טלפון על תשתית כבלים - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

טלפון על תשתית כבלים

Ido.G

Recommended Posts

היי,

תוך כדי מעבר על הוצאות התקשורת של הבית לשם הוזלה שלהם, חשבתי על מעבר לטלפון המבוסס על תשתית כבלים.

מה טיב התשתית הזו? האם המחירים טובים?

ובקיצור, האם זה כדאי?

יש למישהו פה נסיון עם זה?

תודה מראש :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

45 שקל ל2000 דקות להוט/בזק ו45 אגורות לדקה לסלולרי...

איך התשתית? תלוי איפה אתה גר.... יש מקומות שהתשתית גרועה ומלאה בעיות ויש מקומות שהתשתית מצוינת ואין בה בכלל בעיות....

לי יש טלפון של כבר כמה חודשים טובים... לדעתי זה מאוד כדאי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

link=topic=159278.msg1344755#msg1344755 date=1135735419]

שכחת דבר אחד  ::) הקידומת בHOT היא 077 ואם אתה בתל-אביב למשל ואתה מתקשר מHOT אז צריך לחייג 03 כמו בפאלפון...

בגלל זה אני לא עושה HOT

איזה שטויות כולה לעשות קידומת וגם ככה בטלפון רגיל אתה לא צריך לעשות קידומת של העיר שלך

אבל לערים אחרות אתה כן צריך לעשות קידומת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה זה משנה הקידומת זה דבר שולי , הבעיה העיקרית שלא עברתי לטלפון של HOT היא שזה שהטפלון שלהם עובד דרך האינטרנט והם בעמם אומרים שיש בעיות אם אתה מישתמש באימול או תוכנות שיתוף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה שיהיה בעיות? אין לזה קשר בין האינטרנט שלך לטלפון שלך זה לא עובד על אותו חשבון או משהו... לא אמור להיות שום בעיה אם זה ואני לא ראיתי שום בעיה אם זה... ואם אתה אומר שהם אומרים את זה אז תראה לפחות איפה הם אומרים את זה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התקנתי היום טלפוניה של HOT. הטכנאי הגיע למחרת, ואפילו הקדים בכ-15 דקות (הוא מתקשר לפני שהוא מגיע).

כפי שאמרו, מקבלים 2000 דקות שיחה חינם לבזק ול-HOT במחיר של 45 ש"ח לחודש (בבזק, רק הדמי שימוש הקבועים יותר גבוהים, נראה לי). שיחות לסלולארי עולות 45 אגורות לדקה (מסלולארי לסלולארי זה יותר יקר). במידה ואתה מנצל את כל ה-2000 דקות חינם שמגיעות לך (לא סביר במיוחד), אז שיחות נוספות לבזק ול-HOT עולות 7 אגורות לדקה (בבזק שיחה עולה 12 אגורות לדקה ביום, ו-7 אגורות לדקה בלילה).

מה שלא ציינו כאן זה שההתקנה עולה 199 ש"ח, כמדומני, כתשלום חד-פעמי, ויש התחייבות לשנה. מקבלים התקנה של 4 שלוחות טלפון בחינם (אפשר להשתמש גם בשקעים של , אם אני לא טועה).

שיחה מבזק ל-HOT עולה כמו שיחה מבזק לבזק.

השמיעה בקו מצויינת (כמו בבזק).

דבר נוסף שחשוב לדעת זה שבניגוד לבזק, ב-HOT הטלפון מנותק בזמן הפסקת חשמל. קיבלתי לטלפון מודם Terayon TA-102 וחיברתי אותו לאל-פסק של המחשב, כך שלא אמורה להיות בעיה בזמן הפסקת חשמל זמנית של פחות מ-10 דקות.

באיזורים מסויימים, אין לפעמים שירות של *42 ו-*43 (הם עובדים על זה).

שיחה מזוהה מקבלים בחינם (עובד). אבל, אני לא יודע מה בקשר ל-SMS. מישהו יודע?

העניין של הקידומת 077 בכלל לא רלוונטי. צריך אולי להתרגל קצת לשיחות באיזור שלך, אבל זה בכלל לא קריטי. מה שכן, אחרי שמשרד התקשורת יסיר את המגבלות שאפשרו שיחות במחיר זהה לבזק (לא ידוע מתי), אז שיחות מבזק ל-HOT ושיחות ל-HOT לבזק יהיו יקרות יותר מאשר שיחות מ-HOT ל-HOT או מבזק לבזק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דבר נוסף שחשוב לדעת זה שבניגוד לבזק, ב-HOT הטלפון מנותק בזמן הפסקת חשמל.

זה דיי תלוי במכשיר עצמו...

גם ב"בזק" כל המכשירים החדשים (וגם הישנים, בחלקם, אלה עם התכונות ה"מיוחדות" כמו ספר טלפונים, צג דגיטלי, וכו') לא יעבדו ללא חשמל..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה דיי תלוי במכשיר עצמו...

גם ב"בזק" כל המכשירים החדשים (וגם הישנים, בחלקם, אלה עם התכונות ה"מיוחדות" כמו ספר טלפונים, צג דגיטלי, וכו') לא יעבדו ללא חשמל..

ברור, אבל בבזק ברוב הבתים יש לך לפחות טלפון קווי אחד פשוט שלא צורך חשמל (מקבל חשמל רק מהקו טלפון).

נ.ב.

שכחתי לציין כי התשלום עבור שירות הטלפוניה של HOT מתבצע באמצעות כרטיס אשראי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שאני חושב על זה, אני צריך לעבור לאיטרנט דרך תשתית כבלים בשביל השינוי (כי אם לא אין טעם לעבור- מכיוון שאני אחזיק עדיין קו טלפון לADSL).

אז עד שאני אעשה את זה (צריך לשקול)- נראה.........

מה ההבדלים המעשיים בין על תשתית כבלים VS טלפון?

לפי מה שאני יודע הכבלים דיי זולה יותר... אבל אני גם יודע שהפינגים נמוכים יותר (משנה לי) והשאלה היא גם מה רמת המודמים שמקבלים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האפלוד קצת יותר גבוה והמודמים הם עם כרטיסי רשת ככה שאף אחד לא ידפוק אותך עם מודם מפגר.. אבל אם אתה ממש רוצה רוב המודמים של הכבלים שראיתי כללו גם אבל אין שום סיבה לחבר בUSB...

מה עוד? לא יודע... אני הייתי רק עם האינטרנט של הכלבםי עוד מימי הניסוי שהיה לי לאיזה כמה שנים מהיר בחינם בזמן שכולם שילמו הרבה כסף על 56K... זה היה כיף אז... מאז בחיים לא עזבתי את הכבלים כי אין סיבה... אף פעם לא היתה לי סיבה לצאת... במיוחד לא כשהאלטרנטיבה היא ...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אינטרנט כבלים, בעיקרון, יותר מהיר מ-ADSL.

החיבור הנפוץ ב-ADSL הוא 1.5/96, בעוד שהחיבור הנפוץ בכבלים הוא 1.5/128 (קצב עולה קצת יותר גדול).

המודם Thomson שקיבלתי בכבלים פחות טוב מהמודם Alcatel של ADSL שאפשר להפוך לראוטר. אבל, יש לי ראוטר משלי שמתאים גם ל-ADSL וגם לכבלים.

הכבלים מציעים במסגרת המבצע שלהם חיבור דרך קווי זהב, ברק או נטוויזן בעלות של 10 ש"ח בלבד לספק. אבל, כדאי בכבלים להתחבר דרך בזק בינלאומי, ואז לא צריך להגדיר חייגן. אמנם צריך לשלם 40 ש"ח לספק, אבל הם נתנו לי חודשיים חינם לטלוויזיה, כך שזה יוצא בערך אותו הדבר.

לגבי איכות הגלישה, בינתיים אין לי טענות. אבל, יש לי בכבלים רק יומיים בסה"כ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...