איך עושים אוברקלוקינג לזיכרון? - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איך עושים אוברקלוקינג לזיכרון?

Shark-Attack

Recommended Posts

קניתי עם המחשב שלי זיכרון מסוג DDR PC3200 שמסוגל להגיע למהירות שעון של 400MHz. לרוע המזל, ב- יש לי אפשרות להגיע רק ל-333MHz. מכיוון שהזיכרון שלי בעצם מסוגל להגיע רק עד ל -333MHz ושכל תוספת מהירות מעבר לזה היא בעצם המהרה (Overclocking) של הזכרונות, הבנתי שאני רוצה לעשות Overclocking לזיכרון שלי. איך עושים Overclocking לזיכרון? ע"י תוכנה מסויימת? אם כן, איפה מוצאים אותה? אם זה לא נעשה דרך תוכנה חיצונית, איזו עוד דרך קיימת כדי להמהיר זיכרון? יש לי זכרון מסוג CMX256A ואני חייב להמהיר את הזכרון שלי. הרי שילמתי תוספת כסף על שמסוגל לעמוד בהמהרה והייתי רוצה תמורה בעד הכסף שהשקעתי. האם מישהו יכול לעזור, בבקשה? תודה רבה מראש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איזה לוח יש לך ? בחילקם אפשר לשנות את יחס הזכרון לבין ה-FSB כך שבעצם אתה באמצת עושה רק לזכרון... למשל יחס של 3:4, שיוכל לתת לך את מהירויות הזכרון המטורפות...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איזה לוח יש לך ? בחילקם אפשר לשנות את יחס הזכרון לבין ה-FSB כך שבעצם אתה באמצת עושה אוברקלוקינג רק לזכרון... למשל יחס של 3:4, שיוכל לתת לך את מהירויות הזכרון המטורפות...

יש לי את הלוח החדש ביותר של שנקרא 8K5A3. מה בדיוק היחס הזה? ולמה מתייחס ה-3 או ה-4, למכפל התדר של הזיכרון? אתה מוכן להסביר בבקשה בצורה מפורטת איך לעשות את זה? תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כעיקרון הדבר מופיע בביוס ואומר למשל שאם מהירות הבאס שלך היא 150 מגה הרצים, ואתה שם את היחס הנבחר של 3:4, אתה תשאר עם מהירות באס נתונה של 150 מגה הרץ למעבד, אבל הזכרונות שלך יעבדו ב-200Mhz , כלומר 400Mhz...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איזה לוח יש לך ? בחילקם אפשר לשנות את יחס הזכרון לבין ה-FSB כך שבעצם אתה באמצת עושה אוברקלוקינג רק לזכרון... למשל יחס של 3:4, שיוכל לתת לך את מהירויות הזכרון המטורפות...

יש לי את הלוח החדש ביותר של שנקרא 8K5A3. מה בדיוק היחס הזה? ולמה מתייחס ה-3 או ה-4, למכפל התדר של הזיכרון? אתה מוכן להסביר בבקשה בצורה מפורטת איך לעשות את זה? תודה.

הלוח שלך הוא בדיוק כמו ה-8K3A+ רק עם עוד כמה בונוסים (USB2 וכו').

יש לך אופציה לבחור מהירות של 166 (ז"א 333 DDR) במצב כזה למעשה מהירות הזכרון היא FSB+33. זה נכון עד ל-FSB של 166 שאחריו הזכרון והמעבד מסונכרנים.

אם תצליח לעבוד ב-FSB של 165 הזכרון יעבוד ב-165+33=198. אם המעבד שלך נעול אתה יכול לוותר על זה כבר מעכשיו (אלא אם הוא XP1600 או XP1700 טוב במיוחד)

מ-166 ומעלה כאמור הזכרון וה-CPU מסונכרנים וכמו כן נכנס לפעולה (אוטומטי, אי אפשר לשלוט בזה) מחלק של 5 ככה שאתה מאבד את היתרונות של עבודה עם PCI/AGP מעל ה-DEFAULT SPEED.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לרוע המזל, נתקעתי. כשאני מנסה להעלות את ה-FSB, המחשב נתקע ולאחר כיבוי, הוא חוזר להגדרות הקודמות שלו. זה אומר שהמעבד שלי נעול? אני די מצוברח מזה, רציתי זיכרון מהיר יותר. בכל אופן, יש מה לעשות בעניין? אולי איזה עדכון ל- או משהו כזה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לרוע המזל, נתקעתי. כשאני מנסה להעלות את ה-FSB, המחשב נתקע ולאחר כיבוי, הוא חוזר להגדרות הקודמות שלו. זה אומר שהמעבד שלי נעול? אני די מצוברח מזה, רציתי זיכרון מהיר יותר. בכל אופן, יש מה לעשות בעניין? אולי איזה עדכון ל- או משהו כזה?

לעלות את המתח

:hi:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לעלות את המתח

:hi:

ניסיתי להעלות את המתח למערכת עצמה וגם לזכרונות ואז לבצע את השינוי. המערכת שלי קפאה בצורה קשה מאוד. לא הצלחתי להפעיל את המחשב בשום צורה שהיא ולבסוף נאלצתי לבצע Clear להגדרות ה- שלי כדי שהמחשב יעבוד שוב. אני אתן לכם את כל המפרט והאפשרויות שלי, תגידו לי בדיוק מה לעשות בבקשה.

המחשב שלי:

לוח אם- 8K5A3

מעבד- 2200XP

זיכרון-512MB-PC3200

האפשרויות שיש לי ב-Bios:

לשנות את ה-CPU CLOCK (ה-FSB) ע"י הכנסת מספר כלשהו. כל ניסיון לשנות את זה מוביל לקפיאה של המערכת, אפילו אם מדובר בהוספה של MHz אחד.

לשנות את מכפל התדר של המעבד (שכרגע נמצא על מצב אוטומטי, אבל כל שינוי קטן גורם לקפיאה של המערכת, אפילו אם המכפלה נעשתה בהתאם ל-FSB ובהתאם למהירות המעבד שלי). ב- שלי, זה נקרא CPU Ratio.

לשנות את המתח של הלוח (ב- שלי, זה נקרא Vcore Voltage). זה כרגע נמצא ב-1.75V. שינוי כלשהו לא גורם למערכת לקפוא. השינויים האפשריים הם: 1.400V, 1.850V, 1.900V עד ל-2.200V.

לשנות את המתח של הזיכרונות (ב- שלי, זה נקרא Dimm Voltage). זה כרגע נמצא על 2.50V. אפשר להעלות את זה עד ל-3.20V. שינוי של המשתנה הזה גרם למערכת שלי לקפוא בצורה קשה ביותר עד כדי כך שהייתי צריך לבצע Clear להגדרות ה-Bios שלי.

אפשרות לראות את המהירויות העכשוויות של ה-AGP/PCI (שכרגע עומדים כמובן על 66/33). אין אפשרות לשנות את המשתנה הזה באופן ישיר, אלא רק לראות את השינוי באופן עקיף ע"י שינוי מהירות הלוח.

האפשרויות שיש לי בזכרונות:

אפשרות לשנות את ה-DRAM Clock בערכים של 100,133,166,SPD.

אני מקווה שנתתי לכם את כל הפרטים שאתם צריכים. בבקשה תעזרו לי להגיע למהירות של מערכת גבוהה ממה שיש לי עכשיו.

Please help. :'( :-[

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...