למה אי אפשר להשתמש בעם היהודי ב Medieval - Total War???? - משחקי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

למה אי אפשר להשתמש בעם היהודי ב Medieval - Total War????

goma

Recommended Posts

אמנם לא שיחקתי במשחק, אבל ציפור קטנה לחשה לי שהוא עוסק בימי הביניים (Medieval), וכידוע, בימי הביניים לא היה דבר כזה "עם יהודי", לפחות לא במונחים של "עם אנגלי"/"עם רומאי"/"עם יווני" (שני האחרונים היו קיימים לפני ימי הביניים, אבל הבאתי אותם כדוגמה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אמנם לא שיחקתי במשחק, אבל ציפור קטנה לחשה לי שהוא עוסק בימי הביניים (Medieval), וכידוע, בימי הביניים לא היה דבר כזה "עם יהודי", לפחות לא במונחים של "עם אנגלי"/"עם רומאי"/"עם יווני" (שני האחרונים היו קיימים לפני ימי הביניים, אבל הבאתי אותם כדוגמה).

אני פשוט חייב להגיב על זה:

היבנים והרומאים לא התקיימו במובן של עם, הלאומיות(כמה שזה מוזר לדבר על ביטוי שהחל בימי הביניים מהמילה "לידה" נישיון - וזה היה בנוגע לחוק המחייב לאדם כל שהוא) אצלהם ממש לא התקיימה ובשני המקרים, תושב האמרפיה הרומית/היוונית יכול היה לטיל ברחבי האמפריה ולהנות מאותם זכויות באותו מקום. העם היווני שאתה מכיר כיום - ממש לא קשור לאותם יוונים קדמונים, אלא היום מדובר בעמים סלאבים שהתיישבו באיזור והומרו לנצרות ע"י הביזנטים(הקיסרות המזרחית, שנשארה מהאמפריה הרומית עד 1453 - סוף ימה"ב).

המושג NATION אומה ו"עם לאומי" במובן שאנו מבינים אותו היום בתוך מדינת הלאום המודרנית התקיים רק מראשית המאה ה-19, וגם אז המנוארכיות והאצולה, שהתקיימו מאז ימה"ב - התנגדו להם בכל תוקף. לאורך כל ימי הביניים ניתן לראות שהכח ומגבלותיו באו לידי ביטוי ע"י חיתון, קשרים משפחתיים ושושלות ועסקאות פוליטיות באצולה הפיאדולאית והכמורה - כמעט בלי להתחשב במובנים לאומיים. בד"כ היית דווקא המונארכה(ולא האצולה הנמוכה) שהחלה את בנייתן של ה"אומות"(וזה בכוונה מפוסק כך) - אך מתוך אינטסריים דינאסטיים ואישיים מאשר אינטרסים לאומיים.

אל תשכח גם ששאיפת העליוניות בקרב הקיסרות הרומית הקושה לאומה הגרמנית, והאמפריה של שרלמן - היו האנטי-טזה המוחלטת לכל שאיפה לאומית שהיא, שכן הן רצו ליצור אירופה אחידה, ולא מאוחדת.

עריכה: בכל מקרה - היהודים לא נחשבים כעם, וגם כיום יש לראות ביהדות יותר כדת מאשר עם, כי יהודי-אנגלי רחוק מאוד מלהיות ישראלי, וגם יהודי-צרפתי. היהודים באירופה לא היו כעם, הם היו פזורים בכל רחבי הגלות והשתלבו בקרב כל חברה ותרבות שהיו בשלבי הפיתוח(עמים לעתיד).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אנשים יש עם יהודי שהמחשב משחק בו אני יודע על מה אני מדבר !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

זה בטח בתור גילדה של סוחרים ועושקים בריבית....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...