x-box, ביצועים לעומת חומרה... - משחקי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

x-box, ביצועים לעומת חומרה...

yoav9

Recommended Posts

הx-box, עם כל הכבוד, במפרט שלו, נראה מאוד חלש (יחסית... :-\) celeron 700, , ge force 3) עכשיו כמה שזה נחשב למחשב טוב יחסית זה לא חומרה אופטימלית ל"פצצת משחקים" וזה גם מה שאני האמנתיף אבל בזמן האחרון אני שם לב שעדיין לא ניצלו יותר מחצי מכוחה של הקונסולה (לעומת הplaystation 2 שכבר הגיעה לסופה), אל מה אני מדבר?

מישהו פה ראה תמונות ... ?

או קיף מדהים נכון?

עכשיו בונים את Halo 2, שזה מנוע חדש לגמרי שאמור להיות עם פי 2 יותר פולגיומים ויותר לכל אדם ופול שטויות של מנועים שבעצם אומר שהוא הולך להראות פי 4 יותר מדהים מהמשחק המקורי, דומגא: זה לא מדהים? טוב תמונה לא טובה... מה אם זאת

!!!

וזה עוד מוקטן, זה הרבה יותר יפה...

עכשיו קחו את project gothem... מדהים? עכשיו הולך לצאת 2, יותר מדהים...

והשוק הכי גדול, III הולך לצאת לx-box כאשר הוא עובד חלק בדרישות הכי גבוהות של הpc...

:eek2:

שמישהו יסביר לי איך זה הגיוני!!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

NV30A

::)

זה שהם קוראים לכרטיס ככה זה לא ממש אומר שזה nv30... הx-box התחיל את תהליך היצור (לא הפיתוח) לפני שיצא הge force 3 בכלל... ככה שאני קצת בספק אם הוא סוג של nv30...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מי אמר לך שהמעבד הוא celeron ואגב הוא 733MHz.

ומי סיפר לך שה PS2 ניצל כבר את כל כוחו ???

אני לא יודע אם אתה יודע אבל ה psx ניצל את רוב כוחו רק אחרי 3-4 שנים בשוק...

אגב ל dreamcast (שהוא רבע מה ps2 מבחינת כמות פוליגונים בשניה)

יש מעבד של רק 200MHz והמשחקים שלו נראים טוב גם היום ככה שממש

אין קשר בין המעבד לרמת הגרפיקה ביחס ל .

אל תשכח שהקונסול בנוי רק למשחקים והמשחקים בנויים רק לו!!!

הם בנויים לנצל אותו כמה שאפשר (במגבלת ההשקעה של המתכנתים!!!)

המשחק לא צריך להיות "גמיש" בשביל לרוץ על בלי סוף מערכות מחשב

עם מפרטים שונים ומשונים (הכול ידוע מראש ומתוכנן בהתאם).

גם יש הרבה הרבה פחות באגים במשחקים של הקונסולות.

ואל תשכח גם שלמחשב יש מלא דברים שרצים ברקע......

ובטח יש עוד דברים שלא....... ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מי אמר לך שהמעבד הוא celeron ואגב הוא 733MHz.

זאת עובדה ידועה, המעבד שלו זה , לא לא douron ולא שום דבר אחר... (אני לא זוכר מאיפה אני יודע)

מי סיפר לך שה PS2 ניצל כבר את כל כוחו

מי סיפר לך? LOL אף אחד לא סיפר לי, ברגע שהמשחקים יוצאים ויש low fps ברגעים מסויימים ושכבר כל משחק שמוכרז לקנוסולה הוא המשחק בלי שינוי מנוע או משחק חדש עם מנוע ישן אז נראה לי שהיא מיצתה את כוחה הפיזי, חוץ מזה בff האחרון נאמר במפורשות שהם משתמשים בכל כוחה של הקונסולה וגם לו יש רגעים לו מעטים של האטה גדולה בקצב המשחק...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"זאת עובדה ידועה"....

לא אמרתי שהוא celeron אמרתי שהוא 733MHz למרות שלא כתוב שהוא celeron.

קבל->http://gear.ign.com/articles/306/306618p1.html

"ברגע שהמשחקים יוצאים ויש low fps ברגעים מסויימים ".....

ממש ממש אין קשר הכל מתחיל ונגמר במילה אחת 'מתכנתים'..!!!

הידעת שהמשחק SSX שהוא מהראשונים שיצאו ל PS2 סבל מהרבה רגעים

של low frame וגימגומים כאלה ואחרים אז?

המכשיר חלש? לא המתכנתים מיהרו להוציא אותו להשקה של ה PS2 ולא "ליטשו" אותו מספיק...

וחוץ מזה גם פה לא אמרתי שהוא כן או לא מיצא את כוחו...

אני רק אומר שתמיד אפשר לשפר אם רוצים להשקיע ראה 'Shenmue' שיצא לפני שנתיים

ולפי מה שהבנתי מחזיק בתואר (ספר השיאים של ג'ינס) "המשחק היפה (או המושקע או אני לא בטוח) ביותר"

קבל->http://dreamcast.ign.com/articles/164/164499p1.html

והמכשיר להזכירך רבע מכוחו של ה PS2.

מצד שני אני בטוח שינויים גדולים כבר לא נראה ב PS2, ואפילו לא ב X-BOX.

כי זה לא מכשירים שאפשר "לשדרג"....אם אתה רוצה לקרוא לזה "מיצויי כוח" אז בסדר.

וחוץ מזה זאת היתה הנקודה שלך בכלל ???

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדיוק מה שרציתי לכתוב.

בקונסולנה רזולוציית המשחק במקרה הטוב היא 800x600 ובמקרה הפחות טוב 640x480... פרט לכך לא תמיד מופעלות כל האופציות לאיכות תמונה מיירבית אלא רק אלו שנתמכות בחומרה היעודית (ע"ע חצי מהטכניכות של ה- לא מתאימות ל- PS2).

בעניין ה- , הוא משתמש ב- GF4 Ti וזה ידוע ממזמן... (בעבר זה נקרא GF3 מחוזק).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צודקים (בערך) בקשר לרזולוציה כל הקונסולות חוץ מה X-BOX

פועלות ב 640X480 אבל הX-BOX תומך עד 1920X1080

מהלינק למעלה.

"בעניין ה- , הוא משתמש ב- GF4 Ti וזה ידוע ממזמן..."

אני הבנתי שיש לו משהו דומה ל GF3 מבחינת הביצועים, אם יש לך

לינק שאומר אחרת אשמח לראות... ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא Celeron, זה מעבד 733mhz של . לא ידוע ממש איזה סוג אבל לפי מה שאני יודע, זה כמו 3.

כמו שאמרו כאן, קונסולה לא צריכה חומרה מאוד חזקה (במיוחד מעבד) בשביל לעבור את הביצועים של המחשב בגלל שכל מה שבראש שלה זה איך להפעיל את המשחק כמה שיותר טוב ושום דבר אחר לא מפריע לה ברקע... (זה נשמע כאילו שיש לה מוח ::))

יש לבוקס 3 ולא 4 Ti. היו הרבה כתבות שאמרו שעם יציאת ה-GF4 הבוקס יתחלש לעומת המחשב - טעו...

בכל מקרה, למרות הרזולוציה הנמוכה, אתה ממש לא יכול להרגיש בזה (לפחות לא עם הסוני 100hz שלי...) והמשחקים נראים מדהים - DOA 3 - הגראפיקה הכי טובה שיש לכל פלטפורמה. - גם גראפיקה מצויינת.

גם לקונסולה תמיד עושים את המשחקים ככה שהם יתאימו בדיוק לחומרה ולכן אין שום בעיות...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המעבד הוא 733MHz של אינטל, כנראה סלרון.

כרטיס המסך הוא ג'יפורס 3 עם שתי יחידות Vertex Shader, מה שנקרא NV20A (ולא NV30A!!). או אם אתם רוצים, ג'יפורס 4 Ti4000.

אני לא מבין מה הבעיה - רץ על ה- בשלושים פריימים לשניה וקצב פריימים לא יציב. DOA3 נראה מדהים אבל כל מחשב חדש היום יוכל להריץ אותו. PGR? שום דבר שמחשב מלפני חצי שנה-שנה לא יכול להריץ.

היו פה עוד כמה שטויות, כמו שדום 3 ירוץ על ה- ברמת פרוט מקסימלית, וזה לא יכול להיות משתי סיבות - אחת, לבוקס יש 64MB זיכרון ודום 3 ישתמש ב-80MB של טקסטורות (לפי תום), והשניה, בבוקס יש ג'יפורס 3-4 (אותו דבר מבחינה טכנולוגית) שלא תומך ב-OpenGL 2.0 שדום 3 ישתמש בו.

הפרט הכי חשוב, לדעתי, הוא שהמשחקים לקונסולות רצים על מסך טלוויזיה ב-640x480. זה פחות קריטי מאשר על מסך מחשב, וזה מוריד את דרישות המערכת בהרבה. אבל ו-Gamecube וכמה משחקים ל-PS2 עושים FSAA, אז זה מצמצם נזקים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז ככה

לפי מה שאני יודע, האיקס בוקס משתמש באינטל 3 733 coppermine

והצ'יפ הגראפי הוא איפשהו באמצע בין nv25 ל nv20. ההבדל בינו לג'יפה 3 הוא עוד vertex shader נוסף כמו בג'יפורס 4.

ובקשר לשאלה כיצד זה שעם חומרה חלשה יחסית הקונסולה עדיין חזקה, אז...

הקונסלה בדרך כלל בנוייה כך שכל חלקייה מתואמים ועובדים בצורה האופטימלית ביותר והם גם לא מוגבלים ע"י סטנדרטים כמו PCI שכן כל החלקים מולחמים ללוח(מה שלא נכון לגבי המחשב האישי ששם רבים מהחלקים מורכבים על ממשקים שונים) וכמו כן המשחקים מפותחים כך שהם בעלי אופטימיזציה לחומרה שבקונסולה. כתוצאה מכך חומרה שנראית חלשה יחסית מריצה תוכנה כבדה, כמו ב SNES בעלת מעבד 3MHZ שהפעילה משחקים ממש כבדים (יחסית)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...