מוצרים פטורים ממכס - עמוד 2 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מוצרים פטורים ממכס

qpalzm

Recommended Posts

אתה מודע לעובדה שזה קצת פתטי שהמדינה תשלם לעצמה מכס

הכסף יועבר לקופה הציבורית, וממנו ישלמו את המשכורות של עובדי המכס?

מה פתטי בזה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 32
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

שהמדינה הייתה יכולה לתת לעצמה פטור ולמנוע את ההעברה של הכסף הזה

במדינתנו זה אפילו יכול להיות מועיל, כמה שפחות העברות של הכסף בין ידיים מפחית סיכון שמישהו יעלים אותו באורח פלא

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שהמדינה הייתה יכולה לתת לעצמה פטור ולמנוע את ההעברה של הכסף הזה

במדינתנו זה אפילו יכול להיות מועיל, כמה שפחות העברות של הכסף בין ידיים מפחית סיכון שמישהו יעלים אותו באורח פלא

-.- המדינה לא יכולה להיות מעל לחוק, או מחוץ למסגרת החוק. ככה זה עובד, במיוחד כאשר זה חלק מאוד חשוב מהכלכלה. המדינה משלמת מס הכנסה לעצמה בשם כל עובדי המדינה כיוון שהם השכירים שלה. גם זה נשמע לך טיפשי?

והכסף לא עובר ידיים ולא נעלם...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא בדיוק

הכסף גם ככה עושה סיבוב וחוזר לאותה הנקודה

זה לא מפחית את המעורבות של המדינה בכלכלה

אותו סכום יוצא מחוץ לרשות המדינה (והרשויות שלה) כל חודש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה כן, אנשים מעורבים בהעברת הכסף, מכאן אתה גם פוגע בעובדים.

תפטור מהמדינה לשלם ארנונה לעצמה, מיסים לעצמה, מה לא, אתה פוגע בכל השרשרת. המדינה היא מפעל כלכלי מאוד חשוב, במיוחד בארץ חלק לא מובטל של העובדים במשחק הם עובדי מדינה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל הכסף הזה לא עובר לאנשים אלא נשאר אצל המדינה

זה כמו שאני אמכור לעצמי את הפלאפון שלי תמורת X כסף

ואגיד שעזרתי לכלכלה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה כן, תחשוב על כמה אנשים המדינה צריך לשלם מס הכנסה. מי מטפל בזה? גם עובדי מדינה, כל הקטע שהיא בעצם יוצרת משרות ע"י זה שהיא נמצאת בתוך המסגרת הכלכלית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סתם שאלה, כמה עולה כור גרעיני? אם אין על זה מכס, אז אולי כדאי לי להזמין אחד. :xyxthumbs:

למישהו יש אולי קישור לחנות אמינה באינטרנט שאפשר להזמין ממנה כורים גרעיניים (אני צריך גם פלוטוניום)? ::)

אהה... עוד דבר אחד: אני רוצה למחוק את איראן מהמפה, אבל הכור שלי הוא למטרות שלום בלבד. :screwy:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה כן, תחשוב על כמה אנשים המדינה צריך לשלם מס הכנסה. מי מטפל בזה? גם עובדי מדינה, כל הקטע שהיא בעצם יוצרת משרות ע"י זה שהיא נמצאת בתוך המסגרת הכלכלית.

אבל זה לא כסף שהיא מוציאה

תבין את זה ככה

אני מוכר עכשיו לעצמי את המחשב שלי ב-5 אלף שקל

הכסף לא יצא ממני, הוא לא נכנס לשוק, והוא בטח שלא עבר בעלות

כל הויכוח שלכם על אם המדינה צריכה או לא צריכה לשלם מס הוא מיותר.

זה באמת לא משנה אם היא תשלם לעצמה מס או לא

Exactly my point

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מוכר עכשיו לעצמי את המחשב שלי ב-5 אלף שקל

הכסף לא יצא ממני, הוא לא נכנס לשוק, והוא בטח שלא עבר בעלות

לא כדאי לך! :nono:

אתה תצטרך לשלם למדינה 16.5% מע"מ (825 ש"ח) על הקנייה של המחשב, פלוס בערך 50% מס הכנסה (כ-2,500 ש"ח) על הרווח ממכירת המחשב. בסה"כ תפסיד כ-3,325 ש"ח על העסקה, ותישאר עם אותו מחשב, רק שעכשיו הוא יהיה יד שניה. ;D

במקרה של המדינה, הכסף יוצא מכיס אחד ונכנס לכיס השני, כך שבעצם יש לך חיסכון בבירוקרטיה. חוץ מזה, לך תדע כמה חורים יש בכיס השני, כך שעדיף כבר להשאיר את הכסף בכיס הראשון. :cool2:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא כדאי לך! :nono:

אתה תצטרך לשלם למדינה 16.5% מע"מ (825 ש"ח) על הקנייה של המחשב, פלוס בערך 50% מס הכנסה (כ-2,500 ש"ח) על הרווח ממכירת המחשב. בסה"כ תפסיד כ-3,325 ש"ח על העסקה, ותישאר עם אותו מחשב, רק שעכשיו הוא יהיה יד שניה. ;D

במקרה של המדינה, הכסף יוצא מכיס אחד ונכנס לכיס השני, כך שבעצם יש לך חיסכון בבירוקרטיה. חוץ מזה, לך תדע כמה חורים יש בכיס השני, כך שעדיף כבר להשאיר את הכסף בכיס הראשון. :cool2:

קנית אותי :lol:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...