ריתוק - עמוד 3 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ריתוק

Guarding angel

Recommended Posts

של הסרט שאתה חי בו...

אתה באמת חושב שזה שהיית עתודאי נותן

לך איזשהו ייתרון להתקבל לעבודה בחברות ממשלתיות?

אתה באמת חושב שהניסיון שצה"ל מעניק לך כל עוד אתה נטחן

באבט"שים בדרום הארץ אתה לא יכול לרכוש במהלך לימודי

ההסמכה?(עברתי על לא מעט מודעות דרושים בזמן האחרון

ומחפשים לא מעט כאלה).

היחיד שחי בסרט זה אתה

לא יודע מה איתך, אני לא נטחן באבטש (ואני לא אעשה אפילו 5 דקות אבטש כל השירות שלו), צה"ל נותן המון ניסיון ואם אתה משובץ במקצוע זה בהחלט עוזר למצוא אחר כך עבודות.

הכל בהנחה שאתה משובץ בתפקיד טוב העתודה נותנת לך המון!

חברה תעדיף פי כמה לקחת עתודאי עם 6 שנות ניסיון מאשר אדם רגיל שבשניה הזאת סיים תואר ואין לו מושג מהחיים שלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 62
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

של הסרט שאתה חי בו...

אתה באמת חושב שזה שהיית עתודאי נותן

לך איזשהו ייתרון להתקבל לעבודה בחברות ממשלתיות?

אתה באמת חושב שהניסיון שצה"ל מעניק לך כל עוד אתה נטחן

באבט"שים בדרום הארץ אתה לא יכול לרכוש במהלך לימודי

ההסמכה?(עברתי על לא מעט מודעות דרושים בזמן האחרון

ומחפשים לא מעט כאלה).

:yelclap: באמת כל הכבוד לך... הבנת הנקרא זה לא התכונה החזקה אצלך אני רואה...

זה ששאלתי "איזה חלק" התכוונתי להגיד בזה שהבנתי שאתה חושב שאני חי בסרט, ורציתי לדעת לאיזה חלק בדיוק אתה מתכוון שגורם לך לחשוב ככה...

חלק (גדול) מהראיונות שעתודאים עוברים לפני החזרה לשירות, אלה שנועדו לקבוע את השיבוץ, נערכים ע"י החברות שהזכרתי. ואתה יודע איך אני יודע? יש לי שני שותפים שכבר חצי שנה נוסעים לכל מיני ראיונות כאלה. ואתה יודע מה עוד גורם לי לחשוב ככה? עוד 14 עתודאים שאני מכיר שעברו ראיונות לקמ"ג, רפא"ל, תעשייה אווירית ועוד.

ואנשים שעברו מסלול כזה סיפרו לי שאם אתה עובד טוב אז בד"כ משאירים אותך גם אחרי ה6 שנים... הבעייה היחידה היא שצה"ל מתחשב דבר ראשון בצרכים שלו, ולא נותן מספיק עתודאים לאותן חברות, אז הן נאלצות לחפש אנשים אחרים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היחיד שחי בסרט זה אתה

לא יודע מה איתך, אני לא נטחן באבטש (ואני לא אעשה אפילו 5 דקות אבטש כל השירות שלו), צה"ל נותן המון ניסיון ואם אתה משובץ במקצוע זה בהחלט עוזר למצוא אחר כך עבודות.

הכל בהנחה שאתה משובץ בתפקיד טוב העתודה נותנת לך המון!חברה תעדיף פי כמה לקחת עתודאי עם 6 שנות ניסיון מאשר אדם רגיל שבשניה הזאת סיים תואר ואין לו מושג מהחיים שלו.

כן, ה"בהנחה" הזה יכול לעבוד גם נגדך...

יש הרבה תפקידים לעתודאים בצבא שהם בכלל לא רלוונטיים למקצוע שהם

רכשו באוניברסיטה, אלא יותר עניין של ההסמכות שלהם מבחינת צה"ל...

אם למשל אתה עתודאי בהנדסת מחשבים, יכולים לשים אותך בלוט"ם

להיות איזה אחד שמאשר תוכניות מיחשוב ולא להתעסק תכלס בתיכנות...אתה יכול

להגיד לי בבקשה איזה ניסיון זה בדיוק תורם?

אני רוצה לראות ת'בוס שיקבל אותך אחרי שיידע שזה מה שעשית 6 שנים.

אין לי ספק שעם תואר מסויים, גם בלי עתודה אנשים יכולים להסתדר מצויין אם לא מעולה.

אני את הצבא שלי כבר עשיתי ומכיר את המערכת הזו על כל גווניה.

יצא לי לעבוד בכמה מערכים של צה"ל בין אם זה תכלס בשטח או סתם מבחינה שלישותית.

לגבי רפאל, הייתי במוצב שיש שם מערכות מעקב שלהם ויום אחד הם הגיעו להעביר בדיקה

שיגרתית לציוד.

לאחר שיחה עם שניים מהם התברר שאחד מהם היה לוחם והשני לא עשה בכלל...

ככה שזה לא שמקומות ברפאל רק מחכים למישהו שעשה עתודה.

אבל אני יכול לחשוב על פלוס אחד בעתודה, אם אתה עושה קורס קצינים וממשיך את הקבע

שלך מעבר למה שנדרש ומגיע לדרגת רס"ן או סא"ל.

בקיצור, ללכת לצבא לא אמור להשתלם לאף אחד...גם לא לעתודאים, באזרחות תמיד עדיף.

הולכים לצבא בשביל לתרום למדינה לא בשביל שהמדינה תתרום לכם...ועובדה שזה בד"כ

מה שקורה.

:yelclap: באמת כל הכבוד לך... הבנת הנקרא זה לא התכונה החזקה אצלך אני רואה...

מסתבר... :-[

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אההה.... חשבתי בריתוק גם עושים עבודות רסר... טוב, אני רק בן 16 :)

עריכה: שמוח עלי... להשאר בבסיס שישי שבת זה חרא... כשכל החברים שלך יוצאים למועדון...

אני רוצה לראות אותך יושן שבועיים בבסיס חרא בלי המחששב שלך, בלי ...

סמוך עלי, אתה תעשה את זה מספיק גם בלי לקבל ריתוקים כשתתגייס עוד שנתיים, ואם עד אז לא תלמד להתגבר על ומחשב אז אני מניח שצפוי לך עתיד נוצץ

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי איך שאני רואה את זה, עם קצת מזל עתודה זה הרע במיעטו שאפשר להוציא מהצבא...

אני כרגע לקראת גיוס, ומה שיש לי לומר הוא ש...

להיות תקוע בצה"ל למשך 9 שנים, זה לא הרע במיעוטו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בצה"ל אתה תקוע 6 שנים, וארבע אתה סטודנט- שזה בינתיים הזמן הכי כייפי שהייה לי... עד שלא התחלתי ללמוד לא ידעתי דברים כמו הכיף בלהיות שיכור כל ביום (לדוגמא, היום בבוקר הייה לי מבחן, עכשו אני שיכור מחצי בקבוק יין ו100 גרם וודקה, נשאר עוד וודקה במקרר וכמה בירות, והיום עוד לא נגמר :silly:), או מסיבות סטודנטים, עם סטודנטיות אמיתיות !!!!11 (ועוד כל מיני דברים שלא אפרט עליהם כאן...) :smile1:

וכמו שכתבתי, עתודאי יכול להגיע לתעשייה צבאית מחוץ לצבא, או לתפקידים בד"כ הרבה יותר מעניינים מתפקידי ג'ובניקים סטנדרטיים... מה גם שאתה מתגייס כקצין ככה שיש פחות סינג'ור וכו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם תתגייס, אחרי זה נראה אותך נשאר דקה בבסיס יותר ממה שצריך...

אגב, זה שזה עונש לכוסיות זה משהו אחר.. (בוכים על שבוע- שבועיים?! אני לא הייתי בבית יותר מחודשיים!)

ברוסיה הולכים וחוזרים פעם בשנה (גיוס של שנתיים)

כשאבא שלי הלך לשרת ההורים שלו לא ידעו איפה הוא משרת, כלום

אז הצבא של זה כלום

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני יודע... יש כאלה שגם את הפעם בשנה לא מנצלים כדי לחזור הבייתה, כיהם משרתים כל כך רחוק שלוקח להם שבוע רק להגיע הביתה...

ואני לא בצבא... אוניברסיטה ;) (עתודאי...)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברוסיה הולכים וחוזרים פעם בשנה (גיוס של שנתיים)

כשאבא שלי הלך לשרת ההורים שלו לא ידעו איפה הוא משרת, כלום

אז הצבא של זה כלום

יופי נחמה, והלגיון הצרפתי זה בכלל גהינום, אז הצבא הרוסי זה כלום?

מספיק אם התחרות הילדותית "של מי הצבא יותר קשה"...

אגה בקשר לעתודה, הניסיון שאתה צובר בצבא בתור עתודאי הוא פלוס רציני בשוק. לדוגמה חיילים שעסקו בתיכנות בצבא

משתלבים מהר מאוד באזרחות, לחלקם אפילו אין תואר ראשון (עתודה טכנולוגית - יג' יד'). ישנם כמובן מקרים בצבא שעתודים משובצים

בנושא קצת רחוק מהמקצוע שלהם, אבל בדרך כלל זה לא קורה, אחרי הכל הצבא הוא זה שמימן את התואר, איזה אינטרס יש לו לא לנצל את החייל עד הסוף?

נוסף על כך, בכל הקשור לקבע, אם אני לא טועה אי אפשר להשאיר עתודאי בקבע אם הוא לא שירת במקצוע בו הוא למד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בצה"ל אתה תקוע 6 שנים, וארבע אתה סטודנט- שזה בינתיים הזמן הכי כייפי שהייה לי... עד שלא התחלתי ללמוד לא ידעתי דברים כמו הכיף בלהיות שיכור כל ביום (לדוגמא, היום בבוקר הייה לי מבחן, עכשו אני שיכור מחצי בקבוק יין ו100 גרם וודקה, נשאר עוד וודקה במקרר וכמה בירות, והיום עוד לא נגמר :silly:), או מסיבות סטודנטים, עם סטודנטיות אמיתיות !!!!11 (ועוד כל מיני דברים שלא אפרט עליהם כאן...) :smile1:

וכמו שכתבתי, עתודאי יכול להגיע לתעשייה צבאית מחוץ לצבא, או לתפקידים בד"כ הרבה יותר מעניינים מתפקידי ג'ובניקים סטנדרטיים... מה גם שאתה מתגייס כקצין ככה שיש פחות סינג'ור וכו...

אפשר לשאול איפה אתה לומד?!?!?!!?

בפעם האחרונה שאני הצצתי בטכניון (אני מסיים עכשיו סמסטר ראשון בטכניון בתור עתודאי, ומתגייס- יאנו לא ממשיך) הבחורה הכי יפה הייתה המוכרת בגרג', וגם היא בכלל לא משו...

כל הבנות שם נראות כמו הצרות שלי... (ויש לי הרבה צרות...)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יודע מה.... כן

ולדעתי הצבא הישראלי הכי קל.... תראו כל חייל שני מסתובב על אזרחי/בא עם נעליים אזרחיות לבסיס...

עריכה: ואני לא מדבר על קרבי שיש להם חוגר אדום...

בדיוק, אתה מדבר רק על בסיסי ג'ובניקים במרכז הארץ, זה לא כל הצבא.

חוץ מזה אם אני לא טועה גם ברוסיה אפשר לעקוף את השירות הקרבי אם הולכים ללמוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשר לשאול איפה אתה לומד?!?!?!!?

בפעם האחרונה שאני הצצתי בטכניון (אני מסיים עכשיו סמסטר ראשון בטכניון בתור עתודאי' date=' ומתגייס- יאנו לא ממשיך) הבחורה הכי יפה הייתה המוכרת בגרג', וגם היא בכלל לא משו...

כל הבנות שם נראות כמו הצרות שלי... (ויש לי הרבה צרות...)

[/quote']

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

ROFL וכל המשך קיים

אני לומד בבן גוריון :xyxthumbs: (say Aman to the פקולטה למדעי הרוח- למרות שלפי דעתי את הבנות הכי Xיות אפשר למצוא בהנדסות :cool2: )

ומהביקורים שלי בטכניון, והכרות עם כמה בנות שלומדות שם (חוץ מאחת שממש יפה...) אני יכול לאשר את האימרה "הטכניון- נקודת המפגש של כל העקומות והמרובעים במרחב"!

בדיוק, אתה מדבר רק על בסיסי ג'ובניקים במרכז הארץ, זה לא כל הצבא.

חוץ מזה אם אני לא טועה גם ברוסיה אפשר לעקוף את השירות הקרבי אם הולכים ללמוד.

ברוסיה אין מחסור בכוח אדם כמו בארץ, מה גם שבד"כ אלה שהולכים ללמוד תורמים למדינה בדרכים אחרות. שלא כמו בארץ, ברוסיה יודעים להעריך חינוך והשכלה.

ובחזרה לנושא: ג'ובניק בכיין שקיבל ריתוק 14 יום ובא לבכות על זה בפורום (לא בטוח לגבי הבכיינות, למרות שזה נראה ככה- הבחור כאמור בריתוק ולא יכול לענות...). מה שלי יש להגיד על זה זה שתוך פחות משבועיים זה יעבור לו! ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יופי נחמה, והלגיון הצרפתי זה בכלל גהינום, אז הצבא הרוסי זה כלום?

מספיק אם התחרות הילדותית "של מי הצבא יותר קשה"...

אגה בקשר לעתודה, הניסיון שאתה צובר בצבא בתור עתודאי הוא פלוס רציני בשוק. לדוגמה חיילים שעסקו בתיכנות בצבא

משתלבים מהר מאוד באזרחות, לחלקם אפילו אין תואר ראשון (עתודה טכנולוגית - יג' יד'). ישנם כמובן מקרים בצבא שעתודים משובצים

בנושא קצת רחוק מהמקצוע שלהם, אבל בדרך כלל זה לא קורה, אחרי הכל הצבא הוא זה שמימן את התואר, איזה אינטרס יש לו לא לנצל את החייל עד הסוף?

נוסף על כך, בכל הקשור לקבע, אם אני לא טועה אי אפשר להשאיר עתודאי בקבע אם הוא לא שירת במקצוע בו הוא למד.

פה הטעות שלך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...