למה צריך נעליים כשמתעסקים עם חשמל? - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

למה צריך נעליים כשמתעסקים עם חשמל?

infer73

Recommended Posts

אחרי ויכוח עם אח שלי, אני רוצה עוד דעה על למה צריך נעליים כשמתעסקים עם חשמל

הדבר היחידי שחצי נשמע לי הגיוני, זה שאם תיגע רק בחוט חשוף אחד (מהשניים שיש בשקע [השלישי שהוא הארקה לא חשוב במקרה הזה])

אז אתה לא תתחשמל אם יש לך נעליים, אבל מצד שני, אתה כן הופך להיות טעון חשמלית

ולכן גם זה לא בדיוק ענה על השאלה שלנו...

בכל אופן, אז למה צריך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מכיוון שביסודות הבניין יש הארקת יסוד וכל הבניים משמש כנקודת האדמה, לכן אם אתה נוגע באחת הפאזות אז הגוף שלך משמש כמוליך זרם לאדמה !

ואם אתה נועל נעליים אז זה "מבודד" (חלקית) אותך מהארקה ודרכך לא זורם זרם (או שזורם פחות-לא בדקתי את זה לעומק)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מן הסתם אם אתה נוגע בשני ההדקים של השקע, יזרום דרכך חשמל

לא משנה אם אתה מחובר לאדמה או לא (כלומר עם נעליים או לא)

ההבדל היחידי זה שאם אתה עם נעליים, יעבור דרכך פחות זרם מאשר אם תהיה בלי נעליים (אני חושב לפחות)

ולכן אם זאת התשובה, זה עדיין לא משהו

כי נעליים לא ימנעו ממך להתחשמל במקרה הזה, רק "להתחשמל פחות"

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

העיניין הוא ככה, חשמל זורם מפוטנציאל גבוה לנמוך, האדמה היא פוטנציאל אפס, לכן אם תגע בחוט חשמל חשמל יזרום דרכך לאדמה

אם אתה נועל נעליים אתה מבודד את עצמך מהפוטנציאל של האדמה ואז זה רק הפוטנציאל של הגוף שהוא הרבה יותר גבוה ולכן חשמל שיזרום דרכך (אם יזרום בכלל) יעבור הפרש פוטנציאלים (או מתח) נמוך יותר, ובשילוב עם ההתנגדות של הגוף, פחות אנרגיה חשמלית תעבור דרכך עד לרמה של חוסר נזק

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

העיניין הוא ככה, חשמל זורם מפוטנציאל גבוה לנמוך, האדמה היא פוטנציאל אפס, לכן אם תגע בחוט חשמל חשמל יזרום דרכך לאדמה

אם אתה נועל נעליים אתה מבודד את עצמך מהפוטנציאל של האדמה ואז זה רק הפוטנציאל של הגוף שהוא הרבה יותר גבוה ולכן חשמל שיזרום דרכך (אם יזרום בכלל) יעבור הפרש פוטנציאלים (או מתח) נמוך יותר, ובשילוב עם ההתנגדות של הגוף, פחות אנרגיה חשמלית תעבור דרכך עד לרמה של חוסר נזק

בקיצור, אם כבר התחשמלת אז שלפחות לא תצטרך לשלם על זה יותר מידי בחשבון החשמל...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעצם אתה אומר שהמתח בין הגוף שלנו לבין ההדקים של השקע הוא קטן יותר מאשר המתח בין אחד ההדקים לאדמה,נכון?

טוב זה מאשר את מה שחשבתי, אבל הרי אתה עדיין תתחשמל לא?

וזה עדיין עלול להיות מסוכן, במיוחד לאורך זמן,נכון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ביקשתי תשובה חכמה, הגיונית ולעניין

לא ביקשתי אנלוגיות מפגרות

אם יתעורר מצב ואני ארצה אותן (כלומר אם אני אאבד את שפיותי) אני אזכור לבוא אליך

עד אז...

התשובה של TeaTime היא הנכונה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה לא תעבור דרכי אנרגיה בכלל?

הרי אם למשל אני נוגע בשני ההדקים בו זמנית, הרי שעובר דרכי זרם (כי יש מתח בין ההדקים של 220V)

ואם אני אגע רק באחד מההדקים, אז עדיין, יהיה הפרש פוטנציאלים ביני לבין ההדק שנגעתי בו,ולכן תעבור

אליי אנרגיה

או שמה אני מפספס כאן משהו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...