נייד כפול ליבה ו/או 64bit - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

נייד כפול ליבה ו/או 64bit

lharpaz

Recommended Posts

כמה שאלות:

קראתי פה בחדשות הפורום שאינטל מתכוונת להשיק ניידים כפולי ליבות.

מישהו יודע האם זה כבר קרה? אם כן, אשמח ללינק למחשב כזה.

האם יש ניידים עם מעבד 64bit ?

הבנתי שבקטע של ניידים אינטל אוכלת את AMD בלי מלח, אז אשמח לשמוע איפה אינטל עומדת בקשר לזה (אני מניח של-AMD כבר יש כאלו).

והשאלה המתבקשת - האם יש / מתוכננים ניידים עם מעבד כפול ליבה שהוא גם 64bit ? (קישורים רלוונטים יתקבלו בברכה).

הסיבה לכל השאלות - אני שוקל לקנות מחשב נייד ורציתי לדעת האם יש משהו חזק ורציני עם ראייה לעתיד (בהנחה שכשתצא Vista כבר יהיה טעם לעבוד עם גרסת ה-64bit), במיוחד כי נייד כזה יהווה תחליף למחשב שולחני סביר ביותר (A64 3200), ואני לא רוצה שיהיה מצב שאני קונה נייד יקר פחות טוב ממה שכבר יש לי כרגע....

אני מוכן לחכות כמה חודשים בשביל זה, אבל לא יותר מידי, אז אם יש פרסומים רלוונטים בתור תוכניות לחודשים הקרובים זה גם משהו.

תודה מראש לעוזרים

עריכה:

מצאתי מחשב כפול ליבה:

http://www.buy4less.co.il/product.asp?f=2337&p=6

אני מקווה שאני לא יוצא טמבל וש- Intel Duo Processor T2300 אומר כפול ...

מישהו יודע אם זה תומך ב-64bit או לא?

קצת פחות קשור - מישהו יודע איך החברה הזו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ישנם מעבדים של לניידים עם פקודות 64 ביט

(סמפרון,AMD64 וTURION)

היתרון של אינטל על בניידים מתבטא בעיקר בצריכת החשמל ולא בביצועים

אם כי לAMD אין עדיין כפול ליבה לניידים.

הדור הבא של לניידים (מרום) יהיה עם סט פקודות 64 ביט

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדור הבא של לניידים (מרום) יהיה עם סט פקודות 64 ביט

יש צפי מתי יתחילו לשווק מחשבים כאלו כפולי ?

ה T2300 הוא כפול אך הוא חלש יחסית בסדרה

תוכל להביא דוגמה למחשב כזה שאיננו חלש?

ועוד משהו שאולי גובל בניבוי עתידות:

יש מצב למצוא במחיר סביר (נגיד איזור ה-8,000-9,000) שיהווה תחליף למחשב שולחני סביר ביותר (A64 3200), ושלא יהיה מצב שאני קונה יקר פחות טוב ממה שכבר יש לי כרגע....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בתכלס כל החברות הגדולות הכריזו כבר על מעבדים מבוססי הכפול ליבה של אינטל (ההכרזות והמפרט תוכל לראות ב ENGADGET בדפים האחרונים), כאשר מבחינת זמינות נראה לי שכרגע ידוע על ה PRO שיוצא לחנויות חודש הבא (ואני מניח שגם החברות האחרות יצאו), אך אין להם 64 ביט.

לא יודע עד כמה ה 64 ביט הזה יעזור גם ב (נראה לי יש יותר הייפ סביב זה מאשר מה שהיה כשה 64 ביט בכלל יצא).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש צפי מתי יתחילו לשווק מחשבים כאלו כפולי ?

תוכל להביא דוגמה למחשב כזה שאיננו חלש?

מרום תראה מהמחצית השנייה של 2006, בקיצור עוד חצי שנה

לא ציינתי שהמעבד עצמו לא חלש (אחרי הכל הוא כפול , וזה יתרון רציני)

אלא שהוא מהחלשים יותר בסדרה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יודע עד כמה ה 64 ביט הזה יעזור גם ב (נראה לי יש יותר הייפ סביב זה מאשר מה שהיה כשה 64 ביט בכלל יצא).

אני אופטימי ומקווה שה- תהיה מוצלחת יותר מה--64 וזה יהיה כדאי, וגם ככל שיעבור זמן והמעבדים יתפסו תאוצה אני מניח שהתמיכה מסביב (דרייברים, משחקים, תוכנות) תגדל ותהיה נורמלית.

בכל מקרה לא נראה לי חכם לקנות היום מעבד שהוא לא תומך ב-64bit, במיוחד אם זה לנייד שלדעתי יחזיק איזה 4 שנים וכל נושא השידרוגים הוא סופר בעייתי.

מרום תראה מהמחצית השנייה של 2006, בקיצור עוד חצי שנה

לא ציינתי שהמעבד עצמו לא חלש (אחרי הכל הוא כפול , וזה יתרון רציני)

אלא שהוא מהחלשים יותר בסדרה

"מהחלשים בסדרה" זה כמו שה-A64 3800 הוא מהחלשים מהסדרה של הכפולי ליבות? או שהוא באמת מעבד לא משהו יחסית לסדרה ולא מומלץ באופן כללי?

אם תוכל לתת לינק למחשב כזה המכיל מעבד מהחזקים יותר בסדרה זה יהיה מצויין.

עוד שאלה של בור - מה זה NAPA ? יש קשר לשם "מרום" ?

מה זה בעצם "מרום" ? הוא גם כפול וגם 64bit ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אופטימי ומקווה שה- תהיה מוצלחת יותר מה--64 וזה יהיה כדאי, וגם ככל שיעבור זמן והמעבדים יתפסו תאוצה אני מניח שהתמיכה מסביב (דרייברים, משחקים, תוכנות) תגדל ותהיה נורמלית.

בכל מקרה לא נראה לי חכם לקנות היום מעבד שהוא לא תומך ב-64bit, במיוחד אם זה לנייד שלדעתי יחזיק איזה 4 שנים וכל נושא השידרוגים הוא סופר בעייתי.

לנייד אני בספק אם תצטרך בזמן הקרוב 64Bit

"מהחלשים בסדרה" זה כמו שה-A64 3800 הוא מהחלשים מהסדרה של הכפולי ליבות? או שהוא באמת מעבד לא משהו יחסית לסדרה ולא מומלץ באופן כללי?

אם תוכל לתת לינק למחשב כזה המכיל מעבד מהחזקים יותר בסדרה זה יהיה מצויין.

עוד שאלה של בור - מה זה NAPA ? יש קשר לשם "מרום" ?

מה זה בעצם "מרום" ? הוא גם כפול וגם 64bit ?

מהחלשים בסדרה זה כמו ה X2 3800 בכפולי ליבה

לצערי אין לי לינקים למכירות של ניידים בארץ עם מעבדים יותר חזקים מהסדרה

ה T2300 הוא הכפול הכי חלש בסדרה הזאת (מתחתיו יש את ה 1300 שהוא חד ליבה)

היותר חזקים הם 2400 2500 ו 2600 בתדרים של 1.83 2.0 2.16 ג'יגה הרץ בהתאמה

בקשר ל NAPA

זה עוד שלב ב Centrino

היה את הכרמל (באס 400, צ'יפסט 855)

אחריו הסונומה (באס 533, צ'יפסט 915)

ועכשיו הנאפה (באס 667, צ'יפסט 945, כפולי ליבות)

הנאפה מורכבת ממעבד יונה עם באס 667MHz

צ'יפסט 945 , ושבב תקשורת בשם גולן

מרום הוא השלב הבא בהתפתחות של היונה, וכן הוא יהיה 64Bit וכפול ליבה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מספר דברים:

המעבדים חדי הליבה של אינטל לניידים קצת יותר טובים מאלה של בביצועים, וקצת יותר טובים מבחינת צריכת אנרגיה. לא משהו קריטי. מצד שני, אין הבדל קריטי במחיר בין לאינטל, אז בד"כ עדיף לקחת .

הערכה שלי היא שבשנתיים אפילו 3 הקרובות לא תרגיש בחסרון ב64 ביט.

עכשיו, כאשר מדברים על כפול 32 ביט מול חד של 64 ביט, אם אין בעיה כספית, אין שום שאלה בכלל. היתרונות של כפול יהיו הרבה יותר מורגשים, עכשיו, בעוד שנה ואפילו בעוד 5 מול מעבד אחד של 64 ביט (אני מדבר על המעבדים של היום כמובן).

אם אתה יכול לחכות 9 חודשים ואתה לא חייב לקנות , אז אל תקנה, ולאו דווקא בגלל ה64 ביט, אלא בגלל שניידים מאבדים מערכם מאוד מהר, והם יקרים - כלומר יש ממה לאבד ערך :).

תקנה כשאתה צריך, ולא לפני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה על התגובות !

לנייד אני בספק אם תצטרך בזמן הקרוב 64Bit

.....

מרום הוא השלב הבא בהתפתחות של היונה, וכן הוא יהיה 64Bit וכפול ליבה

"הזמן הקרוב" זו הגדרה בעייתית. אם אני כבר קונה ל-4 שנים, אני לא רוצה לבכות כשאני אגלה בעוד שנתיים שכולם עברו ל-64bit.

אם ככה, נראה לי שאני אחכה ל"מרום" (במידה ואני אוכל לדחות את הצורך בנייד). [אני אעקוב אחרי ההודעות בפורום, בתקווה שאני אשים לב שיודיעו על התחלת המכירות שלו בארץ]

אם אתה יכול לחכות 9 חודשים ואתה לא חייב לקנות , אז אל תקנה, ולאו דווקא בגלל ה64 ביט, אלא בגלל שניידים מאבדים מערכם מאוד מהר, והם יקרים - כלומר יש ממה לאבד ערך :).

תקנה כשאתה צריך, ולא לפני.

עקרונית אתה צודק, וזה נכון כמעט לכל מוצר שרוצים לקנות, לא רק ניידים/מחשבים/אלקטרוניקה/רכבים...

פשוט יש מצד אחד רצון לדחות את הקניה, ומצד שני צורך והזדמנות כספית (בגלל זה רציתי לדעת צפי למעבד המיוחל).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...