איך אפשר לשמוע בסרוואנד? - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איך אפשר לשמוע בסרוואנד?

Tzion

Recommended Posts

נכון יש את כל האפשרויות שמיעה האלה כמו: Dolby-Digital, Dolby-ProLogic... (בעצם רק אלה P:)

אז השאלה שלי היא מה צריך כדי שיהיה אפשר לשמוע במצבים האלה??? ???

צריך שיהיה בתור הרמקולים כל מיני מקודדים בשביל זה??

האם אפשר לדוגמא לקחת שיר, ולנגן אותו בדולבי פרו לוג'יק? (כמו שעשו בביקורת פה על הADA880)

והאם אפשר לעשות זאת רק עם המערכת הזאת בגלל שיש לה מקודד דולבי פרו לוגי'ק, או שאפשר לעשות את זה עם כל מערכת - גם באחד בלי מקודד כזה??

או במשחק- האם אפשר בכל משחק לשמוע במצב של Dolby-Digital? או שצריך בשביל זה מקודד שיהיה בתוך הרמקולים??

או נגיד סרט, אם אני אחבר את הטלויזיה למחשב (וישמע דרך הרמקולים של המחשב, אבל אראה סרט של הטלויזיה) אז אפשר לשמוע בדולבי דיגיטל???

ומה קורה אם זה סרט על סידירום? אני יכול לשמוע אותו בדולבי דיגיטל?

הערה חשובה מאוד!

יש לי איזה בעיה ואני לא יכול לראות את דפי הפורום

אני מקווה לאני אפתור אותה בקרוב אז אני לא אוכל להגיב בזמן הקרוב.

ספק אם בכלל אני אוכל לשלוח את הנושא הזה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נכון יש את כל האפשרויות שמיעה האלה כמו: Dolby-Digital, Dolby-ProLogic... (בעצם רק אלה P:)

אז השאלה שלי היא מה צריך כדי שיהיה אפשר לשמוע במצבים האלה??? ???

צריך שיהיה בתור הרמקולים כל מיני מקודדים בשביל זה??

האם אפשר לדוגמא לקחת שיר, ולנגן אותו בדולבי פרו לוג'יק? (כמו שעשו בביקורת פה על הADA880)

והאם אפשר לעשות זאת רק עם המערכת הזאת בגלל שיש לה מקודד דולבי פרו לוגי'ק, או שאפשר לעשות את זה עם כל מערכת - גם באחד בלי מקודד כזה??

או במשחק- האם אפשר בכל משחק לשמוע במצב של Dolby-Digital? או שצריך בשביל זה מקודד שיהיה בתוך הרמקולים??

או נגיד סרט, אם אני אחבר את הטלויזיה למחשב (וישמע דרך הרמקולים של המחשב, אבל אראה סרט של הטלויזיה) אז אפשר לשמוע בדולבי דיגיטל???

ומה קורה אם זה סרט על סידירום? אני יכול לשמוע אותו בדולבי דיגיטל?

תשכח מהרמקולים לרגע.

אפשר לנגן שיר בדולבי פרולוג'יק רק אם יש לך מערכת או רסיבר שתומכים בפורמט הזה.

במשחקים- אתה צריך שהאודיו של המשחק יהיה מקודד בדולבי דיגיטל או פרולוג'יק, ואתה צריך כרטסי קול שמפענח את הפורמטים האלו.

בקיצור

אתה צריך שהאודיו (שיר, סרט, גרפסים, נאדים) שאתה שומע יהיה מקודד בDD או בדולבי פרולוגי'ק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה אם יש לו רסיבר שתומך ב-ProLogicII לדוגמא הוא הופך את הסטריאו למצב הזה, הלא כן?

הוא לא צריך מקור מקודד בפרו לוג'יק (אם אני לא טועה..).

אם אתה רוצה לשמוע DD או DTS אתה צריך מקור שמקודד בפורמטים האלה - כמו קבצי VOB של סרטי , או מוזיקה רב ערוצית (שממש לא נפוצה בינתיים), גם DOOM3 יגיע עם תמיכה בדולבי דיגיטל...

חוץ מזה אתה צריך כרטיס קול שמסוגל להוציא 6 ערוצים (5.1), כמו האודיגי או ההרקולס GTXP או הפורטיסימו..

הכי פשוט זה עם יציאה דיגיטלית (קואקסלית או אופטית) שמתחברת לרסיבר..

אתה יכול לבצע את הפענוח של המידע הרב ערוצי (AC3) או בכרטיס קול או ברסיבר בעיקרון (אם הם תומכים בהם)..

אצלי לדוגמא, האודיגי שולח את המידע אל הרסיבר מוצפן, הרסיבר מפענח את זה לדולבי דיגיטל (במקרה וזה ממקור רב ערוצי) ובעצם מעביר את המידע הנדרש אל הרמקולים הנכונים..

אם זה משחק או זה בעצם מנגן את זה ב-Stero, או באיזשהו אפקט שאני יכול להחליט ברסיבר (כמו ProLogicII שמשמיע את המוזיקה בכל הרמקולים ולא רק בקידמיים).

לרמקולים אין ממש קשר בתמיכה ב-AC3.. אלא אם כן אלו של מחשב עם חיבור דיגיטלי שההגברה בהם פנימית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה אם יש לו רסיבר שתומך ב-ProLogicII לדוגמא הוא הופך את הסטריאו למצב הזה, הלא כן?

הוא לא צריך מקור מקודד בפרו לוג'יק (אם אני לא טועה..).

המוזיקה הוא לא צריך מקור מקודד, אבל במשחקים אני כמעט בטוח שכן...

אם אתה רוצה לשמוע DD או DTS אתה צריך מקור שמקודד בפורמטים האלה - כמו קבצי VOB של סרטי , או מוזיקה רב ערוצית (שממש לא נפוצה בינתיים), גם DOOM3 יגיע עם תמיכה בדולבי דיגיטל...

חוץ מזה אתה צריך כרטיס קול שמסוגל להוציא 6 ערוצים (5.1), כמו האודיגי או ההרקולס GTXP או הפורטיסימו..

הכי פשוט זה עם יציאה דיגיטלית (קואקסלית או אופטית) שמתחברת לרסיבר..

אתה יכול לבצע את הפענוח של המידע הרב ערוצי (AC3) או בכרטיס קול או ברסיבר בעיקרון (אם הם תומכים בהם)..

אצלי לדוגמא, האודיגי שולח את המידע אל הרסיבר מוצפן, הרסיבר מפענח את זה לדולבי דיגיטל (במקרה וזה ממקור רב ערוצי) ובעצם מעביר את המידע הנדרש אל הרמקולים הנכונים..

אם זה משחק או זה בעצם מנגן את זה ב-Stero, או באיזשהו אפקט שאני יכול להחליט ברסיבר (כמו ProLogicII שמשמיע את המוזיקה בכל הרמקולים ולא רק בקידמיים).

לרמקולים אין ממש קשר בתמיכה ב-AC3.. אלא אם כן אלו של מחשב עם חיבור דיגיטלי שההגברה בהם פנימית.

במוזיקה הוא לא צריך מקור מקודד, אבל במשחקים אני כמעט בטוח שכן...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב אז לפי מה שהבנתי הדבר הראשון שצריך הוא שהסרט/ משחק/ שיר יתמוך במצבים האלה...

ושרוב סרטי הDVD תומכים ב-DD ?(דולבי דיגיטל). אבל מה בקשר למשחקים??? :-[ האם המשחקים של היום תומכים בזה??? (אם לא אז מה הקטע? לשחק במשחקי פעולה בשני ערוצי שמע? :'()

ודבר שני שצריך זה כרטיס קול או רסיבר (נכון?) שיודע לפענח את המצבים האלה...

ברסיבר אין בעיה שיהיו מפענחים כאלה, אבל האם כרטיס קול מסוגל לפענח את המצבים האלו? (פורטיסימו3 ו-לייב5.1?) והאם הכרטיסים יכולים לפענח גם פרו-לוג'יק? ???

ועכשיו בקשר למפענחים שיש ברמקולים- נגיד בADA880, יש מפענח DD וגם מפענח DPL. זה אומר שאפשר לנגן בעזרתה מקורות סוואנד בפורמטים האלה בלי שצריך כרטיס קול עם מקודד?

off-topic:

האם יש עוד מצבי שמע שתומכים במספר ערוצים (4.1/ 5.1) חוץ מDD או DPL?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. אין משחקי מחשב שידוע לי עליהם שתומכים ב-DD, עד כמה שידוע לי Doom3 יהיה הראשון ובתקווה יגיעו עוד אחריו.

כפי שניסינו להסביר לך את שני הערוצי שמע האלה ניתן לדמות לסראונד עם Dolby ProLogic...

2. לא בכל רסיבר יש מפענח DD, או תמיכה ב-5.1 ערוצים.. יש רסיבר שהם פשוט סטריאו.

אתה צריך שהרסיבר יוכל לפענח את הקידוד, זה לא נחוץ בכרטיס קול (הוא רק מעביר את זה הלאה נדמה לי), מה שכן אתה צריך זה כרטיס קול עם יציאות לשישה ערוצים..

ואם אני לא טועה אין מידע מקודד בפרו לוג'יק, זה פשוט דרך להפוך סטריאו למן סראונד מדומה (לפצל אותו גם באחוריים), בכל מקרה זה דבר שקיים ברוב המגברים..

3. עוד מצבים של סראונד הם:

א. DTS - שזה צורת קידוד אודיו שנחשבת יותר איכותית מ-DD מכיוון שהיא פחות מכווצת, גם כן 5.1.

ב. DTS-ES - אותו דבר כמו קודם, רק 6.1 ערוצים ע"י הוספה של סנטר אחורי.

ג. DTS Neo:6 - נראה לי שזה כמו ProLogicII... בעיקרון לוקח שני ערוצים ומפצל אותם לשישה.

ד. THX Surround-EX - כמו Dolby Digital רק עם הוספה של עוד שני ערוצים אחורים (7.1) בשביל הפרדה יותר רחבה בערוצים, ניתן למצוא גם ב-6.1 נדמה לי...

ואת כולם יש ברסיבר שלי שעבר עידכון תוכנה לאחרונה.. ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. אין משחקי מחשב שידוע לי עליהם שתומכים ב-DD, עד כמה שידוע לי Doom3 יהיה הראשון ובתקווה יגיעו עוד אחריו.

כפי שניסינו להסביר לך את שני הערוצי שמע האלה ניתן לדמות לסראונד עם Dolby ProLogic...

2. לא בכל רסיבר יש מפענח DD, או תמיכה ב-5.1 ערוצים.. יש רסיבר שהם פשוט סטריאו.

אתה צריך שהרסיבר יוכל לפענח את הקידוד, זה לא נחוץ בכרטיס קול (הוא רק מעביר את זה הלאה נדמה לי), מה שכן אתה צריך זה כרטיס קול עם יציאות לשישה ערוצים..

ואם אני לא טועה אין מידע מקודד בפרו לוג'יק, זה פשוט דרך להפוך סטריאו למן סראונד מדומה (לפצל אותו גם באחוריים), בכל מקרה זה דבר שקיים ברוב המגברים..

3. עוד מצבים של סראונד הם:

א. DTS - שזה צורת קידוד אודיו שנחשבת יותר איכותית מ-DD מכיוון שהיא פחות מכווצת, גם כן 5.1.

ב. DTS-ES - אותו דבר כמו קודם, רק 6.1 ערוצים ע"י הוספה של סנטר אחורי.

ג. DTS Neo:6 - נראה לי שזה כמו ProLogicII... בעיקרון לוקח שני ערוצים ומפצל אותם לשישה.

ד. THX Surround-EX - כמו Dolby Digital רק עם הוספה של עוד שני ערוצים אחורים (7.1) בשביל הפרדה יותר רחבה בערוצים, ניתן למצוא גם ב-6.1 נדמה לי...

ואת כולם יש ברסיבר שלי שעבר עידכון תוכנה לאחרונה.. ;D

זאת אומרת שאין משחקי מחשב בינתיים שאני אוכל לשחק בהם ולשמוע אותם ב5.1 ערוצים? או לפחות 4.1? :-[

בעיקרון, האם הכרטיסי קול של היום יכולים לעשות עבודה במקום רסיבר (שלא בטוח שיהיה לי) ולפענח DD? ולהשמיע DPL?

אם הכרטיס קול לא תומך בפרו לוגיק, האם יש דרך להשמיע פרו לוגיק בלי רסיבר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...