עזרה בבחירת כרטיס קול לפי רמקולים - עמוד 2 - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה בבחירת כרטיס קול לפי רמקולים

vib

Recommended Posts

YOT-בבקשה תלבן את הנושא במוח ואח"כ תגיב

ולעניין.דווקא ההיפך! כי כמעט כל החידוש בXFI שיש לו מעיין אלגוריתם, אשר מנסה במוזיקה בעלת איכות בינונית ומטה ל"לנחש" עוד מידע .

ואתה לדעתי צריך לקחת את ה XFIכי, בלי לפגוע, סוג המוסיקה שלך האיכות לא נוטפת ממנו. וכמו כן בגלל שאמרת משחק ולכן רק האודיג'י והX-FI עומדים ל נגד עיננייך וכמו שהסברתי עדיף לך הXFI

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

YOT-בבקשה תלבן את הנושא במוח ואח"כ תגיב

ולעניין.דווקא ההיפך! כי כמעט כל החידוש בXFI שיש לו מעיין אלגוריתם, אשר מנסה במוזיקה בעלת איכות בינונית ומטה ל"לנחש" עוד מידע .

ואתה לדעתי צריך לקחת את ה XFIכי, בלי לפגוע, סוג המוסיקה שלך האיכות לא נוטפת ממנו. וכמו כן בגלל שאמרת משחק ולכן רק האודיג'י והX-FI עומדים ל נגד עיננייך וכמו שהסברתי עדיף לך הXFI

דבר ראשון זיו, לא יפה לפנות אל מישהו בצורה כזו. מעבר לזה, אתה אחד שממנו ציפיתי לדעת שלא צריך להאמין לשטויות של קריאטיב. האלגוריתמים החדשניים והמתקדמים שלהם כביכול הם לא יותר מגניבה של אלגוריתמים שקיימים בתוכנות מתוחכמות יותר מכל מה שקריאטיב הצליחה ליצור עד כה. לא רק זאת, בעת מדידות שנעשו לכרטיסים של קריאטיב התגלה כי ההיפך הוא הנכון ושימוש בקריסטלייזר של קריאטיב רק גורע! מעבר לדיסטורשן הגבוה (אשר מתקבל על הדעת עקב העובדה שנעשה שינוי לצליל) אנו מקבלים תחום דינמי קטן יותר, וזאת למרות ה-gain של 3db בממוצע שהכרטיס הזה מוסיף. כידוע כל בחינה פסיכואקוסטית על קבוצת נבחנים שנעשתה בעבר (וזו שרציתי לערוך איתך אשר לא בטוח תצא לפועל עקב העובדה שאתה כבר מודע לדברים האילו משיחות עימי) תוספת של 1db בלבד לעוצמת ההקלטה הנפיקה תגובות כמו "נקי יותר" "הצלילים ברורים יותר" "הרזולוציה גבוהה יותר", אך אף לא נבדק אחד לא העיד על תוספת של עוצמה. כשמשווים תוספת של אחד db לתוספת של 3 db מקבלים עוצמה גבוהה כמעט פי 2.

כל הדברים שהכרטיס החדש יודע לעשות הודות לקריסטלייזר הוא דבר שניתן לעשות עם האודיג'י בעזרת תוכנות צד שלישי או שינוי הגדרות בדרייברים. הייתרונות היחידים של ה-X-FI הם כדקלמן:

1- תיקון הבעיה של ה-Resamle אשר בסדרת האודיג'י תוקנה חלקית ולא עבדה אך ורק בעת שההגדרות המתקדמות של הכרטיס היו כבויות. לכן מי שמשתמש בכרטיס בתור מקור "אודיופילי" למוזיקה שלו הוא לא אחד שירוויח מזה.

2- החלפת ה-DAC באחד מתקדם יותר אשר יכול כמעט להתחרות ב-DAC של ה-EMU 1212M. הוא לא באותה הרמה, אך בהחלט לא רחוק במיוחד על פי הנתונים שלו ל-DAC הנודע של ה-EMU.

לסיכום, הכרטיס החדש של קריאטיב הוא ברובו הייפ. למרות העובדה שהוא קפיצת מדרגה לעומת כרטיסי הדור הישן. הוא אפילו לא קרוב להיכנס לנעליו של הכרטיס אשר נצטייר בדמיונותיהם של אילו אשר האמינו למסע התעמולה הידוע לשמצה של קריאטיב. למי שלא חייב להגיע לשיא שבשיאים במשחקים, כרטיסים מסדרת האודיג'י מהווים חלופה טובה במחיר אטרקטיבי הרבה יותר.

Anatoli.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אנטולי-

א. אני לא דיברתי בגסות רק ביקשתי ממנו משהו(אני כמעט בטוח שזה קרה בגל בילבול ולא בגלל חוסר ידע) ואם הוא נפגע אני מבקש ממנו סליחה כבר עכשיו

ב לפי מיטב הבנתי הוא לא מחפש את מה שאתה מחפש בהאזנה(דיוק למקור) אלא את הSHOW-שזה יהיה לו משהו שונה ואני לא חושב שהוא יעדיף דיוק על פני זה לכן אמרתי מה שאמרתי-בכל מקרה ההמלצה שלי השתנתה.

ג.הDAC של הXFI יותר טוב משל ה0404???

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה הנחת שהוא לא רוצה נאמנות למקור? זו אמורה להיות ברירת המחדל של כל אדם אלא אם כן צוין אחרת.

ה-DAC של ה-0404 הוא לא נתון להשוואה. לפחות לא מבחינתי. ה-DAC הזה אמור להיות מעולה, אבל אותי אישית הוא איכזב. הוא אומנם בעל נתונים טובים, אל הצליל שלו מאוד לא מאוזן. למעשה אני מאמין שאם נמדוד אותו נקבל צורה של פטרייה הפוכה על גבי גרף ההיענות לתדר.

Anatoli.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכוונה ב-show היא קבלת צליל שבו הרעיון הוא לא שיישמע כמה שיותר נכון וקרוב להקלטה, אלא כמה שיותר יפה. עם יותר באס, יותר במיד-בנד הספציפי שקריאטיב בחרו ועוד. עם קצת ניסיון תוכל לעשות זאת לבד עם אקולייזר ולהגיע לתוצאות דומות (אני אישית בכלל נגד כל דבר שקקשור לאקולייזר).

Anatoli.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אהה אז לפי מה שהבנתי אפשר עם כרטיס קול שמתרכז בקירבה למקור לתת גם show כמו שצריך (?)

והAudigy 2 vs מסוגל לעשות את זה כמו שצריך? (כי אם הX-Fi והאודיג'י נבדלים רק במערכת שמע של מעל 4.1)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אף אחד לא אמר שהם נבדלים רק במערכות 4.1 ומעלה. הם נבדלים גם במערכות סטריאו. אתה צריך להחליט מה חשוב לך. רוצה לקבל ערך טוב לכסף שלך, כרטיס ישעשה עבודה טובה בהכל? קח את האודיג'י 2 ווליו במחיר נמוך מאוד. רוצה לקבל את המקסימום שהתקציב שלך יכול לתת לך? קח את ה-X-FI. זו בחירה שלך.

Anatoli.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ככה שמעתי ממישהו.

העניין הוא שאם יש לי תקציב ואם ההבדל שביניהם גדול אז אני מוכן להשקיע.. אני פשוט רוצה לדעת אם זה הבדל שניתן לשמוע ולהבדיל ביניהם בעיניים עצומות מבלי לדעת איזה כרטיס קול קיים במחשב.

אם ההבדל הוא רק בבנצ'ים ושטויות כאלה וזה רק על הנייר אני אקח את הValue אבל אם זה הבדל מורגש אז אני מוכן להשקיע..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אף אחד לא יכול להגיד לך. זה תלוי תמיד במערכת ובאוזניים שלך. אני אישית במקרה שלך כנראה שהייתי מוצא משהו טוב יותר להוציא עליו את ההפרש במחיר. אבל כל אחד בעל העדפות שונות.

Anatoli.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...