Sinאו cos בסקיים... - תכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

Sinאו cos בסקיים...

nehmia

Recommended Posts

או קי...

אז יש לי לעשות השנה פרויטק בסקיים....

אז אני וחבר שלי החלטנו פה אחד....טנקים!!

כן המשחק הקלאסי ומשהו כמו המקורי...

אז אנחנו מתחילים לחשוב מה מי למה וכמה...

ואז גילינו שחסר לנו סינוס או קוסינוס...

אתם יודעים פיזיקאים..הכל אצלנו לפי הנוסחאות....

אז אם למישהו יש את הפקודה או משהו שיכול לעזור...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לך פרוייקט ואתה לא יודע מה זה סינוס? כל הכבוד למערכת החינוך שלנו. :s07:

בכל מקרה חישוב שלסינוסים וקוסינוסים בצורה פשוטה אפשרי רק עם משולש ישר זווית, סינוס של זווית מסויימת יהיה אורך הצלע ממול הזווית, חלקי אורך הצלע שמול הזווית הישרה. קוסינוס יהיה אורך הצלע ליד הזווית חלקי זאת שמול הזווית הישרה.

לחישוב זוויות אחרות צריך להשתמש במעגלי יחידה. זה לא משהו שאפשר להסביר עם נוסחא פשוטה, אתה באמת מצפה שנלמד אותך טריגונומטריה? :screwy:

בכל מקרה אינני יודע מה זה קסיים, אבל אם ספריית הפונקציות המתמטיות שלה לא מכילה תמיכה בSin Cos Tan ושאר ירקות מגינת הטריגונומטריה, תמצא ספרייה שתאפשר שתוסיף לך הפונקציות הללו. אם אין אפשרות כזאת, כנראה שתצתרך ללמוד טריגו...

לימור לבנת GG

:kopfpatsch:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני רוצה את הפקודה שסה אני רושם את הזווית ואז זה נותן לי את היחס

לדוגמא(סינוס):

אני מכניס 30

ויוצא 0.5

אני יודע טריגו....תבסיסי..\

אני מחפש את הפקודה קפיש?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין פקודה כזאת, או שיש לך פונקציה מוכנה שיודעת לעבוד עם סינוסים, או שאתה צריך לבנות אחת, כדי לבנות אתה צריך ידע בטריגונומטריה, ומעגלי יח' זה מאוד בסיסי... כפי שכבר אמרתי סינוס 0.5 של זווית 30 זה רק במשולש ישר זווית, המחשבון לא יעזור לך פה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוא לא יכול לעשות חילוק כי הוא מקבל את הזוית ולא את הצלעות

ואתה יכול עם קצאת עבודה קשה ליצור מערך של 90 תאים ובכל תא אתה שומר את הערך של פונקצית הSIN או הCOS

ופשוט אתה יודע ש:

sin(x)=cos(90-x)

כך שצריך רק מערך אחד כזה

דבר כזה נקרא טבלת חיפוס

ואת כל זה אתה מכניס לפונקציה שמקבלת את הזוית

והמערך הוא גלובלי ומוגדר רק פעם אחת בהתחלה או שנשמר בקובץ וכל פעם מוציאים ממנו את המידע

נ.ב

גודל המערך תלוי בדיוק הרצוי אני ממליץ על דיוק של מעלה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זו נוסחה שמאפשרת לחשב ערכי פונקציות בנקודות שונות בעזרת טור (סידה של מספרים/ביטויים) פשוט למדי. אך אני חייב להודות שאני לא יודע איך בדיוק לכתוב פונקציה כזו. אמנם למדתי חדו"א, אבל חישבנו רק גבולות עם טיילור.

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%98%D7%95%D7%A8_%D7%98%D7%99%D7%99%D7%9C%D7%95%D7%A8

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כעיקרון אתה גוזר את הפונ שלך n פעמים, מחפש חוקיות בנגזרת. נגיד החוקיות היא an.

הטור יהייה E(n=0,inf)(an*x^n/n!)

שים לב שהטור הזה לא מתכנס תמיד, ולכן יהייה עלייך להביא אותו לצורה שהוא יתכנס בה. בפונ הSIN והCOS זה דיי פשוט מכיוון שהן בעלות מחזור של 2PIE. תעשה לקלט מודולו של 2PIE. אם אינני טועה, תחוום ההתכנסות הוא בין 0 לחצי פאי. לפי כל מיני נוסחאות אתה יכול להשיג את כל הערכים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...