מחשב חזק מאוד, ביצועים מאכזבים - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשב חזק מאוד, ביצועים מאכזבים

Shark-Attack

Recommended Posts

קניתי מחשב שעלה לי בסביבות 11 אלף שקלים. הרכיבים שיש לי

AMD 2200+ XP

Geforce 4 Ti 4600

RAM 512 MB DDR- 3200

לפי כל מה שקראתי והבנתי, המערכת הזאת מסוגלת להריץ כל דבר בצורה הטובה ביותר, אבל הבעיה שלי היא שכשאני מנסה להריץ משחקים ברזולוציה של 1600X1200 או לפעמים אפילו ב-1280X1024, משחקים מקרטעים לפעמים וה-Frames Per Second רחוקים מלהיות ברמה מספקת או ברמה המתאימה למחשב שקניתי. קניתי מכל טוב, והמערכת שלי עובדת בטמפרטורה של 31 מעלות, וזה חתיכת הישג בשביל מערכת שיש בה מעבד חזק של . העניין הוא שכל הקירור הזה נעשה בעזרת שלושה מאווררים מיוחדים ועוד מאוורר גדול מאוד על המעבד, ללא שום קירור מיוחד על כרטיס המסך שלי. אני מעוניין לעשות Overclocking, כי שילמתי לא מעט על המחשב ואני מאוד מאוכזב מהביצועים שלו, למרות שלפי כל מה שקראתי, המערכת הזאת היא באמת מצויינת.השאלה שלי היא - האם זה סביר שמחשב שנחשב חזק כל כך יקרטע על משחקים? נכון, אני עובד עם רזולוציות גבוהות, אבל עדיין, הבנתי שכרטיס המסך הזה אמור "לאכול" את הרזולוציות האלה לארוחת בוקר ובגלל זה קניתי אותו, אחרת הייתי כבר קונה את ה-Geforce 4 Ti 4200 הזול יותר.

הבעיה השניה שלי היא שקניתי זיכרון מסוג 3200 DDR, והבנתי שמהירות השעון שלו היא 400MHz, אבל האפשרויות היחידות שיש לי ב- הן 133X2 או 166X2...כנראה שנתנו לי 3000, אבל זאת לא יכולה להיות הבעיה..או שאולי אני טועה?

עריכה: שכחתי לציין שיש לי לוח מסוג 8K5A3.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כפי הנראה הבעיה שלך היא לא בחומרה אלא בתוכנה.

תבדוק דריברים, קונפיגורציות של הכרטיס,לוח וזכרון. תבדוק שאין לך תוכנות רצות ברקע אשר לוקחות את כל המשאבים...

אגב החלקים שקנית נועדו לשדרוג מחשב ישן או קנית הכל? כי אם שדרגת מחשב ישן וההארד דיסק שלך נשאר עם מהמחשב הישן ולא התקנת אחת חדשה אז זה יותר ממועד לפורענות!

אם המצב הוא כזה אז אני לא מתפלא שאין לך ביצועים - בשדרוג אתה חייב להתקין הכל מהתחלה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין היום לוח שתומך ב PC3200, הכי הרבה שלוח היום תומך בו זה PC2700 וזו הסיבה שאתה מקבל אופציות רק עד 166MHZ.

אתה צריך לעשות בשביל לנצל את הזיכרון הזה, על אחריותך.

ה TI4600 רק 20% מהיר מה TI4200 אז זה לא ממש מה שיעשה את ההבדל.

בכל מקרה תתחיל בלי שום AA ותראה אם זה משנה משהו.

כמובן שה VIA 4IN1 צריך להיות מותקן, אחריו DX8.1 ובסוף הכרטיס מסך!

לצורך בדיקת המערכת תריץ את 3D MARK 2001SE ב 1024*768 32 ביט ותראה כמה אתה מקבל.

זה אמור לצאת 10,000-12,000.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין היום לוח שתומך ב PC3200, הכי הרבה שלוח היום תומך בו זה PC2700 וזו הסיבה שאתה מקבל אופציות רק עד 166MHZ.

אתה צריך לעשות אוברקלוק בשביל לנצל את הזיכרון הזה, על אחריותך.

ה TI4600 רק 20% מהיר מה TI4200 אז זה לא ממש מה שיעשה את ההבדל.

בכל מקרה תתחיל בלי שום AA ותראה אם זה משנה משהו.

כמובן שה VIA 4IN1 צריך להיות מותקן, אחריו DX8.1 ובסוף הכרטיס מסך!

לצורך בדיקת המערכת תריץ את 3D MARK 2001SE ב 1024*768 32 ביט ותראה כמה אתה מקבל.

זה אמור לצאת 10,000-12,000.

תודה רבה. אגב, איפה ניתן למצוא תוכנה שעושה Overclocking לזיכרון? והיכן ניתן להוריד את ה-VIA 4IN1?

אגב, למשתמש מעלי, המחשב קנוי חדש לגמרי, אבל באמת שמרתי את שני ה-Hard-Disks הישנים שלי והעברתי אותם למחשב החדש וזה באמת ה-Windows הישן שלי..אבל כשניסיתי להתקין Windows חדש יותר, זה עשה אינסוף בעיות ולא זיהה לי את כרטיס הקול למרות הדרייברים שהתקנתי. לא הייתה לי ברירה אלא להשאר עם ה-Windows הישן שלי...עד כמה זה יכול להאט לי את המערכת? אגב, לפי הבדיקות של SANDRA, יש לי מחשב מעט יותר חזק מ- 2000+ XP, שזה כמו שחשבתי, אבל אני פשוט מרוגז מהביצועים המרגיזים. זה כנראה באמת בעיית תוכנה. אגב, יש לי 2000.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו כן בFAQ של זכור לי שיש מספר טיפים איך להגדיר את המערכת בשביל שלא תקרטע.

תנסה להכנס ל DXDIAG, ובתפריט DISPLAY לשים את כל האופציות על ENABLE.

אצלי זה עבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוידוס הישן זאת באמת הבעיה, זה ידוע שכשאר משדרגים על מערכת הפעלה ישנה אז יש אין סוף בעיות והתנגשויות בין הדרברים הישנים לחדשים.

תתקין את המערכת מחדש ואני מבטיח שתראה שיפור עצום (פירמוט מומלץ). המערכת שאני ממליץ לך להתקין זאת ה ולא ה 2000 - יש ל פחות בעיות עם דריברים וגם היא יותר יציבה וידידותית.

לא נראה לי שתראה שיפור בביצועים כל עוד לא תתקין מחדש וינדוס כי הוינדוס הנוכחי "מבלבל" את המערכת הישנה שלך עם המערכת החדשה שכנראה יוצר הרבה בעיות תאימות, האטה, ERORS וכו'

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

להעביר ווינדוס ממחשב למחשב זה הדבר הגרוע ביותר שאתה יכול לעשות למחשב שלך.

אם הדיסקים שהעברת הם ישנים הם גם יאטו לך את המחשב בצורה דרסטית.

ממה שאני מבין פשוט אין לך שום נסיון בהתקנת ווינדוס כי זה לגמרי צפויי שההתקנים לא יותקנו אוטומטית.

-מתקינים ווינדוס

-מעדכנים אותו (SERVICE PACK וכו')

-מתקינים דרייברים לצ'יפסט (VIA במקרה שלך www.via.com.tw)

-מתקינים DX8.1B מ www.microsoft.com

-מתקינים את הדרייברים לכרטיס מסך

-מתקינים את כל שאר הדרייברים (קול, מודם, רשת, USB2.0.....)

ככה מתקינים .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

להעביר ממחשב למחשב זה הדבר הגרוע ביותר שאתה יכול לעשות למחשב שלך.

אם הדיסקים שהעברת הם ישנים הם גם יאטו לך את המחשב בצורה דרסטית.

ממה שאני מבין פשוט אין לך שום נסיון בהתקנת כי זה לגמרי צפויי שההתקנים לא יותקנו אוטומטית.

-מתקינים ווינדוס

-מעדכנים אותו (SERVICE PACK וכו')

-מתקינים דרייברים לצ'יפסט (VIA במקרה שלך www.via.com.tw)

-מתקינים DX8.1B מ www.microsoft.com

-מתקינים את הדרייברים לכרטיס מסך

-מתקינים את כל שאר הדרייברים (קול, מודם, , USB2.0.....)

ככה מתקינים .

ניסיתי לעשות את כל זה, אבל משום מה ה- הטיפשי הזה לא זיהה לי כלום והיו לי מלא התנגשויות חומרה ובעיות אז נשארתי כרגע עם ה- הישן שלי. אגב, מהניסיון שלי עם , המערכת עושה רק צרות, לפחות היא עשתה לי ולעוד כמה אנשים שאני מכיר.

בכל אופן, המצב רע מאוד...מאוד מאוד מאוד...הרגע בדקתי את המחשב שלי ב-3D MARK 2001 SE וזה יצא 5700 בערך...הבנתי שזה אמור לצאת בסביבות 10000-12000...אני בספק אם התקנת כזו או אחרת מסוגלת להוריד את הביצועים שלי עד רמה כזאת..זאת כנראה בעיית חומרה, אתם מסכימים? או שאולי באמת מיושן עם הארד דיסק מיושן במקצת מסוגלים להוריד את הביצועים של המחשב עד לרמה כזאת? בכל אופן, אני באמת אנסה להתקין את Windows עכשיו כמו שהצעתם, ואם זה לא יעבוד, אז הבעיה היא באמת בעיית חומרה.

עריכה: אתה מגן עליו משום מה, למרות שלא תקפתי אותו בכלל. בסך הכל רשמתי לו שיש דרכים אחרות להגיד את זה, זה הכל. הנה, מחקתי את השורה הזאת. עכשיו, בבקשה תשארו בבעיה שלי, היא חמורה משחשבתי. למרות שאולי אלה חדשות טובות...הייתי בטוח שזהו זה, אני צריך להשלים עם העובדה שהמחשב שלי לא מסוגל להריץ משחקים ברמה הגבוהה ביותר, אבל עכשיו אולי הוא דווקא כן יכול. בכל אופן, אני אתקין מחר אחר הצהריים Windows (השנוא עלי במיוחד, אבל לא נורא), לפי כל מה שרשמתם ואני אחזור אליכם אחר כך לדווח האם זה פתר את הבעיה.

בכל אופן, תודה רבה לכל מי שעזר, באמת. לא הייתם צריכים לעזור, אבל באמת עזרתם ככל שיכולתם אז תודה רבה. אני מקווה שהכל יסתדר על הצד הטוב ביותר מחר ושלא נדנדתי לכם לשווא. :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הוא לא! פשוט _אולי_ אתה לא יודע שבמערכות מבוססת NT צריכים להתקין בסדר שאמרים רשם לך, לא מתקינים דריברים לכרטיס מסך ואז משחקים, מתקינים לפי הסדר שהוא רשם.

איפה הוא העליב אותך בדיוק? ::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אגב,

כדי לשלול את האפשרות הזאת, המאורר של הכרטיס מסך, הוא מסתובב?

הכל עובד מצויין, וכן, הוא מסתובב, השניה בדקתי.

a12beat, תודה אבל התקנתי את ה-VIA 4 IN 1 כבר, אבל זה לא עזר במיוחד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מקווה שדיסקים הקשיחים הישנים שלך הם ATA100 לפחות כי עם לא אז לא משנה מה תתקין או לא , המחשב יזחל .

אולי שווה לך אם שלמת 11000 שח על מחשב לשלם עוד 200 ולתת אותו למעבדה שיתקינו לך כמו שצריך ואז המחשב יעבוד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...