מה אתם אומרים על ההצעה חוק לחייב לנהוג עם מלווה במשך חצי שנה? - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה אתם אומרים על ההצעה חוק לחייב לנהוג עם מלווה במשך חצי שנה?

matan_18

Recommended Posts

כן למי שלא יודע עקב ריבוי התאונות שבהם מעורבים נהגים חדשים שר התחבורה הגיש הצעת חוק (עברה קראיה ראשונה אתמול) לחייב נהג חדש לנהוג עם מלווה חצי שנה ולאחר מכן במשך שנה נוספת להסיע נוסע אחד בלבד!

מה אתם (אלא שלומדים נהגיה וילמדו) אומרים על זה.?

מי שדואג לי, לי יש כבר רשיון שנה וקצת..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 36
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

טמטום במלוא מובן המילה.

הם פשוט לא יודעים איך להתמודד עם זה אז הם מציעים את החוקים הכי דפוקים שאפשר להעלות על הדמיון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי לא צריך לתת לצעירים לנהוג למקומות בילוי. מצידי שישארו בבית או שיסיעו אותם נהגים מקצועיים.

עדיף מאשר נהגים צעירם רוצחים בכביש. לא כל כך מעניין אותי אם הם נפגעים בעצמם, מי שנוהג גרוע שישלם על מעשיו. מטריד אותי שאחרים נפגעים בגללם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה חוקים הכי מטומטמים שיש? אחות שלי גדולה ממני בשנה וחצי, והיא הייתה בתקופה של החצי שנה מלווה. ורק אז אבא לי נתן לה לנהוג. אחרי חצי שנה, וגם עכשיו שהיא נוהגת שנה ומשהו, הוא מפחד שהיא נוסעת. אני לעומתה, הייתי בתקופת החודשיים. אבל! אני כמה כמה שנים טובות נוהג באוטו של אבא בשטח, תגידו זה כלום? שיעור 8 ואילך היה בזבוז זמן וכסף. המורה נהיגה ניסה לסדר לי טסט באותו זמן... לא הצליח (או שהוא רצה כסף על עוד 20 שיעורים..). עברתי ב 28 שיעורים בדיוק.(תותח אני). אחרי חודשים, אבא שלי נתן לי לנהוג, וכשהגיע הזמן לחדש ביטוח רכב, הבחירה הייתה בין ביטוח מקיף(יענו אם אני נתקע בעץ, הביטוח משלם) או ביטוח לנהג חדש. הוא בחר בנהג חדש, כי הוא סומך עליי. ולא נותן לאחותי לנהוג.

החוק, דרך אגב אומר ככה:

מלווה חצי שנה.

עוד שנה, של נסיעה רק ביום בלי מלווה, ועם אדם אחד.

ובלילה עם מלווה.

תיקון קטן.

זה חוק חכם. חודשיים זה לא מספיק. רוב אלו שאומרים שזה דפוקף אין להם עוד רשיון. מגיע תורו של אח שלי עוד חצי שנה ללמוד נהיגה. אבא שלי אמר לי שאם הוא יחשוב שהוא יוכל לנהוג לפני סיום החצי שנה הוא יתן לו, בדיוק כמו שהוא נתן לי. אם לא, הוא ישאיר אותו כל השנה וחצי. הוא צודק. חברים שלי עשו תאנות מפה עד מחר. סיפרתי לפני כמה זמן שחבר שלי הרס אוטו , MG, כואב מאוד. 5 דקות אחרי נסיעה ראשונה באוטו. למה? כי הוא התלהב. שבר בסיבוב, אבל שכח שזה לא גולף, זה הנעה אחוית עם מנוע מאחורה. תקע את האוטו העץ. אגב, שלום לעץ.... לא קרה לו כלום...

עוד חבר תקע אוטו בעמוד. למה? כי הוא אידיוט. הוא היה על 70, בלי חגורה. איך הוא יצא מזה אני לא יודע.

עוד אחד חושב הוא על אופנוע, ובמהירות 80 קמ"ש, 10 מטר לפני הקו, הוא שם ברקס. מי שנסע על אופנוע, יודע שככה עוצרים. מי שנוסע באוטו, יודע שלא.

למה יש תאונות? צעירים מתלהבים. אני נוהג שנה ויומיים בדיוק....(מזל טוב לי.. שכחתי לגמרי) ולא עברתי את ה 140, וזה בנסיעה לאילת... תראה לי עוד מישהו כזה? לא תמצא הרבה. בישראל לא יודעים לנהוג מהסיבה הזו בדיוק, לא מספיק זמן מלווה. בד"כ הורים עסוקים, ואין להם זמן ללוות. החודשיים עוברים מהר מאוד, והילד לא הספיק לנהוג עם ההורים..... כאן בא השנה וחצי, להרגיע אותו.

אתם תראו שזה יוריד במספר התאונות. אם זה יוריד ב 50 - זה היה שווה. אם זה יוריד ב 1 - זה היה שווה. וזה יוריד. בהרבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכל בא מהבית... אז נהגים שמועדים לפורענות ממילא לא יסעו עם מלווה, או שההורים שלהם אפילו יעודדו טותם לכך...

למה? אתה חושב שנהגים שמועדים לפורענות (לא יכלת למצוא מושג קצר יותר! :bash:) עושים זאת כי ההורים מעודדים אותם לזה?

הם נוהגים כך רק אחרי המלווה. אם כבר בתקופת המלווה אז הם לא עושים שטויות מחשש לעשות תאונה או שיעצרו.

הם יסעו עם מלווה. אני מבטיח לך. לפחות בחצי שנה הראשונה. אח"כ, תראה ביום הם יסיעו יותר מאדם אחד. אבל מהר מאוד יקלטו אותם במשטרה. כל אדם צעיר, עם יותר מאחד באוטו, ייעצר ויבדק.

בלילה? כנ"ל. זה בולט, עם חוק כזה. במיוחד שזה מצה שמחפשים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לי יש רישיון כמעט 3 חודשים. אם החוק הזה היה תקף עליי הייתי מתפוצץ מרוב זעם. החודשיים עברו לי לאט ואבא שלי התנהג כמו טסטר בכל פעם שנסעתי איתו... אז מבחינתי זה חרא של חוק למרות שאני בטוח שזה יפחית את מספר התאונות בהרבה אבל חרם על הצעירים שרוצים לבלות לפני הצבא....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה חוק מטופש ולא יעיל.

ומשרד התחבורה צריך לדעת שלא לכל מלווה יש השפעה טובה על הנהג החדש.

בנאדם שהוא לא אחראי, מסכן את עצמו ואת האחרים, אי אפשר ממש למנוע את זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אורח Ghost_Dogg

כמו שרוקפורד אמר, זה חוק שברעיון הוא טוב, אבל הביצוע שלו לוקה בחסר בגלל המלווים עצמם.

יש המון נהגים שנוהגים בפראות ויכולים לשמש בתור מלווים והם לא בהכרח יתנו דוגמה טובה לנהגים החדשים.

בשביל להלחם בתופעה של צעירים חסרי אחריות אשר לא יודעים לנהוג כמו שצריך יש דברים יותר טובים לעשות, כמו הגדלת מספר המינימום לשיעורי נהיגה או לתת דרישות קשות יותר בטסט ובתיאוריה, כמו כן גם לקחת טסטרים יותר רציניים שעברו הסמכה בתור מורי נהיגה.

החוק החדש בהחלט חוק מכעיס וכפי שזה נראה, גם לא יעזור כול כך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתם תראו שזה יוריד במספר התאונות. אם זה יוריד ב 50 - זה היה שווה. אם זה יוריד ב 1 - זה היה שווה. וזה יוריד. בהרבה.

אם יאסרו על נהיגה בין השעות 1 בלילה ל5 בבוקר, יפחתו התאונות, כי לא יוכלו לנהוג בשעות האלה, וכמו המשוואה הפשוטה

אין יהודים/ערבים(מחק את המיותר) אין פיגועים- אין נהגים אין תאונות (או תאונים אם רוצים שזה יתחרז :lol:)

מי שיש לו מלווה (אבא/אמא) דביל, ישאר דביל גם אחרי חצי שנה..

מי שלא מספיק אחראי לשלוח את הילדים שלו לנהוג רק אחרי שהם יודעים לנהוג- tough.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראו זה לא מטומטם. מלווה שנוהג בפראות, נכון הוא לא דוגמה. אבל! אתה נוהג בהכי פראות אפשר(דוגמה). אתה מה זה אידיוט ופרוע בכביש - לא נתאר.

אתה יושב עם חבר שלי. שהוא גם פרוע, אבל לא כמוך. הוא נוסע מהר, מביא סיבוב עצבני כאן,ף כמעט נוגע באוטו ההוא - אתה לא תפחד קצת? לא תגיד לו תרגע?

תחשוב מלווה, נוהג פרוע אבל ליד אדם שנובג פעם ראשונה, אם הוא ינהג בצורה לא זהירה הוא יעיר לו..... הוא לא יגיד לו כל הכבוד....

רוצים להנות לפני הצבא? איפה בבית חולים?

צר לי. אין אדם אחד שאני מכיר, בגיל שלי, שנה מתחתי, ושנה מעליי, שודע לנהוג. אולי אחד.... וגם זה בלחץ. חבר שלי, שתקע את האוטו בעץ, הוא נוהג הרבה יותר רגוע עכשיו. אם לא התאונה..... אולוהים יודע. אני מאחל, לכל אחד, שנוהג ככה, או אפילו חצי, שיעשה תאונה. רק ככה ילמדו..

ההוא שסיפרתי שתקע את האוטו בעמוד, בלי חגורה? עכשיו הוא נוסע הרבה יותר רגוע. מזלו שהוא יצא ככה, והוא מודה לאלוהים על התאונה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי דעתי לעשות מלווה חצי שנה זה מיותר כי גם ככה עכשיו שיש רק חודשיים מלווה אז אנשים נוסעים לבד לפני הזמן (אני למשל חודש וחצי לפני שנגמר לי המלווה נסעתי לבד כבר כי לא יכלתי לסבול את אבא שלי לידי) והקטע של להסיע נוסע אחד בלבד זה יעיל אבל גם כאן זה לא יעזור כי הם לא רוצים שיהיה לחץ חברתי על הנהג אבל גם נוסע אחד יכול ללחוץ עליו.

זה בא המביית לא יעזור כאן כלום. אם מכנכים אותו לנסוע חרא והוא לא בן אדם אחראי אז גם 8 שנים מלווה לא יעזרו לו!

גם לי יש חברים מפגרים שעשו תאונות (וגם אני עשיתי תאונה) כי הם מפגרים....אני נסעתי על 75 משהו כזה ולפניי העיקול היה מיים על הכביש ואז אחד מאחוריי נסע מהר ולא ראה אותי (אין לי מושג איך) וממש לפניי העיקול הוא נכנס בי והעיף אותי לתוך אי תנועה התהפכתי עם האוטו פעמיים (דייהצו אפלהוז) ויצאתי בנס בלי פגיעה אחת!

האוטו שלי למי שדואג טוטאל לוסט (אבל אחריי שבועיים אבא קנה במקום רנו מגאן) והוא החליט שהוא מעביר אותי מגרש החלקה (יש אחד כזה באשדוד) לפי דעתי חובה על כל אחד לעבור את זה מלמד אותך איך לצאת מהמון מצבים מסוכנים!

משיהו כאן זרק שיתנו בהתחלה רשיון נהיגה זמני ורק אחריי שנה וחצי אם אין לך עבירות תנועה יביאו לך קבוע...זה אחלה דבר מצויין!!!!!!!!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי דעתי לעשות מלווה חצי שנה זה מיותר כי גם ככה עכשיו שיש רק חודשיים מלווה אז אנשים נוסעים לבד לפני הזמן (אני למשל חודש וחצי לפני שנגמר לי המלווה נסעתי לבד כבר כי לא יכלתי לסבול את אבא שלי לידי) והקטע של להסיע נוסע אחד בלבד זה יעיל אבל גם כאן זה לא יעזור כי הם לא רוצים שיהיה לחץ חברתי על הנהג אבל גם נוסע אחד יכול ללחוץ עליו.

זה בא המביית לא יעזור כאן כלום. אם מכנכים אותו לנסוע חרא והוא לא בן אדם אחראי אז גם 8 שנים מלווה לא יעזרו לו!

גם לי יש חברים מפגרים שעשו תאונות (וגם אני עשיתי תאונה) כי הם מפגרים....אני נסעתי על 75 משהו כזה ולפניי העיקול היה מיים על הכביש ואז אחד מאחוריי נסע מהר ולא ראה אותי (אין לי מושג איך) וממש לפניי העיקול הוא נכנס בי והעיף אותי לתוך אי תנועה התהפכתי עם האוטו פעמיים (דייהצו אפלהוז) ויצאתי בנס בלי פגיעה אחת!

האוטו שלי למי שדואג טוטאל לוסט (אבל אחריי שבועיים אבא קנה במקום רנו מגאן) והוא החליט שהוא מעביר אותי מגרש החלקה (יש אחד כזה באשדוד) לפי דעתי חובה על כל אחד לעבור את זה מלמד אותך איך לצאת מהמון מצבים מסוכנים!

משיהו כאן זרק שיתנו בהתחלה רשיון נהיגה זמני ורק אחריי שנה וחצי אם אין לך עבירות תנועה יביאו לך קבוע...זה אחלה דבר מצויין!!!!!!!!!

בקשר למודגש - טוב לדעת. נבדוק את העניין.....

וכאן התאונה לא אשמתך, אין קשר למים.... (אולי אבל כבר הייתה תאונה..).. לא ניסוח טוב לא משנה.

הנה אתה נסעת חודשיים לפני הזמן! למה? כי אתה אידיוט!. חצי שנה - אז אנשים יסעו 5 חודשים לפני הזמן. זה לא עדיף? אתה במחשב - הנה זה עוד מעט נגמר... מה יקרה... אז 5 חודשים עדיף. ואיזה בא מהבית? ההוא עם האוטו , האוטו של אח שלו (היה,,, עכשיו יש לו אלפא רומאו 147, כדי לא למשוך צומת לב יותר מדי, הוא כבר גדול... אנשים מליינים.....). אח שלו ידע לנהוג, נהג זהיר, שלא קרתה לו תאונה אחת עם הרכב. שנתיים עם כזה.... אבא שלו כנ"ל, גם אוטו של מנהלים ארוך של שברולט. עזבו את האמא........ זה לא בא מהבית. לא יעזור. .

רובכם לא נוהגים בכבישים. רובכם לא נהגת בחול (מה קשור? קשור). נהגתי בחול, עם אבא, באיטליה, שוויץ וצרפת. הנהגים שם נוהגים שנה, רגוע יותר. צפצוף אחד לא שמעתי!! אחד! כשיש כתום שם, אתם יודעים מה הם עושים? עוצרים!! ולא שמים גז.... בחלק מהרמזורים יש להם רק אדום וירוק... אצלנו צריכים רמזור עם כל צבעי הקשתת...מסוכן לנהוג פה. אני רק עולה לאוטו ואנ משתגע מטמטום וחוסר התחשבות וסובלנות של אנשים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקשר למודגש - טוב לדעת. נבדוק את העניין.....

וכאן התאונה לא אשמתך, אין קשר למים.... (אולי אבל כבר הייתה תאונה..).. לא ניסוח טוב לא משנה.

הנה אתה נסעת חודשיים לפני הזמן! למה? כי אתה אידיוט!. חצי שנה - אז אנשים יסעו 5 חודשים לפני הזמן. זה לא עדיף? אתה במחשב - הנה זה עוד מעט נגמר... מה יקרה... אז 5 חודשים עדיף. ואיזה בא מהבית? ההוא עם האוטו , האוטו של אח שלו (היה,,, עכשיו יש לו אלפא רומאו 147, כדי לא למשוך צומת לב יותר מדי, הוא כבר גדול... אנשים מליינים.....). אח שלו ידע לנהוג, נהג זהיר, שלא קרתה לו תאונה אחת עם הרכב. שנתיים עם רכב כזה.... אבא שלו כנ"ל, גם אוטו של מנהלים ארוך של שברולט. עזבו את האמא........ זה לא בא מהבית. לא יעזור. .

רובכם לא נוהגים בכבישים. רובכם לא נהגת בחול (מה קשור? קשור). נהגתי בחול, עם אבא, באיטליה, שוויץ וצרפת. הנהגים שם נוהגים שנה, רגוע יותר. צפצוף אחד לא שמעתי!! אחד! כשיש כתום שם, אתם יודעים מה הם עושים? עוצרים!! ולא שמים גז.... בחלק מהרמזורים יש להם רק אדום וירוק... אצלנו צריכים רמזור עם כל צבעי הקשתת...מסוכן לנהוג פה. אני רק עולה לאוטו ואנ משתגע מטמטום וחוסר התחשבות וסובלנות של אנשים.

אוליי בהסתכלות אחרוה זה לא היה צריך לקרות.

וההוא אם האוטו הוא בן אדם לא אחראי שלא צריך לעלות על הכביש!

אתה יכול להגיד לנו שבאמת אף פעםלא עברת בכתום או באדום ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...