זקוק להמלצה של מצלמה - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

זקוק להמלצה של מצלמה

hck

Recommended Posts

שלום!

אח שלי מעוניין לרכוש מצלמה דיגיטלית איכותית בסכום של כ2000ש"ח +-.

אני מניח שלא צריך לפרט שהיא צריכה להיות לפחות 4-5MP, זום x10 (לפחות), וכ"ו.

לי הייתה מצלמה של דגם 735, וממש לא הייתי מרוצה ממנה, ולכן הייתי שמח לקבל המלצה על חברות ודגמים איכותיים.

תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מניח שלא צריך לפרט שהיא צריכה להיות לפחות 4-5MP, זום x10 (לפחות), וכ"ו.

אם אתה לוקח כברור מאליו את זה שמצלמה צריכה "זום x10 לפחות", אז צר לי לבשר לך, אבל מי שסיפר לך איך לבחור עדשה פשוט לא יודע על מה הוא מדבר. מכפלת הזום היא לא המדד המעניין, אלא אורכי המוקד של העדשה.

אני משוכנע שעבור 90% מהאנשים זום x3 שמתחיל ב-28mm יהיה *הרבה* יותר שימושי מאשר זום x12 שמתחיל ב-38mm. הבעיה היא שרוב האנשים מחפשים מדדים פשטניים וקלים להבנה, כמו מכפלת הזום, ומפספסים לגמרי את מה שבאמת חשוב - אורך המוקד. לדעתי זה אופייני לאותם אנשים שמסתכלים על כמות כוחות הסוס של מנוע ומתעלמים מהמומנט או לאנשים שמסתכלים על כמות המגה-הרצים של מעבד ומתעלמים מהתוצאות של הבנצ'מרקים שלו. הרבה יותר קל להם לחשוב ש-x12 יותר שימושי מ-x3 מבלי להתעסק באורכי מוקד ומילימטרים, אבל ההבנה הזו היא לגמרי חסרת תובנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

boren,

אני מסכים איתך בכל מילה.

אני חייב לציין שמניסיון אישי עם חברים שלא מבינים יותר מידי בצילום זה מה שהציבור מחפש, הוא לא רוצה להתעמק יותר מידי בכל הפרמטרים. הוא רוצה תשובה חד משמעית "מה יותר טוב", "על מה אתה ממליץ". זו בעיה, אני מסכים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הרעיון שלי שביקשתי זום x10 הוא שאני מעוניין במצלמה שיכולה להגדיל בצורה טובה (בניגוד לx3 במצלמה שהייתה לי).

לכן אני סומך עליכם שתמליצו על שיכולות ההגדלה שלה הן טובות.

ואם כבר העלתם את זה, אני אשמח אם מישהו יסביר לי את זה, או שיתן לי קישור להסבר.

תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...