מאמין באלוהים או לא מאמין באלוהים - עמוד 8 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מאמין באלוהים או לא מאמין באלוהים

Dj_Infernal

מאמין או לא מאמין?  

382 הצבעות

1. 1. מאמין או לא מאמין?

• מאמין.
    • לא מאמין.
    • לא יודע , לא בטוח.

Recommended Posts

• תגובות 122
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

בואו תוכיחו לי שהמאמר הוא שיקרי. נו בוא ניראה אותכם.

בקשת ... קיבלת

א. המאמר מתעלם מהסבר ביולוגי מדעי.

ב. המאמר מסתמך על עדויות בלבד!

ג. המאמר נכתב בידי פסיכיאטר, ולכן לא מכיל שום נקודת מבט שאינה פסיכיאטרית

ד. המאמר לא מסביר מדוע לא כל אלו שחוו מוות קליני חוו חוויה חוץ גופנית

ה. לאחר חיפוש קצר באינטרנט הגעתי למאמר המקורי, ושם על פי צורת הכתיבה (כתיבת משפטים בצורה סלקטיבית, התעלמות מחוקים ביולוגיים, התעלמות מתופעת התת-מודע שאמורה להיות התמחותו של פסיכיאטר), ניתן להסיק כי הכותב הגזים בתיאוריו, ו"תיקן" את המציאות על מנת שתתאים לתאורייה שלו.

ו. אין שום תמלילי עדויות , ומכיוון שהעדויות הם הבסיס שעליו הוא מבסס את התאוריה, חוסר העדויות נראה מעט מוזר, ולבנץיים שולל את נכונות המאמר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוא בא מאתר דתי מגמתי? הוא לא מביא סימוכין לטענות שלו?

מקרה קלאסי של מאמר שקרי.

אם הוא לא יהיה מאתר דתי..אז הוא יהיה אמיתי ומכון?

אם הוא יביא סימוכין לטענותיו - כן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אותן חויות ממוות קליני -

תאר לך, הרי כל מוחות האדם בנויים בבסיסם באופן דומה... האין זה הגיוני ומן הראוי שיגססו כולם באופן דומה?

אני אגב כן מאמין ומסיבותי שלי.

אך לא כפי\בצורה שהיהדות או כל דת אחרת רוצה שנאמין

ובסופו של דבר...

We ARE just star dust

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי דבר ראשון אני באתי מ :spermat: ככה גם כל בני האדם עד לראשון שבהם שבאמת נראה ככה :spermat: (שמעתם על אבולוציה?)

אבולוציה - מוכח מעבר לכל ספק מדעית.

יש המפותחים יותר (בני האדם) ויש המפותחים פחות (DJ_INFERNAL, - אשר אינם בני אדם, חיידקים וכו'...).

חבל לכם על הויכוח כי יש כבר הוכחות מדעיות להכל.

אלוהים = אמונה של חסרי ידע במשהו שגורם לדברים לפעול... נוצר כנראה מבורותם של קדמונים שלא יכלו להסביר תופעות טבע פשוטות (ברק למשל). דיג'י תגיד לי מה יקרה אם נגיד תחזור לעבר ותדליק מצית לאדם קדמון, אני אגיד לך - הוא יחשוב שאתה משהו דמוי אלוהים כיוון שהוא בור.

עוד משהו: דיג'י עם היית מתווכח איתי בצורה הזאת (כמו שהתווכחת עם מורידין וגריי) פנים מול פנים הייתי מזמן מפוצץ אותך מכות!

אני צדיק, צדיק אני אומר לכם! ;D :lol:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחרי התגובה קיבלתי אימייל מאלוהים שאומר כך:

I don't question YOUR existence

Where will you spend eternity? Smoking or non-smoking?

See you soon,

God.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי דבר ראשון אני באתי מ :spermat: ככה גם כל בני האדם עד לראשון שבהם שבאמת נראה ככה :spermat: (שמעתם על אבולוציה?)

אבולוציה - מוכח מעבר לכל ספק מדעית.

יש המפותחים יותר (בני האדם) ויש המפותחים פחות (DJ_INFERNAL, - אשר אינם בני אדם, חיידקים וכו'...).

חבל לכם על הויכוח כי יש כבר הוכחות מדעיות להכל.

אלוהים = אמונה של חסרי ידע במשהו שגורם לדברים לפעול... נוצר כנראה מבורותם של קדמונים שלא יכלו להסביר תופעות טבע פשוטות (ברק למשל). דיג'י תגיד לי מה יקרה אם נגיד תחזור לעבר ותדליק מצית לאדם קדמון, אני אגיד לך - הוא יחשוב שאתה משהו דמוי אלוהים כיוון שהוא בור (כמוך, מצטער זה כבר אישי).

אממממממ..... שכחתי משהו? אה כן: אני שונא חרדים ומאמינים (= אטומים לידע חדש).

אההה עוד משהו: דיג'י עם היית מתווכח איתי בצורה הזאת (כמו שהתווכחת עם מורידין וגריי) פנים מול פנים הייתי מזמן מפוצץ אותך מכות!

אני צדיק, צדיק אני אומר לכם! ;D :lol:

ראשית אתה דיי קרוב לעבירה על כללי הפורום.

יש אנשים אחרים שמאמינים, ובדבריך אתה פוגע בציבור זה.

אין צורך לשנוא. כמו שאתה חיי בארץ הזו זכותם של לובשי שחורים / כיפות סרוגות גם לחיות בארץ הזו.

לשנוא צריך את האוייבים. אני חושב שאין בידם אמונה במותך או בהשפלתך.

אשמח אם תנסה לתקן את כתביך בפורום .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצטער, תוקן.

פשוט בזמן כתיבת ההודעה הייתי קצת עצבני ועייף (6 בבוקר אחרי ארוחה של ראש השנה ומסיבה עצבנית במועדון עד 5).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איש1: אתה מאמין באלוהים?

איש2: מה זה אלוהים?

איש1: יצור בילתי נראה, שנמצא בכל מקום, כל יודע וכל יכול, וצריך כסף.

איש2: פחחחחחחח :lol: :lol: :lol:

איש1: מה אתה צוחק?! זה נכון!!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יהיה פיתרון לויכוח הזה לעולם משום שאנו בני אדם בעלי יכולת מוגבלת.

נניח וקיים אלוהים והיינו פוגשים אותו, איך אנחנו יכולים להבדיל בינו לבין יצור מתקדם מאיתנו בהרבה?

אין לנו את הכלים בכלל לזהות את אלוהים, אין לנו אפילו את היכולת להוכיח שאנחנו קיימים ולא איזה שומר מסך

שכתב סטודנט לתואר שני במדעי המחשב עם התמחות בבינה מלאכותית.

המוח שלנו עם כל התחכום של אינו מספיק חזק כדי למדוד את האינסוף!

מה שנותר כדי להצדיק את קיומינו הוא האמונה הפרטית שלנו, וגם את זה ניתן לשנות דרך פרופוגנדה ושטפיות מוח למינהן.

התנ"ך לא מכיל את ההסבר לצורת ההתנהגות ואורח החיים של החרדים, להיפך, הם ממש מפירים עקרונות חשובים מתוכו שהחשובים מביניהם הוא העזרה לזולת והמחויבות של האדם לדאוג לעצמו ולא לחיות כמו עלוקה על כסף של מדינה שהוא אפילו לא מכיר בקיומה.

בניגוד חריף לחרדים ישנם חובשי הכיפות הסרוגות שלמרות שאני לא מאמין אישית באלוהים הם לפחות מקיימים את העקרונות המוסריים שנמסרו בתנ"ך.

הסיבה שאינני אוהב את הרעיון של אלוהים היא שלא היתה לו שום סיבה ליצור אותנו (מה שיעמם לו?)

כמובן שהדרישה כלל שתהיה סיבה ותוצאה היא תוצר של החשיבה המדעית (שאולי לא נכונה).

החרדים לדוגמא לא מחפשים סיבה ותוצאה אלא משאירים הכל בידיו של אלוהים וזה פתרון קל מדי לדעתי, מה גם שהם מתעלמים בצורה שיטטית מהטכנולוגיה שהומצאה בעזרת ידע מדעי ואין להם מושג איך היא פועלת - הם פשוט טוענים שאלוהים שתל את הרעיון במוחו של האדם (שכמובן לא ניתן להוכיח או לסתור את ההשקפה הזו).

בסופו של דבר כולנו צריכים להבין שהיכולת שלנו לקלוט את המציאות מוגבלת מיסודה ועל כן אין לנו את היכולת להגיע לתשובה הסופית.

גם אם ישות עליונה תתן לנו את התשובה בפנים, אין לנו את האפשרות לדעת שהיא נכונה.

לפני שבכלל מתווכחים על אלוהים לדעתי כולנו צריכים להיות בני אדם (כל האנשים בפלנטה, לא רק בפורום או במדינה).

צריך להכיר בעובדה שכגזע אנו מאוד טפשים משום שבתור בודדים אנו מודעים לחוסר ההגיון במלחמות, בחוסר ההגיון בהרס הסביב כאשר יש לנו את הטכנולוגיה לא להרוס אותה, בחוסר ההגיון שיש עוני בעולם בזמן שיש לנו את היכולת לתת לכולם בתים ואוכל.

בבסיס הלוגי העקרונות המוסריים שאנו טוענים שאנו מאמינים בהם מכתיבים צורת חיים קומוניסטית (משמע שוויון לכולם ולא צורת המשטר בברית המועצות שקראה לעצמה קומוניזים בצורה שקרית).

אבל יש לנו אגו, ולכן אני מחשיב את בני האדם כגזע נחות מהסיבה הפשוטה שהוא ביודעין משמיד את עצמו.

משהו לחשוב עליו, אולי שני המשפטים הבאים בו זמנית אינם נכונים:

"אלוהים קיים"

"אלוהים לא קיים"

תתפלאו אבל זה אפשרי, לא לכל משפט אפשר לייחס ערך "אמת" ו "שקר", ולדוגמא:

"המשפט הזה הוא שקר."

נניח לרגה כי משפט זה הוא שקרי, אזי הוא אמת.

נניח שהוא אמת, אזי הוא שקר.

זה משפט שאינו שקרי ואינו אמת, אני לא מכיר עוד כאילו אבל בטח אפשר להמציא עוד.

ייתכן לכן שבו זמנית אלוהים קיים ולא קיים (מכניקת הקוונטים אפילו מאפשרת את זה לגבי גופים פיזיים).

שורה תחתונה, אין לנו את הכלים לקיים את הדיון הזה בכלל.

שורה יותר תחתונה:

"שורה תחתונה, אין לנו את הכלים לקיים את הדיון הזה בכלל."

משפט זה בא מהמוח שלי שהוא לטענתי כלי מוגבל, לכן ע"פ טיעוני שלי יש לשקול את האפשרות שהוא אינו נכון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הסיבה שאינני אוהב את הרעיון של אלוהים היא שלא היתה לו שום סיבה ליצור אותנו (מה שיעמם לו?)

קודם כל צריך להבין שיש בורא לעולם ,ורק אחרי זה שואלים למה הוא יצר אותנו?

על סמך זה שהבנת שיש בורא לעולם אתה צריך להבין שהבורא הוא חכם

הרי אם הוא נטע בנו חוכמה ואנחנו יודעים להעריך מהי חוכמה ותבונה אז בטח שהבורא הוא חכם.

עוד מכאן יש להבין שהבורא הוא טוב ,ומי שטוב הוא מטיב , ובכדי להטיב צריכים מקבלי הטבות.

בגלל זה הוא ברא אותנו. אנחנו מקבלי ההטבות. ובכדי שנקבל את ההטבות בגמול ולא בחסד, בשביל זה הבורא נתן לנו את המצוות שעליהם נקבל תגמול.

כל זה היה על קצה האצבע....

אבל אני הפסקתי את הויכוח, הוא לא מוביל לשום מקום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אורח Ghost_Dogg

אמירם, כתבת תגובה ממש יפה, נורא נהנתי לקרוא אותה.

ח"ח.

ו-Dj_Infernal, זה לא וויכוח, זה דיון.

אם אתה בא בגישה של וויכוח, אזי אתה מנסה לשכנע את כול באי הפורום שאלוהים הוא קיים, זאת כפייה משום שאין לך הוכחות חותכות לקיומו של אלוהים כפי שאמירם אמר.

להתחבט בשאלה אם יש או אין אלוהים זה לגיטימי לחלוטין, אבל אין מקום לוויכוח בנושא, לא בפורום הזה בכול אופן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...