מאמין באלוהים או לא מאמין באלוהים - עמוד 3 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מאמין באלוהים או לא מאמין באלוהים

Dj_Infernal

מאמין או לא מאמין?  

382 הצבעות

1. 1. מאמין או לא מאמין?

• מאמין.
    • לא מאמין.
    • לא יודע , לא בטוח.

Recommended Posts

יש אלוהים?... אין לי תשובה. אבל תמיד טוב להאמין במשהו, במיוחד שהוא לא דבר פיזי/מוחש.

ויש לי רק דבר אחד להוסיף

God is an Alien.

NONONONO

GOD IS A DJ :smilyDJ:

ANJELS ARE SPEAKERS

CLOUDS ARE THE AMP..

& WE ARE DANSIIING :dazzler1: :dazzler1: :ylsuper:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 122
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

מאמין במי? מה? איפה?

אני מאמין שאני עייף, ש- חרא של חברה, שהדיסק החדש של אמינם משעשע, שאני מאוהב. אני לא מאמין במה שאני לא יכול לראות/ לשמוע/ לדבר עם/ לצעוק על/ להריח.

Bah!

איזה שטויות!.....אתה מאמין שהיה לסבא שלך סבא ? בטח שאתה מאמין, אפילו אם לא ראית אותו או שמעת אותו כי מוכרח שהיה לסבא שלך סבא, נכון?! ....

שאתה תישמע את ההוכחה שאני הולך להביא אתה תבין על מה אני מדבר....ומשם אתה תבין שמוכרח שיש בורא לעולם הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איזה שטויות!.....אתה מאמין שהיה לסבא שלך סבא ? בטח שאתה מאמין, אפילו אם לא ראית אותו או שמעת אותו כי מוכרח שהיה לסבא שלך סבא, נכון?! ....

שאתה תישמע את ההוכחה שאני הולך להביא אתה תבין על מה אני מדבר....ומשם אתה תבין שמוכרח שיש בורא לעולם הזה.

ברור שהוא מאמין שיש לסבא שלו סבא. זה מסתדר עם ההגיון (עם האקסיומות שהוא/אנחנו מכירים) , ואולי ההגיון הוא לא "כלי" מספיק חזק לקבוע אם יש אלוהים או לא, בטוח שהוא הכלי הכי חזק שיש לנו. ואני עפ"י ההגיון שלי (תוך ניסיון להתעלם מהחושים) הגעתי למסקנה שאין בורא עולם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מאמין שאלוהים לא קיים, זה לא אומר שהוא באמת לא קיים, זה אומר שהוא לא קיים בישבילי, ומכייון שמנקודת הראיה שלי - אני זה למעשה כל העולם, אז אלוהים לא קיים בעולם שלי.

מכאן גם נובע ששום דבר לא באמת קיים באופן המוחשי שהורגלנו להאמין בו. אני לא חושב שאני באמת קיים במובן המקובל של המילה "קיים", ואני גם לא חושב ששום דבר אחר באמת קיים באותו מובן (קיום פיזי, דברים שרואים ונוגעים בהם..) כי כל מה שאני רואה, שומע, מרגיש וכו' זה בסך הכל המצאות של התודעה שלי (שכנראה כן קיימת באיזשהו מובן - "I think therefor I am" אבל גם זה לא בטוח).

להאמין (או יותר גרוע, "לדעת") שאלוהים קיים, זה פשוט הפיתרון הקל... (לדעתי.)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מאמין במי? מה? איפה?

אני מאמין שאני עייף, ש- חרא של חברה, שהדיסק החדש של אמינם משעשע, שאני מאוהב. אני לא מאמין במה שאני לא יכול לראות/ לשמוע/ לדבר עם/ לצעוק על/ להריח.

Bah!

ניתן להשתמש באותו הגיון ולהגיד שאלוהים לא קיים בגלל שהיה מוכרח להיות מישהו שיצר אותו, ואז עוד מישהו שיצר את המישהו הזה, וזה יוצר מעגל אין סופי.

אני חושב שהנחה זאת (שכל דבר נוצר ממשהו אחר) הוא שגויה בבסיסה.

אפשר להגיד שתמיד היה חומר\אנרגיה ומה שהשתנה כל הזמן זה רק הצורה שלה.

חוק שימור החומר לדעתי פועל רק ברמה הגבוהה, ברמה הנמוכה פועלים חוקים אחרים - לדוגמה: שום דבר לא קיים עד שאני לא בוחן אותו. (תנסה להוכיח שזה שגוי)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אלוהים קיים בדיוק כמו השילוש הקודש, בדיוק כמו שיש הוא הבן שלו ומוחמד הוא נביא אלוהים שלא מופיע בתנ"כ(זאת באמת האמונה). אלוהים קיים בדיוק כמו בודהה, האלים היוונים באולימפוס וכל אמונה אחרת. אלים כל שהם היא המצאה של בני אדם, ולכל בן אדם יש את הזכות להאמין או לא להאמין במשהו שהוא רוצה ואיך שהוא רוצה. אנשים צריכים אמונה, ולכן הם המציאו אותה משחר האדם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אלוהים קיים בדיוק כמו השילוש הקודש, בדיוק כמו שיש הוא הבן שלו ומוחמד הוא נביא אלוהים שלא מופיע בתנ"כ(זאת באמת האמונה). אלוהים קיים בדיוק כמו בודהה, האלים היוונים באולימפוס וכל אמונה אחרת. אלים כל שהם היא המצאה של בני אדם, ולכל בן אדם יש את הזכות להאמין או לא להאמין במשהו שהוא רוצה ואיך שהוא רוצה. אנשים צריכים אמונה, ולכן הם המציאו אותה משחר האדם.

ח"ח

האדם המציא את האל כדי לפתור אין סוף בעיות !

זאת כרנאה ההמצאה הכי שימושית משחר ההסטוריה ;)

"האמונה העיוורת היא הדרך לאבדון !

ועל כן עלינו להמשיך ולחפש...

המדע והפילוסופיה יספיקו את אבני הבניין - למגדל בבל"

לא את הפתרון הקל ואת התשובה המתחכמת... *המבין יבין*

כי אם את התשובה האמיתית

שאני מאמין שכל אדם מסוגל להגיע אליה :

גם אם אכן יש אלוהים

הוא לא מעוניין באמונה העיוורת שלך !

הוא מעוניין לאות אותך מתפתח לרמה כזאת שתוכל להבין אותו ואת מעשיו

הוא

כמו כל אחד אחר

כמו כל הורה טוב

רוצה לראות את ילדיו עולים ופורחים :)

יום טוב לכולכם :smoke:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ניתן להשתמש באותו הגיון ולהגיד שאלוהים לא קיים בגלל שהיה מוכרח להיות מישהו שיצר אותו, ואז עוד מישהו שיצר את המישהו הזה, וזה יוצר מעגל אין סופי.

אני חושב שהנחה זאת (שכל דבר נוצר ממשהו אחר) הוא שגויה בבסיסה.

אפשר להגיד שתמיד היה חומר\אנרגיה ומה שהשתנה כל הזמן זה רק הצורה שלה.

חוק שימור החומר לדעתי פועל רק ברמה הגבוהה, ברמה הנמוכה פועלים חוקים אחרים - לדוגמה: שום דבר לא קיים עד שאני לא בוחן אותו. (תנסה להוכיח שזה שגוי)

עוד שטויות!......אלוהים הוא הבורא, ולא יכול להיות שמישהו ברא אותו כי אז הוא היה ניקרא ניברא (כמו כמוני וכמוך), לכן מוכרח שיש בורא אחד שהוא הבורא של כל הניבראים ואין לו בורא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עוד שטויות!......אלוהים הוא הבורא, ולא יכול להיות שמישהו ברא אותו כי אז הוא היה ניקרא ניברא (כמו כמוני וכמוך), לכן מוכרח שיש בורא אחד שהוא הבורא של כל הניבראים ואין לו בורא.

למה שטויות? כי זה נוגד את ההשקפה שלך? אני באמת מצטער (ואני בטוח שגם tb0001 נורא מתחרט ומבטיח שיותר הוא אף פעם לא יביא דעה שנוגדת לאמונה העיוורת (?) שלך).

אני בראתי את היקום.

בבקשה תוכיח לי שאני משקר.

היקום היה קיים לפני? לא נכון, מיד אחרי שבראתי אותו הלכתי קדימה בזמן לתקופה שלנו.

אני לא אלוהים? אני כן, בוא תוכיח שלא.

אה כן, אם תמשיך עם הפצת "השטויות" שלך אני אכה אותך בברק ורעידת אדמה תבלע את הבית שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההוכחה שיש בורא לעולם :

ההוכחה

למרות שעדיף לשמוע מההתחלה, ההוכחה נימצאת החל מהדקה 2:30 .

אני מאוד מקווה שתקשיבו לזה בצומת לב.

ואני גם מאוד מקווה שזה ישפיע לפחות על אלה שלא בטוחים אם הם מאמינם או לא מאמינים ויהיה להם את הכבוד לרשום

פה שעכשיו הם מאמינים לאחר שהם שמעו את ההוכחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה שאנחנו ניצבים מול שאלה בלי תשובה, לאו דווקא אומר שהתשובה המתבקשת היא זו הנכונה.

הגיונית, נבראנו או התקדמנו אבולוציונית באותה מידת סבירות, כל אחד בוחר במה להאמין כדי להקל על הראש את חוסר הידיעה.

והרי שתי הסברות האלו הן רק סברות, אף אחד לא יודע אם הן באמת נכונות. אתה יכול למצוא אלפי נימוקים פילוסופיים-רציונליים שיוכיחו את הנכונות של שתיהן. אפילו הסטורי לחלק מהן. "עובדתי" בכמה בודדות. אבל כמו שהוכיחו שמדען שמשוחד לכיוון מחשבה מסויים ימצא נכונות לסברות שלו ומדען אחר שמנסה להפריך את המחשבה של הקודם, גם יצליח.

דקארט "מוכיח" את זה ע"י המשפט המפורסם שלו "אני חושב משמע אני קיים", אבל מי נטע בראש שלי את המחשבה שאני קיים? מי נטע את המחשבה בכלל? אולי מקריות? אולי בריאה? אולי דפוס מתמטי של הטבע שחוזר על עצמו לאורך הקיום? אולי כדור הארץ הוא אורגניזם, ואנחנו כמו התאים הפעילים והחיים שלו? הרי גם התאים שלנו, שמהם אנו מורכבים הם פעילים ובעלי מחשבה באופן מסויים.

הבינה שלנו היא הקובעת בסופו של דבר. היא זו שגורמת לנו להסיק מסקנות, היא זו שמבינה דברים שמתרחשים, היא זו שלוקחת את המידע מהחושים ועושה את החישובים המסובכים כל כך שלה על המידע שמתקבל. אבל האם אנחנו צריכים לסמוך על החושים שלנו? האם נסמוך על חבר ששיקר לנו? אז למה לסמוך על החושים שגרמו לנו לראות דברים שלא היו שם באמת, לשמוע דברים שלא הושמעו מעולם?

לדעתי אנחנו פשוט לא מסוגלים לקלוט מה אנחנו, אולי לא מוכנים, אולי לא נועדנו לזה מעולם.

ואולי המחסום הזה שגורם לנו להשתמש ב-5% אחוזים מהיכולת השכלית שלנו יישבר, ונבין.

עד אז? אלוהים הוא רק תאוריה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההוכחה שיש בורא לעולם :

ההוכחה

למרות שעדיף לשמוע מההתחלה, ההוכחה נימצאת החל מהדקה 2:30 .

אני מאוד מקווה שתקשיבו לזה בצומת לב.

ואני גם מאוד מקווה שזה ישפיע לפחות על אלה שלא בטוחים אם הם מאמינם או לא מאמינים ויהיה להם את הכבוד לרשום

פה שעכשיו הם מאמינים לאחר שהם שמעו את ההוכחה.

ה"הוכחה" הזאת חיזקה את האי אמונה שלי באלוהים כי אם יש אלוהים אז מי ברא אותו אהה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אלוהים הוא נצחי ואלוהים הוא הכל. לא הגיוני שאלוהים נברא, כי אלוהים הוא הכל, החל בחלקיק הכי קטן וכלה בסלע הכי גדול ובשמיים ובמזג האויר ובבני האדם וכל מה שמסביבו. זו ההנחה הראשונית בקשר לאלוהים, אז לשאול מי ברא אותו מבטל בעצם את ההנחה הראשונית, ומערבב בין שתי התאוריות בקשר לקיום שלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה"הוכחה" הזאת חיזקה את האי אמונה שלי באלוהים כי אם יש אלוהים אז מי ברא אותו אהה?

אם שאלת את השאלה הזאת הזאת אז בטח לא שמעת את ההוכחה כי יש שם את התשובה יותר מפעם אחת.

קודם תקשיב ואחרי זה תרוץ לשאול שאלות.

ובקשר אליך Thorn ... אתה מנסה לברוח מהאמת.

אני מקווה שהקשבת להוכחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דיג'יי, אתה אידיוט. אל תחשוב שאני מחלק את התואר הזה לכל אחד שאני פוגש בו,אני משתמש בתואר הזה רק במקרים מיוחדים, של טיפשות ונבערות גדולות עד כדי כך שאין דרך חזרה.

אתה אידיוט מפני שאתה לא מוכן לשקול דעות אחרות. אתה אידיוט מפני שאתה מתייחס לקלטות החזרה בתשובה כאל מקור מידע אמין שאפשר לסמוך עליו. אתה אידיוט מפני שאתה בטוח שקיים אלוהים, אף על פי שמעולם לא ראית עדות לו - רק ספר אחד, שחצי מהדברים בו שגויים לחלוטין וחצי מהם מסולפים. אתה אידיוט מפני שאתה בטוח שכל מי שחושב אחרת טועה, אך ורק כי דעתו מנוגדת לשלך. אתה אידיוט מפני שאתה לא רואה את השגיאות הגדולות והתהומות הפעורות בכל ההוכחות-לכאורה של אלוהים. אתה אידיוט מפני שפסלת את המדע בלי לדעת מה הוא. אתה אידיוט מפני שקיבלת את היהדות כאמת מוחלטת, בלי לראות את הצד השני.

מקווה שתתחיל לחשוב בהיגיון (ולהפסיק להקשיב לקלטות ממוסחרות של אמנון יצחק, למען השם יתברך ויתקש וגו'), נועם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...