החל משפטו של מרואן ברגותי בבהמ"ש המחוזי בת"א. - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

החל משפטו של מרואן ברגותי בבהמ"ש המחוזי בת"א.

udicol

Recommended Posts

כפי שכולנו יודעים לאחר תפיסתו של גדול הרוצחים הפלסטינאים, הוגש נגדו כתב אישום היום - 05/09/2002.

בבהמ"ש פרצה תיגרה בין משפחות שכולות לבני משפחתו של מרואן ברגותי.סוללת עורכי דין בינהם (לפי Ynet ) עורכת דין יהודייה מצרפת.

לדברי ברגותי הוא לוחם למען השלום ולמען העם הפלסטינאי, אך לאחר שנה וחצי של טרור הדמים הוכיחו מעל לכל ספק (אירגוני הביטחון של ישראל) שמרואן ברגותי הוא אחד ממנהיגי הטרור (וממש לא מנהיג של שלום) הגדולים שישראל הצליחה לשים את ידה עליה.

בין יתר האישומים שהוצגו בבהמ"ש הישראלי, מואשם ברגותי בהשתתפות מעשי הלינ'ץ בחיילי צה"ל בראמללה.

גם אם ננסה למצא עצמינו בפרספקיטה יותר אובייקטיבית (אזרח אירופאי לדוגמא) יכול להבין ששולח ילדים ונערים להתאבד לא מוצא לנכון לחשוב עליו כלוחם למען השלום ומנהיג פוליטי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 42
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

לא התעמקתי בטיעונים בעד או נגד העמדתו לדין בארץ (שעל זה כל המריבה, בנתיים)

לפי מראית העין, לא היו צריכים להעמיד אותו לדין בארץ- גם יש איזה חוק בינ"ל אחד או שניים וגם משום שלא נמצא שופט אובייקטיבי, בערך כמו אבא ששופט את בנו.

אם באמת, כמו שכולם טוענים, יש תיק שלם של הוכחות- מדוע לא רוצים להעמידו לדין בהאג? שם עונשו יכול להיות כבד יותר וגם מוכר בקהילה הבינלאומית, ולא איזה פיאסקו שנראה כמו משפט-שדה.

(ואגב, לפי רפרוף בחדשות, הוא מייצג את עצמו במשפט- בטענה שהוא לא זקוק לעו"ד משום שישראל לא יכולה לשפוט אותו- העו"ד מייצגים אותו ברבדים האחרים)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי מראית העין, לא היו צריכים להעמיד אותו לדין בארץ- גם יש איזה חוק בינ"ל אחד או שניים וגם משום שלא נמצא שופט אובייקטיבי, בערך כמו אבא ששופט את בנו.

אם באמת, כמו שכולם טוענים, יש תיק שלם של הוכחות- מדוע לא רוצים להעמידו לדין בהאג? שם עונשו יכול להיות כבד יותר וגם מוכר בקהילה הבינלאומית, ולא איזה פיאסקו שנראה כמו משפט-שדה.

(ואגב, לפי רפרוף בחדשות, הוא מייצג את עצמו במשפט- בטענה שהוא לא זקוק לעו"ד משום שישראל לא יכולה לשפוט אותו- העו"ד מייצגים אותו ברבדים האחרים)

מדוע? הרי אנחנו מדינה ריבונית ושאלת השטחים לא נפתרה(מעמדם המשפטית של תושבי השטחים).כשארה"ב תתפוס את בן לאדן, לאן ישלחו אותו ? להאג ? אמסטרדם?

ממש לא! הם יתלו אותו, וזירקו לו רעל באותה עת. ואירוגני צדק אזרחי יפגינו מחוץ לכתלי הכלא.

מקימי בית המשפט הבין לאומי נמצאים בעמדה כזו שלא נשקפת להם סכנה מאף מדינה או גורם, ולכן הם מרשים לעצמם לשעות "צדק" כראות עיניהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מדוע? הרי אנחנו מדינה ריבונית ושאלת השטחים לא נפתרה(מעמדם המשפטית של תושבי השטחים).כשארה"ב תתפוס את בן לאדן, לאן ישלחו אותו ? להאג ? אמסטרדם?

ממש לא! הם יתלו אותו, וזירקו לו רעל באותה עת. ואירוגני צדק אזרחי יפגינו מחוץ לכתלי הכלא.

מקימי בית המשפט הבין לאומי נמצאים בעמדה כזו שלא נשקפת להם סכנה מאף מדינה או גורם, ולכן הם מרשים לעצמם לשעות "צדק" כראות עיניהם.

אכן.

והתואר "גדול הרוצחים הפלסטינאים" שמור לאבו-עמאר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אל תהיו כ"כ תמימים. יש טרוריסטים הרבה יותר גדולים מברגותי.

המשפט הזה נועד לבנות אותו כסמל במקום ערפאת הנחש, ואני מבטיח לכם שתוך 10 שנים הוא יהיה נשיא פלסטין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כי ככה הוחלט, שפושעי מלחמה שופטים שם.

ארה"ב יכולה לעשות מה שהיא רוצה, הם לא מעניינים אותי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:lol:

המדינה ששולטת בעולם לא מעניינת אותך? אויש כמה חבל :P

להזכירך, בלי תמיכת ארה"ב אין או"ם, אין ואין חצי אירופה.

בתור מדינה שמושכת בכל החוטים, היא לא צריכה לתת דין וחשבון לאף אחד על שום דבר...

בית המשפט בהאג הוא בדיחה, מי החליט ששם ישפטו פושעי מלחמה ומי נתן להם סמכות לעקוף את חוקי כל המדינות? אה, בלגיה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראיתם בחדשות (ערוץ2) איך הערבים הביאו את הילדים שלו כדי שיבכו מול המצלמות? זה הדבר הכי מגעיל שראיתי אני לא מבין מה הילדים האלה חושבים :" אוי, אבא שלי לא טרוריסט מסוכן שהיה אחראי להרג מאות ישראלים ובינהם ילדים בגיל שלי" אני לא מבין למה בכלל צילמו אותם :AR15:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כי ככה הוחלט, שפושעי מלחמה שופטים שם.

ארה"ב יכולה לעשות מה שהיא רוצה, הם לא מעניינים אותי.

קומץ יפי נפש הקימו את בין הדין בהאג, כדי לנסות לכפר על הפשעים שהם עשו בקולוניות שלהם ברחבי העולם(מזרח הרחוק, אפריקה וכ....)

רק לידיעתך זה בית דין לפשעי מלחמה! ברגותי פשע נגדינו, והוא ישפט כאן בארצינו כי אנחנו תפסנו אותו. זו זכותינו הלגיטימית לשפוט אותו כאן בארצינו על פשעים שביצע נגד אזרחי המדינה.

שים לב מה מנסים לעשות חברי הכנסת הערבים- לגיטימציה להרג שלו בכיסוי של חבר פרלמנט פלסטיני. אני חושב שמה שעושים חברי הכנסת הערבים הוא בגידה באזרחי המדינה (עזבו בגידה במה שהם נשבעו לעשות כחברי כנסת).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי

אז אם הפלסטינאים יתפסו את שאול מופז, הם יוכלו לשפוט אותו גם?

נראה לך? מה אתה חושב שהם שייכם למשפחת העמים? הם בני אדם? אני חושב שלא.

אני לא רוצה לכתוב מה יעשו לו כאשר יתפסו אותו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי

אז אם הפלסטינאים יתפסו את שאול מופז, הם יוכלו לשפוט אותו גם?

לא, הפליסטינים הם לא מדינה ריבונית לבנתיים, ולכן אין להם שום זכות שיפוט. למרות ניתנו להם זכויות שיפוט מוגבלות כחלק מהסכמי אוסלו.

אגב, קשה לי להאמין שהפלסטינים ישפטו את שאול מופז אם הם יתפסו אותו. יותר סביר שהם ישחטו אותו בכיכר העיר... וזאת במיטב המסורת השיפוטית של הרשות הפלסטינית המוכרת לכולנו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...