שאלה על גרמניה - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה על גרמניה

stone cold

Recommended Posts

על הבחורות בארגנטינה ניתן לדבר שעות אבל אני אצמצם לך. רבות מן היפייפיות שם, גם הדוגמניות, הן תוצאה של נישואי תערובת של נאצים שבאו להסתתר שם לבין מקומיים, אבל זה לא אומר שתיסע לגרמניה ותראה מלא כוסיות, אני דווקא התאכזבתי כמעט עם כמות הכונפות כי אני נהנית מ-2 העולמות אבל העובדה שבחיים לא שילמתי על בירה שם כשהייתי בחברת אנשים מאד פיצתה על כך.

נכון, שבטים ברבריים גרמנים (גוטים ו-ויזיגוטים) היו אלו שהפילו את רומא אחרי שנים של דיכוי. שלטון רומא הגיע גם להולנד ואנגליה והם נורא נורא אהבו לדכא את המקומיים. בגרמניה זה ניחן בכך שהם היו שורפים שדות תבואה ומחרימים ראשי צאן ובקר ומביאים אותם לכדי רעב כה נוראי שמשפחה היתה מוכרת ילד לעבדות בשביל כלב לבשר. יום אחד אותם ברברים החליטו שאין להם יותר מה להפסיד, כי כבוד כבר לא היה להם, והם זיינו את הרומים באמצע שהם היו עם המכנסיים למטה (תרתי משמע) בסגנון קליגולה באיזו אורגייה שיכורה. הרבה דם נשפך ברחובות רומא (יש סדרה על זה עכשיו בהוט, לא? למה יש לי כבלים בייסיק, אוף...?).

אגב, אנגלית התפתחה מגרמנית, אחרי ששבטים גרמנים אחרים (אנגלואים וסקסונים) פלשו לאנגליה והחלו שם תרבות משלהם יחד עם הקלטים המקומיים. לא שזה היה מקובל על כל הקלטים (ראה IRA). סוחרים ואצילים גרמנים שלטו בדרום נורווגיה זמן רב עקב סכסוכים פוליטיים פנימיים בנוגע להתנצרות והקימו את העיר BERGEN שהיא עד היום עיר מסחר משגשגת.

אגב, המילה גוטי, גם כן באה משם אבל לא בצורה ישירה. האמנות הגוטית המאד מאקאברית של ימי הביניים, כמעט ואין לה קשר לגרמניה מלבד לקטדרלות בגרמניה. מרבית הסגנון הגוטי בכלל בא מאיטליה, צרפת וספרד אם כי היה נפוץ גם באנגליה. למה קראו לו גוטי? כי בתקופת הרנסאנס שהתאפיינה בליברליות, במדע ובהערצת הגוף האנושי, חזרה אל הטבע ואל האלים הקדמונים, הוחלט שהאמנות של ימי הביניים היא חשוכה, פרימיטיבית וברברית - כמו השבטים הגוטיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...