גזענות בארץ -או- דברים שלא תראו במהדורת החדשות (לא בנושא ערבים, למודאגים) - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

גזענות בארץ -או- דברים שלא תראו במהדורת החדשות (לא בנושא ערבים, למודאגים)

nice-1

Recommended Posts

• תגובות 37
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

(Nice-1 - טוב שהתעוררת)

בנושא עולי אתיופיה.

לגבי ההגבלה של 25% אתיופים בבה"ס- יש בזה מן ההגיון הרי תוסיף עוד הגבלה של 25% עולים רוסים ונשארו 50% ילידי הארץ.

הטרוגניות - מילת המפתח. אכן עדיף לערבב אוכלוסיות מאשר להשאיר אוכלוסיית עולים חדשים רוב-לבדם בבה"ס .

השפה, התרבות, המנטליות צריכים להפגש עם הישראליים- ילידי הארץ ביחד בבה"ס ולא ליצור בתי ספר בתוך גטאות של עולים חדשים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז מדוע לא לחלק בצורה שתאפשר לאותם תלמידים להקלט בבית הספר: 30% אתיופים, 30% עולי חבר העמים ו 40% צברים.

אז בוא נגיד שבאופן כללי השיטה הנוכחית פועלת, אבל יש מקרים (כמו זה לדוגמא) שצריך להתחשב במצב הקיים ולא ללכת לפי נהלים יבשים שנקבעו ללא הכרת המצב האמיתי...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז מדוע לא לחלק בצורה שתאפשר לאותם תלמידים להקלט בבית הספר: 30% אתיופים, 30% עולי חבר העמים ו 40% צברים.

אז בוא נגיד שבאופן כללי השיטה הנוכחית פועלת, אבל יש מקרים (כמו זה לדוגמא) שצריך להתחשב במצב הקיים ולא ללכת לפי נהלים יבשים שנקבעו ללא הכרת המצב האמיתי...

נו ..באמת ! אז החליטו 25 אחוז , ואתה מוסיף ואומר שיהיה 30 אחוז , הרעיון זהה. לא חידשת כאן כלום.

אתה אומר כך, הם אומרים אחרת , הרעיון זהה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה צריך את המקרים האלה? תתחיל מזה שמגילת העצמאות, ההימנון וחוק השבות כולם גזעניים. זה לא נעים לאוזניים, אבל זאת האמת. למי שיש ספק אני מציע שיבדוק במילון את ההגדרה של גזענות.

תוסיפו לרשימה את ההגדרה "מדינת היהודים" ואת שמה של המדינה, "ישראל", שהקונוטציות שלו הן בפירוש לעם היהודי ולא לשאר התושבים בארץ הזאת (גם אם הם יושבים כאן עשרות רבות של דורות).

אני רוצה לראות ערבי-מוסלמי-ישראלי ששר "נפש יהודי הומיה"... מישהו יכול להאשים אותו אם הוא לא מסוגל לשיר המנון כזה?

ומה אם קרובי משפחתו הערבים-מוסלמים רוצים להגר לישראל ולא יכולים כי חוק השבות מאפשר הגירה\עליה רק ליהודים? חברים, זאת גזענות ואי אפשר לעטוף את זה בעטיפה יפה יותר.

אגב, אני לא חושב שצריך לקיים את זכות השיבה, אבל לא בגלל שאין בה צדק מוסרי (כי יש), אלא מכיוון שהיא תהווה את סופה של מדינת .

במצב הקיים, אין לנו ברירה אלא להתפשר על המוסר ולדאוג קודם כל להשרדות.

Prog.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא דיברתי על הרעיון, כי עומד מאחוריו הגיון מסוים שאני יכול להבין, אבל הביצוע בהחלט לוקה בחסר.

כמעט כל דבר בארץ, הביצוע לוקה בחסר. אוליי במקום לבקר את הביצוע, נבקר את אילו שאינם מוצאים פתרונות לאותם אנשים.

כשמגבילים כמות מסויימת של אנשים ולא מקבלים אחרים, אז מדוע הביצוע לוקה בחסר? אכן הביצועמ מעולה, ותקין.

השאלה הנשאלת מדוע לא מוצאים להם פתרון? מדוע הרשות המקומית לא מתעניינת באותם אנשים - (במקרה הזה אנשים הם אותם ילדים ללא פתרון לימודי).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הביצוע לוקה בחסר כי בגלל הביצוע נשארים אנשים מחוץ למערכת, בעוד שלפי הרעיון הם אמורים להיות בפנים.

אגב פרוג, אפילו השמאלניים הקיצוניים ביותר לא רוצים לתת אזרחות ישראלית לכל אותם פליטים, הכוונה היא לתת להם לחזור למדינת פלשתין, לא מדינת .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה צריך את המקרים האלה? תתחיל מזה שמגילת העצמאות, ההימנון וחוק השבות כולם גזעניים. זה לא נעים לאוזניים, אבל זאת האמת. למי שיש ספק אני מציע שיבדוק במילון את ההגדרה של גזענות.

תוסיפו לרשימה את ההגדרה "מדינת היהודים" ואת שמה של המדינה, "ישראל", שהקונוטציות שלו הן בפירוש לעם היהודי ולא לשאר התושבים בארץ הזאת (גם אם הם יושבים כאן עשרות רבות של דורות).

אני רוצה לראות ערבי-מוסלמי-ישראלי ששר "נפש יהודי הומיה"... מישהו יכול להאשים אותו אם הוא לא מסוגל לשיר המנון כזה?

ומה אם קרובי משפחתו הערבים-מוסלמים רוצים להגר לישראל ולא יכולים כי חוק השבות מאפשר הגירה\עליה רק ליהודים? חברים, זאת גזענות ואי אפשר לעטוף את זה בעטיפה יפה יותר.

אגב, אני לא חושב שצריך לקיים את זכות השיבה, אבל לא בגלל שאין בה צדק מוסרי (כי יש), אלא מכיוון שהיא תהווה את סופה של מדינת .

במצב הקיים, אין לנו ברירה אלא להתפשר על המוסר ולדאוג קודם כל להשרדות.

Prog.

תקרא לזה איך שאתה רוצה, זו לא אפלייה אלא העדפה מתקנת ליהודים.

"אנו מכריזים בזאת על מדינת ..." ופתאם באים מליון ערבים להתיישב פה, זכותם, לא? לא!

זכותה של המדינה לא לתת ללא אזרחים לעבור לפה. כן אני מכיר את "חופש התנועה" וכו' אבל זה מצב מיוחד שהעקרון של המדינה גובר על הזכות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הא?

קצת קשה לי להבין למה יש הגבלה של 25% של אתיופים, ורוסים יש בשפע (במגמה שלי, יש רוב של רוסים)

ועוד יותר קשה לי להבין

למה ילד לא יכול להתקבל לבי"ס כי יש לו עור שחור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה באמת מזעזע לראות שכאלו מקרים קורים בעם שנטבח ונרצח בגזענות בוטה (ושעדיין סובל מאין קץ אנטישמיות).

דברים כאלה באמת גורמים לך להתחיל לחשוב מה קורה לנו, אני מתבייש.

עומר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני באמת מאמין שזה לא מגזענות (המקרה של האתיופי) אלא סטיגמה של בית ספר.

מה לעשות (אם ממשהו כושל ב"צד שלנו" או אצלם זה לא משנה) BOTTOM LINE הם מביאים (ולצערי חלק גדול בצדק, גם מניסיון אני אומר, משתי בתי ספר שאני מכיר ומקרה אחד שלי) סטיגמה של רמה נמוכה (לימודית).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני באמת מאמין שזה לא מגזענות (המקרה של האתיופי) אלא סטיגמה של בית ספר.

מה לעשות (אם ממשהו כושל ב"צד שלנו" או אצלם זה לא משנה) BOTTOM LINE הם מביאים (ולצערי חלק גדול בצדק, גם מניסיון אני אומר, משתי בתי ספר שאני מכיר ומקרה אחד שלי) סטיגמה של רמה נמוכה (לימודית).

וזה, לא גזענות? ::)

ילד יושב בבית בגלל חוק יבש ומפלה לרעה, שמנוגד לחוקי המדינה, ואתם מהנהנים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...