dragon project - עמוד 25 - עדכון - 20/3/08 - עמוד 15 - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

dragon project - עמוד 25 - עדכון - 20/3/08

aviran_n

Recommended Posts

• תגובות 259
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אין צורך להתנצל, הפרופילים עשויים מאלומיניום וגם הזוויות.

תודה על התגובות חבר'ה, אני מקווה שאתגבר על המכשולים שמולי מהר ואוכל לחזור ולעדכן פה עם עדכונים רציניים בקרוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נראה איכותי..

מה קרה? כולם שכחו איך לרתך? כל הזוויות והברגים שתישם יגעו למשקל של שילדת ברזל..

במיוחד שלקחת פרופילים כאלו שמנים..

איך לרתך לא שכחנו אל תדאג ;)

יכולתי לעשות את השלד מפרופילים מברזל ולרתך אותם ולחסוך הרבה כאב ראש (את הציוד הדרוש יש.. מספר רתכות ו"צוות" העומד לצידי עם ניסיון של עשרות שנים בריתוכים וכו')

אבל לא עשיתי זאת מ2 סיבות עיקריות.

האחת היא, ואני מודה, שלא חשבתי על כך מראש, ורציתי שאם כבר הפלטות שיש לי נורא כבדות, אז לפחות השלד יהיה קל, אז חשבתי על אלומיניום, הזוויות שקיבלתי לא היו 100% בחירה שלי ולכן הגיעו בעובי כזה, וכן כל בירגי הנירוסטה (שבמציאות הופחתו לחצי(!!!) מהברגים שהיו בתיכנון) באמת מוסיפים המון למשקל, אבל אני חושב כבר שעם משקל כזה של הפלטות ש"יעטפו" את השלד, משקל השלד לא ממש רלוונטי וחשוב כבר.. הוא לא יהיה הגורם המשפיע בלאו הכי.

שנית, אם הייתי בוחר בפרופילים מברזל ומרתך אותם, הייתי כניראה בוחר בפרופילים פחות "שמנים" כדי לשמור על משקל נמוך יותר, וזה היה עולה לי בחוזק ההברגות שיתפסו את הפחים (דלתות וכו') על השלד עצמו, שאחרי הכל, את הדלתות ושאר הפחים של המארז אהיה חייב לתפוס בעזרת ברגים, והיות והפחים האלה ממש לא קלים אצתרך הברגות חזקות מספיק, לכן לקחתי פרופילים בעובי חומר של 2 מ"מ שזה אפילו פחות ממה שרציתי בתיכנון ההתחלתי.

בקשר לבעיה שהזכרתי בעדכון הקודם, כניראה שאתמול מצאנו פתרון יעיל.

במקום לחשוב איך להוריד מ"מ אחד מכל אורך ורוחב של כל פלטה (זה מה שיצא שצריך לעשות, אחרת הפלטות לא נכנסות למקום שלהן כולן יחד, ואפילו על ציוד מקצועי כמו גיליוטינה להוריד מ"מ אחד מהווה בעיה), החלטנו לנסות "להגדיל" את השלד ע"י "מגרעות" שיתפסו נפח נוסף ויגרמו לשלד להיות כיביכול גדול יותר.

בתור מגרעות אני עומד להשתמש בגומי או ספוג שיעזרו גם לבודד ויברציות של הפחים על השלד וכך בעצם אתפוס "2 ציפורים במכה".

תודה לכל המגיבים ואשמח לראות תגובות נוספות בהמשך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 3 חודשים מאוחר יותר...

תאמינו או לא - הפרוייקט הזה קם (שוב) לתחיה :)

נמאס לי כבר שהכל שוכב פה, ואחרי חודש וחצי שהייתי עם קרסול שבור וכל הזמן החומר של הפרוייקט הזה ישב לי מול העיניים סתם ככה - החלטתי שהגיע הזמן להריץ את הפרוייקט הזה קצת סוף סוף...

אז, בקרוב יהיה פה עדכון בנושא מצב הפרוייקט, אבל בינתיים, רק הצצה קטנה של 2 מהעדכון הבא:

dscf1568mediumgr8.jpg

dscf1567mediumxa4.jpg

כרגע מורכבות על השלד כל הפלטות חוץ מהפאנל האחורי והתחתית שמורכבת תוחלף בעתיד באחרת.

אני חייב לציין שהדבר הזה (כשהוא ריק, רק מארז, ואפילו לא גמור..!) שוקל יותר מפי 3 מהמחשב העכשווי שלי עם המארז שלו וכל הרכיבים בפנים...

אחלה של פרוייקט אחד כזה דומה מתרוצץ לי בראש כבר זמן...

איך תכננת לחבר את הדלת השמאלית (זאת שאמורה להפתח לשינויי חומרה כל שני וחמישי....)

שאלה טובה, חשבתי על הרבה אופציות, עוד לא החלטתי באיזו אשתמש... בינתיים הדלת תפוסה על 4 ברגים בפינות שלה, אבל רוב הסיכויים שלדלת השמאלית תהיה פתיחה נוחה יותר בעתיד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...