מס' שאלות בנוגע ליציאת הIRDA PORT ועוד פונקציות אלחוטיות. - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מס' שאלות בנוגע ליציאת הIRDA PORT ועוד פונקציות אלחוטיות.

SubX

Recommended Posts

אני מתכנן לבנות בקרוב מחשב לסלון משום שמכשיר הDVD נהרס פתאומית.

אני רוצה שהמחשב ישלט ע"י שלט דרך מקלט שיהיה מחובר למחשב.

1. יציאת הIrDA Port אשר מצוייה על הרבה לוחות יכולה לקלוט אותות משלט ולבצע פעולות כמו: Insert/Eject CD , Play , Stop , Volume UP/Down והקלטה מכרטיס למחשב בקובץ AVI ?

2. יש תוכנות שפועלות עם היציאה הזו וניתנים לתכנות ? -> פעולות שיקרו בעת לחיצה על כפתור מסויים שלט הרחוק.

3. אני לא מוצא בחנויות חיבורי IR שאני אחבר לחיבור על הלוח , אז ניתן לבנות אותו בעצמי? אם כן אילו רכיבים אצטרך להשיג , איפה ניתן להשיג ואם אפשר מדריך להכנה עצמית של המקלט.

4. האם אפשר לקשר בין היציאה הזו לתוכנות של כרטיסיי ולבצע את הפעולות על התוכנות האלו?

5. היציאה הזו יכולה לגרום להדלקת המחשב בעת קליטת אות מהשלט?

*אני יודע שקיים מדריך להכנת מקלט על יציאת COM של הלוח , מה היתרונות/חסרונות של היציאה הזו מול הIRDA שעל הלוח?

תודה לעוזרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. באופן עקרוני כן, צריך לרכוש Transmiter שהינו פריט יקר וקשה להשגה. תאלץ לבנות מעגל קטן שיתאים את התדר לתדר השלטים.ממש לא מומלץ.המטרה של היציאה הנ"ל היא לסנכרון מידע (דו כיווני).

2. יש הרבה תוכנות מתאימות:

א. uIce - התוכנה הכי קלה והכי חביבה לשימוש

ב. Grider - הכי חזקה בשוק, מאפשרת שליטה מלאב על כל פונקציה/פקודה במחשב.מסובכת לשימוש וגוזלת זמן רב.

ג. כמעט כל תוכנה למחשבי המכבדת את עצמה יש בה תמיכה לשלטים.

3. לא תמצא כזה, תאלץ לבנות, אבל כמו שציני ב-1. לא מומלץ בכלל להתעסק עם זה.

קנה לך את ה-Packard Bell FastMedia Remote שעולה בסביבות ה-50 ש"ח (מקלט + שלט) ותוכל להשתמש בו כרצונך עם כל שלט שתחפוץ.

או אם בא לך להשקיע ניתן לקנות סטים לUSB בטווח מחירים של 100-350 ש"ח.תעשה חיפוש בZAP

4. כן בהחלט, זו המטרה העיקרית שלהם (מחשבי HTPC)

5. לא, בגלל שתי סיבות:

א. היא לא מחוברת ל5VSB ולכן כשהמחשב מכובה אינה פועלת.

ב. התוכנות שציינתי לחלונות וחלונות סגור...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...