אני עדיין לא מבין מה ההבדל(בביצועים) ומה יותר טוב העלאת מכפלה או העלאת הFSB - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אני עדיין לא מבין מה ההבדל(בביצועים) ומה יותר טוב העלאת מכפלה או העלאת הFSB

idanpc

Recommended Posts

נו אז שמישהוא יסביר לי בבקשה כבר

איך אתה חושב שמעבדים עובדים על 1700Mhz או 2000Mhz? אתה חושב שיש על לוח-האם תקע של מעבד שעובד על 2000MHz? פה בדיוק הבעיה. פעם היו דברים כאלה, אבל זה יצר RFI שזה Radio Frequency Interference, או בקיצור, הפרעה בקבלת מידע, דבר שגרם להמון בעיות ולקצרים. יוצרי המחשבים ישבו וחשבו ובסוף מצאו פיתרון- מה אם הלוח אם כולו היה עובד במהירות קבועה אחת, ורק על רכיבים מסויימים (כולל התקע של המעבד) היה מעין מכפלה של ה-MHz? לדוגמא: לוח-אם עובד במהירות 133MHz, אבל מורכב עליו מעבד של 800MHz. איך אתה חושב עשו את זה? פשוט מאוד, התקינו רכיב שנקרא מכפל-תדר, שבעצם הכפיל את המהירות של לוח-האם (133MHz) ב-6. 133X6=798=800MHz.

ה-FSB זאת פשוט מאוד מילה מאוד מאוד מפוצצת למהירות של לוח-האם והמכפלה היא פשוט כמות הפעמים שמהירות לוח האם מוכפלת כדי להגיע אל מהירות המעבד.

עוד דוגמא, כדי להסביר יותר טוב: כדי להגיע למהירות 800MHz של המעבד, האפשרויות היו- 133X6 או 100X8, ללוחות שעבדו על 100MHz.

100MHz=FSB.

X8=מכפלה.

כדי להגיע למהירות של מעבד 1700MHz, האפשרויות שלך יהיו-133X12 או 166X10.5(פחות או יותר). ההבדל הוא, שאם תעלה את מהירות ה-FSB (מ-133 ל-166, לדוגמא), אתה תעלה את המהירות של הרבה רכיבים שלך, כולל הזיכרון, חריצי ההרחבה וכדומה, דבר שיגרום לך לשפר את המהירות של הרכיבים האלה, אבל גם לגרום לך להרבה מאוד צרות במערכת. בנוסף, זה גם יכול לגרום למחשב שלך להתחמם יותר כי אם תחשב, לדוגמא,166X10.5 תגיע לתוצאה של 1743, שזה 43 MHz יותר ממה שהמעבד שלך עבד מלכתחילה, וזה בעצם סוג של Overclocking (אם כי זה Overclocking מזערי, יחסית). בקיצור, תזהר עם זה. ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...