עזרה עם 7447 ו 555 - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה עם 7447 ו 555

xgamer

Recommended Posts

ב 7447 אני צריך שכאשר אני יתן 1/0 זה יכבה אותו או ידליק אותו. זה אחד מהרגליים LT , RBI, BI/RBO ה BI/BRO עם גג.

בקשר ל 555, אני צריך לעשות שכאשר אני נותן 1 לוגי הוא מוציא לי תדר מסויים קבוע מראש. אשמח אם תאמרו לי אם זהו השרטוט המתאים

כמו כן איזה תדר שמיע אפשר לתת לרמקול קטן.

555 - http://home.cogeco.ca/~rpaisley4/LM555.html#2

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי 7447 - הרגל BI/RBO היא מה שאתה מחפש - היא כאילו ה"enable" של הרכיב. 0 לוגי ברגל זו, וכל המוצאים עוברים ל-1 לוגי (כבויים, למעשה). 1 לוגי ברגל הזאת והרכיב פועל כרגיל.

לגבי 555 - לרכיב יש בעקרון שני מצבי פעולה בסיסיים:

רב רטט חופשי (a-stable vibrator) - מייצר גל ריבועי לפי ערכי הקבלים והנגדים הרלוונטים.

רב רטט חד-יציב (mono-stable vibrator) - נותן פולס ברגע שיש 0 לוגי ברגל 2.

אתה יכול לבנות מעגל עם 555 כרב רטט חופשי, ופשוט לא לספק לו מתח. ברגע שתלחץ על כפתור (לצורך הענין, תתן 1 לוגי), תחבר את ה-VCC של הרכיב, והוא יוציא לך תדר קבוע.

בשביל שירטוטים לשני המעגלים של ה-555 אתה מוזמן לעשות search.gif בפורום, וכן להקליד את השמות שרשמתי בגוגל או משהו - אני בטוח שתמצא הרבה מעגלים, עם הסברים מפורטים על ערכי הקבלים והנגדים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה יכול לבנות מעגל עם 555 כרב רטט חופשי, ופשוט לא לספק לו מתח. ברגע שתלחץ על כפתור (לצורך הענין, תתן 1 לוגי), תחבר את ה-VCC של הרכיב, והוא יוציא לך תדר קבוע.

לא עושים את זה בייחוד שכבר בנוי ברכיב רגל איפשור שזו רגל 4 כאשר היא ב1 לוגי הרכיב פועל וכשהיא ב 0 לוגי הרכיב לא פועל ואז ברגל 3 יהיה 1 או 0 לוגי אני לא זוכר בידיוק תסתכל בדפי נתונים של הרכיב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי תודה.

בנוגע ל 7447 אני ינסה את זה.

בקשר ל 555 אני מבין שמה שאני צריך זה רב רטט, עשיתי חיפוש ומצאתי את הסרטוט הבא (שלך טופגן)

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=138262.msg1164978#msg1164978

עריכה: בניתי את המעגל במולטיסים, הוא לא עובד. אולי יש טעות שאני לא רואה? חוץ מזה שכאשר למדנו 555 השתמשנו ב 2 נגדים.

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...