רסיבר- עד כמה זה משנה? - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

רסיבר- עד כמה זה משנה?

Tzion

Recommended Posts

שלום לכולם!

לחבר שלי יש בחדר מערכת של שני ומערכת ליזר דיסק+רסיבר (קצת ישנה- בעבר היא שימשה כרמקולים ל"קולנוע ביתי")

כשהרסיבר מכוון על מקסימום באס וטרבל (וגם כפתור סופר באס) שומעים מעולה, למרות שאין לי ממש ניסיון עם מערכות מוסיקה, אבל זה נשמע טוב.. אבל לעומת זאת, כאשר לו משתמשים בפונקציית הסופר באס ומורידים את הבאס והטרבל למינימום, שומעים ממש חרא :P כמו של רדיו מעפן...

כמו שאמרתי, אני לא ממש מתמצא בנושא ואין לי הרבה נסיון, אבל הרמקולים שלו נראים לי סבירים+...

אז השאלה שלי היא כזאת: האם כשהם לא מחוברים לרסיבר, האיכות שלהם תהיה כמו שמורידים את הבאס והטרבל למינימום? והאם "נוכחותו" של הרסיבר באמת משנה?

off-topic:

האם כשרוצים לחבר רמקולים+רסיבר למחשב, האיכות של כרטיס הקול אליו הרסיבר יתחבר משנה? או שהעיקר שיהיה איזה חיבור לחבר אותו וכל מה שקשור לאיכות זה כבר ברסיבר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשהרמקולים לא יהיו מחוברים לרסיבר? אז לאן תחבר אותם?...

וכן, נוכחות הרסיבר מאוד משנה, לכל רסיבר "אופי" שונה ואיכות שונה. בכל זאת, יש הבדלים בין רסיבר ב2000 שקל לרסיבר ב-30,000.

לגבי חיבור רסיבר למחשב, האיכות של הכרטיס משנה, בדיוק כמו שהאיכות של הרסיבר/רמקולים משנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, אבל הכוונה שלי זה האם האם הרסיבר מאפשר את הבאס והטרבל עד לרמה כזו גבוהה או שזה דבר ש"מובנה" בתוך הרמקולים...

ויש לי עוד שאלה- האם אפשר לחבר שהם כבר מוגברים (כמו סאב וופר למחשב) לרסיבר והם זה ישנה (כי כבר יש להם הגברה..)?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכל רסיבר אם תוריד את הטריבל והבאס עד הסוף תשמע גרועה בישביל זה קיימים הדברים האלה הטריבל לחדות של הצליל והבאס לבומים החזקים :AR15:

לא נכון.

זה שאנשים מכונים פול בס פול טרבל, זה בגלל שהרמקולים או המגבר (או שנהם לא איכותים)

ברמקולים טובים, לא צריך כונון מסיבי של אקוליזר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכל רסיבר אם תוריד את הטריבל והבאס עד הסוף תשמע גרועה בישביל זה קיימים הדברים האלה הטריבל לחדות של הצליל והבאס לבומים החזקים :AR15:

לא נכון.

זה שאנשים מכונים פול בס פול טרבל, זה בגלל שהרמקולים או המגבר (או שנהם לא איכותים)

ברמקולים טובים, לא צריך כונון מסיבי של אקוליזר.

אבל אין לו אקולייזר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באני אישית מכוון את האקולייזר דרך המחשב

ברסיבר אני משאיר על 50% ועל סופר באס

ובמחשב מכוון 85-90 TREBLE ו65-70 BASS

ושומע מצויין וזה שמורידים עד הסוף את הBASS ןהTREBEL

זה לא אמור מאוד להוריד את האיכות ברסיברים טובים

פשוט הם יהיו פחות מודגשים ולמה שמישהו יוריד אותם עד הסוף

לא הבנתי מה ניסית להגיד פה TZION

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וואי עשית סלט ;D

ויש לי עוד שאלה- האם אפשר לחבר שהם כבר מוגברים (כמו סאב וופר למחשב) לרסיבר והם זה ישנה (כי כבר יש להם הגברה..)?

התכוונתי שנגיד יש לי מוגברים (יש בתוכם מגבר) ואני אחבר אותם לרסיבר, אז זה אפשרי והאם זה ישנה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם שני הכפתורים של הבאס והטראבל ברסיבר הם אקולייזר מינימלי.

במקרה של מוגברים עלול להגרם נזק מחיבור למגבר, אבל רק לשם ההבנה אתה תקבל את אותו אפקט ע"י חיבורם לאקולייזר.

זה בעצם מה שאתה מחפש, לא את המגבר עצמו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...