלל-ללכת על הנדסה-ואז אם לא מתאים-לפרוש למשהו אחר?!

2.ללכת על מה שמעניין אותי-ואז אם אין עתיד ופרנסה-לעשות הסבה מקצועית?!

אני צריך להחליט מהי הדרך הכי הגיונית מבין שתיהן.וזה מה שאני מנסה להתייעץ לגביו.

בגישה 1-יש מעין תבוסתנות ...כי אני הולך ישר כמו זונה למקצוע-רק בגלל הכסף,ומוותר על כל החלומות והפוטנציאל שלי כי כמה חבר'ה בחרו לומר שאין בזה עתיד.

מעניין כמה אנשים בוחרים באמת בדרך שכזו....ואיך הם חיים עם עצמם בידיעה שלא ניסו אפילו להגשים את עצמם.

מצד שני-אפשר לנסות "לעבוד על עצמי" ולומר שאלמד משהו הנדסאי....ושהדברים היצירתיים יישארו בגדר תחביב [אם יהיה לי בכלל זמן אליהם]...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תתתחבר לעצמך- משהו שלומדים בקורס למיגדר (הקורס הזה בד"כ כולל כלבה פמיניסטית שלא קיבלה כמה שנים וקבוצה של 20 בנות מכוערות ששואפות להיות כמוה...), יענו תהייה רוחני, תעשה מה שאתה רוצה בלי לעשות חשבון...

שכח מזה. באמת שזה לא משפט חשוב בהודעה ההיא...

גם אתה תהייה ביניהם- גם לך יש סיכוי, כמו לכולם, לסיים את התואר.

אתה יכול להתחיל ללמוד גם ב"מדעי הרוח" ולראות איך זה מתקדם... אולי דווקא כשתתחיל למוד תגלה שזה לא בשבילך ותהייה יותר ממוקד על מה אתה רוצה לעשות.

אולי תגלה שזה בדיוק מה שרצית ותמצא עבודה נורמאלית אחרי הלימודים :nixweiss:

אתה יכול לשבת בבית ולהרהר על המשמעות של לימודי הנדסה מול לימודים במדעי החברה עוד 10 שנים. עד שלא תראה בעצמך מה זה מה לא תדע ב100% מה הדרך הנכונה בשבילך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה זה שכמעט כל תואר שקיים הוא לא הcup of tea שלך זה ברור ונדיר שמישהו מוצא תואר שכזה. תראה אני לדוגמא לומד לתואר במדעי הטבע והחיים ואולי לקראת האמצע שזה יהיה יותר קריטי אני יבחר עם להוסיף איזה קורס או שניים מפה ולהוריד משם בשביל שתהיה התמקדות בפיזיקה, כימיה או ביולוגיה. עכשיו בחרתי את התואר הזה כי אני לא רואה את עצמי יושב לי בכיף מול המחשב כל היום (אני עושה את זה בבית להנאתי אבל לא בתור עבודה) מה גם שתכנות למרות שאני טוב בזה ותופס את זה מאוד מהר לא ממש מרתק אותי. היום אחרי כמה קורסים שלמדתי אני יכול להגיד לך שגם בתואר שנשמע לך מעניין יהיו קורסים שיענינו אותך (אם הם קשים ואם לא) וקורסים שתקיא מהם, זה טבעי וקורה לכולם לדעתי.

בוא אני ימליץ לך על שעשוע קטן שמצאתי כשיש לי קצת זמן ועיתון. תחפש לך עבודה כאילו כבר יש לך תואר במודעות דרושים. אני עושה את זה פעם בכמה שבועות וכל פעם מתבאס לראות שלמרות שבחרתי מקצוע ראלי ושאולי בעתיד יתרחב וישגשג כרגע בקושי יש בו מקומות עבודה בהשוואה למדעי המחשב. ואת האמת אני די מקנא בחברי לכיתה (אני בכיתה י') שבחרו ללמוד לתואר במדעי המחשב. מצד שני הם אומרים לי שהם מקנאים בי כי החומר שהם לומדים משעמם אותם.

אז לסיכום זאת החלטה שלך שרק אתה יכול לעשות, כמו שכבר הציעו לך תקרא סילבוסים של קורסים אבל אל תבהל מהם גם אם יש שם מתמטיקה מתקדמת, או תורת הקוונטים ושטויות מאימות אחרות. תבדוק כמה מקומות עבודה יש ומה גובה המשכורות במקצוע שאתה בוחר וקח את זה בחשבון. וכן, לדבר עם סטודנטים אחרים יכול לעזור לך...

בכל מקרה אתה יכול להתחיל ללמוד קורסים שצריך בכל התארים כמו סטטיסטיקה וכאלה עד שאתה נסגר על מקצוע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה,אף אחד לא יודע מה יהיה...

מה שאני צריך לדעת זה מה עדיף לעשות:

1.למרות שלא מעניין אותי בכלל-ללכת על הנדסה-ואז אם לא מתאים-לפרוש למשהו אחר?!

2.ללכת על מה שמעניין אותי-ואז אם אין עתיד ופרנסה-לעשות הסבה מקצועית?!

דבר ראשון - תירגע. שום דבר לא בוער, במיוחד כששנת הלימודים הבאה מתחילה עוד יותר מחצי שנה מעכשיו.

אם תהיה רגוע תוכל לחשוב בצלילות. כשתצליח לחשוב בצלילות תוכל להבין מה באמת מעניין אותך ומה מושך אותך.

תן לזה זמן (חודש, משו כזה), אל תחשוב על זה אבל אל תשכח מזה.

אחרי כמה זמן אתה כבר תדע מה אתה רוצה לעשות.

יש אנשים (שאני מכיר) שאחרי שהם מנסים מלא זמן להבין מה הם רוצים ללמוד הם מבינים שבכלל אין להם שום רצון ללכת ללמוד, ומה שהם באמת רוצים זה לשכב בבית ולהתפדלע, שזה בסדר גמור.

כל אחד עושה את הבחירות שלו בחיים, בחירות שהוא בעצמו צריך לחיות איתן. מישהו שגמור בדעתו לא לעשות כלום חוץ מלעבוד עבודה פשוט ולהינות מחיים פשוטים, לא תעזור כמות הלחץ שיפעילו עליו ללכת ללמוד כדי שתגרום להחלטה ללכת ללמוד להיות פתאום קסומה בעיניו.

הוא החליט, הוא חי ויחייה עם ההחלטה הזאת, והוא בנאדם מאושר (לפחות בחלק הזה של החיים).

תירגע, תחשוב טוב, ותבין מה אתה רוצה לעשות בחיים שלך.

אולי בכלל לימודים זה לא אופציה מבחינתך?

מה שאני רוצה להגיד זה, שבסופו של דבר אף אחד לא יכול להגיד לך "מה עדיף". אתה צריך לגלות בעצמך מה עדיף לך.

(כל המכונים של ההכוונה המקצועית הזאת הם בעיני סוג של גניבה לאור יום. זאת דעתי)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התחלתי בט' וחבל שלא קודם... החטיבה זה פשוט זמן מבוזבז.

עוד מעט הדיעה שלך תשתנה לגמרי,חכה בסבלנות :silly:.

וכן,אפשר דרך הפרוצה ואפשר דרך המכללה למנהל,או שאפשר פשוט לא לעשות שטויות ולדלג על הטעות הזאת. :nono:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...