איך מעבד לא קופא בקירור גז? - עמוד 3 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איך מעבד לא קופא בקירור גז?

ariel7766

Recommended Posts

זה כבר ממש לא שייך לדיון הזה, אבל בד"כ משתמשים בטרנזיסטורים בתוך מתגים, או "ברזים". בעיקרון ניתן לממש כל מעגל לוגי בעזרת מתגים, ובעיקר - שערי AND, OR ו NOT. למעשה חיפשתי קצת ב ומצאתי מצגת בעברית שמראה אין בונים שערים לוגיים (בעיקר , NOR ו NOT). המצגת:

http://www.cs.huji.ac.il/course/2004/dlocs/ido_lectures/4.ppt

כמובן שמעבד מכיל מיליוני טרנזיסטורים, שמבצעים תפקידים שונים, אבל עם יש לך מספיק ברזים וצינורות, אתה יכול לבנות מחשב בסיסי שיבצע חישובים לוגיים ברמה של סיבית אחת.

אחלה הסבר :xyxthumbs:

תודה, אבל זהו הסבר דיי בסיסי, וההגדרות כאן הופשטו לצורך פשוט ההסבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 95
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

מעבד שאתה קונה המהירות שנותנים לך אותו והוא יכול להחזיק במהירות הזאת בטמפרטורה של 50 מעלות ככה

אבל אם תוריד את הטמפרטורה ל50- אז הוא יכול לעבוד יותר מהר (כלומר בתדר מהר יותר)

אז מה קורה אם אני מקקר את המעבד בקירור רצחני

אבל לא עושה OC

משאיר אותו סטוק

מה יקרה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יקרה כלום זה יהיה פשוט בזבוז כסף ...

אם אתה לא צריך אובר קלוק ואתה רוצה רק יותר טוב יותר מאשר הגנרי שבא עם המעבד שים אוויר\פסיבי יותר טוב ....

מה שבטוח לא גז

ברור שזה טיפשי סתם רציתי לדעת

אבל אם אני מקרר את המעבד לטמפ' מתחת ל 0

אז כביכול החלקיקים עובדים יותר לאט לא?

אז אם אני לא "מרים" לו את המהירות הוא לא יהיה יותר איטי?

תקנו אותי אם אני טועה (כנראה שאני טועה חחח)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז הקטנת המהירות של החלקיקים זה רק כדי שלא יתחמם?

"הקטנת המהירות של החלקיקים", או יותר נכון הקטנת ההתנגדות של הרכיב תגרום לפחות ביזבוז אנרגיה, ובמקרה הזה - פחות חום. למעשה זה יוצא שככל שהרכיב קר יותר, הוא מתחמם פחות (לפחות תיאורטית).

בקשר להקטנת הטמפרטורה לערכים נמוכים מאד - לכל מוצר יש את תחום הטמפרטורות בו הוא אמור לפעול, ואין סיבה שזה יהיה שונה גם במעבדים (אני מניח שבשלב מסויים החומר הפיזי לא יוכל לעמוד בטמפרטורות האלו). סביר להניח שמחוץ לטווח הטמפרטורות האלו המעבד ייתפקד בצורה פחות טובה, בצורה לקויה, או שלא ייתפקד בכלל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז מה? אין מגבלה לOC עם גז???

אם יש... מהי?

;)

קודם כל אין משהו ספציפי יש שאתה יכול אם אתה עושה OC דרך הביוס להאיץ אותם עד 200% ויש כאילה שאתה יכול רק לתת להם 70% יותר מהמהירות המקורית שלהם יותר מזה אין אפשריות..

קראתי די בריפרוף כאן אבל אני עשיתי OC זמני עם גז והיתרון המרכזי בו זה שאתה לא צריך לדאוג לזה שהמחשב יתכבה מרוב חום על רגל אחד כאשר אתה עושה על אוויר ואתה פוחד שמשהו יתחמם יותר מדי וישרף..

חיסרון משמעותי זה כניסה של מים ונוזלים אחרים על הלוח אם ורכיבים נוספים לכן צריך בידוד ממש רציני עזרו לי בזה..

המגבלה היחידה שאני יכול לחשוב עליה אם כמובן אין כניסה של מים או חומר ואחר וכמובן העלת מתחים וכל מה שצריך היא ממש נמוכה למשל אני הגעתי מ 1.6GHZ ל 2.4 או 2.6 והמחשב עדיין היה ב -24 בפעם האחרונה שבדקתי...

כלומר יכולתי להעלות אם המהירות של המעבד להרבה יותר ללא שיגרם נזק..

עידכון: בקשר לשאלה שראיתי עכשיו בכותרת "איך המחשב לא קופא" אני לא יודע מה הטמפרטורה שהרכיבים יכולים להגיע ללא נזק אבל אני חושב שלפחות המעבד יכול להגיע על מינוס 100 מעלות C אם לא יותר קר מזה..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...