שאלה לגיימרים עם מסך LCD, - עמוד 2 - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה לגיימרים עם מסך LCD,

kurt80

Recommended Posts

אז אתה אומר שקצב רענון כן משנה?

אם אתה מבין בנושא אולי תוכל להסביר לי למה למסכי BF של יש מריחות עם 8 ?MS( קראתי פה בפורום), זה בגלל קצב רענון, או שזה 8MS גוון אפור לאפור?

אין למסכי LCD קצב רענון. לא אמרתי שזמן תגובה לא משנה, אבל Ghosting זאת תופעה שאין במסכי LCD כיום.

Ghosting נראה כמו דהויות שנשארות לפרק זמן מסויים גם כאשר הן התחלפו, למשל אם תעביר סמן עכבר על גבי המסך אחריו תראה שביל דהוי.

דבר כזה לא תראה היום במכי LCD. במסכי LCD קיימת אומנם תופעה של "קריעה" לפעמים, כאשר בלוק שלם של קווים אנכיים לא מתעדכן. תוכל לראות זאת ע"י גרירה אגרסיבית של המסך, או לפעמים במשחקים כאשר יש תזוזה מהירה של המצלמה, נראה כיאלו חלק מהפריים שייך לפריים אחר.

בקשר למסכי סאמסונג, אינני יודע באיזה פאנל הם משתמשים, אבל אני מניח שזמן התגובה שהם מפרסמים הוא של grayscale. זמן התגובה של האמיתי יהיה גבוה בהרבה, סביבות ה20ms אם לשפוט מפאנלים דומים. בכל מקרה גם בהם לא אמורה להיות שום תופעה של ghosting, קריעות בתצוגה לא ממש קשורות לפאנל, אלא לבקר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 32
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

ממש אין לי כוונה לעורר פה התכתשות LCD VS CRT.

קראתי כמה שירשורים כאלה ארוכים כאורך הגלות ולא יצאתי מהם עם איזו תובנה (רק עם עינייים עייפות מהמסך

המקוקמק שלי :) ).

לא סתם פרסמתי את ההודעה שלי בפורום משחקים.

רציתי לדעת תאכלס בעבודה של יום יום,לאדם שלא מדקדק בכל פיקסל אם אנשים מרוצים מה-lcdים שלהם.

בנתיים בכל ביקורת שקראתי על מסכי LCD צויינו בעיות כאלה ואחרות.

אז מה,זה אומר שאין אנשים שנהנים מאוד מהמסך שלהם?

אני בטוח שכן ואת זה בדיוק רציתי לשמוע.

ואם אני כבר פה,

מהו לדעתכם מסך ה-CRT (בגדלים של 17 ו-19 אינצ') הכי טוב שניתן למצוא כיום בחנויות בתקציב של עד 2000 ש"ח?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מסכי BF של סאמסונג הם עם 4ms

והם זוועתיים, מריחות נוראיות. זה פשוט כי הם עם פאנל דפוק, זה הכל.

לגבי פיקסלים שרופים ומריחות- אין. בכלל. פיקסלים שרופים אני כבר מחשיב כדבר נדיר.

יש לי מחשב נייד כאן, היה לי עוד אחד 3 שנים ומכרתי אותו, ויש לי שני מסכי LCD בבית-

Samsung 153v הקצת ישן, אבל גם בו אין מריחות ב-כ-ל-ל,

וסאמסונג 730B החדש שלי, אין לא מריחות ולא כלום.

באף אחד לא היה מעולם פיקסל שרוף! ומשחקים נראים מצוין גם על ה 153v וגם על ה 730B, שאני אישית משתמש בו, ואני כבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פיקסלים שרופים זה לא כזאת בעיה, פשוט תחתים את החנות על החשבונית שהם מתחייבים לקחת את המסך חזרה עד X ימים על כל פיקסל שרוף.

אני עשיתי את זה כשקניתי את שלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מסכי BF של סאמסונג הם עם 4ms

והם זוועתיים, מריחות נוראיות. זה פשוט כי הם עם פאנל דפוק, זה הכל.

לגבי פיקסלים שרופים ומריחות- אין. בכלל. פיקסלים שרופים אני כבר מחשיב כדבר נדיר.

יש לי מחשב נייד כאן, היה לי עוד אחד 3 שנים ומכרתי אותו, ויש לי שני מסכי LCD בבית-

Samsung 153v הקצת ישן, אבל גם בו אין מריחות ב-כ-ל-ל,

וסאמסונג 730B החדש שלי, אין לא מריחות ולא כלום.

באף אחד לא היה מעולם פיקסל שרוף! ומשחקים נראים מצוין גם על ה 153v וגם על ה 730B, שאני אישית משתמש בו, ואני כבד.

איזה פאנל יש להם? 4MS בGrayscale לא אמור להראות מריחות בצבע, אפילו לא קרוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא בהירות יתר

הבהירות במסכי LCD באמת טובה יש הרבה יותר אור

הבעיה שזה נראה לך יותר מדי בהיר זה בגלל ה -GAMMA במסכי LCD,זה לא כמו במסכי CRT שזה לא מפריע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא בהירות יתר בכלל.

ההבדל נובע מהעובדה שמסכי CRT מוארים בעזרת מפציץ החלקיקים שלהם, זה משהו אחר לגמרי.

מסכי LCD מוארים בתאורה פלורסנטית, מכאן ההבדל העצום בצריכת החשמל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא בהירות יתר בכלל.

ההבדל נובע מהעובדה שמסכי CRT מוארים בעזרת מפציץ החלקיקים שלהם, זה משהו אחר לגמרי.

אם זאת הסיבה אז איאפשר לשנות את זה.

וגם בCRT הצבעים טובים יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדיוק ההפיך. :s07:

מהמשפט:

אני בין שזה נובע מהחומרה לא?

אם כן אז מה אני אמור להחליף את התאורה הפלורסנטית בממפיץ חלקיקים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

את רמת התאורה אפשר לכוון, הgamma והbrightness מובדלים במסך LCD בCRT הם לא. במסך LCD אפשר להוריד את רמת "הבהירות" של המסך ללא פגיעה בניגודיות שלו, במסך CRT לא. הצבעים במסך LCD נראים הרבה יותר חמים וחיים מאשר במסך LCD. בקיצור בדיוק ההפיך מכל מה שאתה טוען.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...