מתג מרכזי לכיבוי\הדלקת מאווררים ונורות - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מתג מרכזי לכיבוי\הדלקת מאווררים ונורות

montigo

Recommended Posts

הזמנתי מספר מכובד של רכיבים לשידרוג המחשב הקרוב שלי, ובין השאר מארז Chieftec ואמצעי מודיפיקציה שונים.

אני מעוניין לעשות מתג מרכזי, אשר ישב במקום המנעול לדלת המארז (בעלי Enermax/Antec/Chieftec עם הדלת יודעים), ובאמצעותו אוכל לחבר\לנתק את הרכיבים הבאים, כולם במכה:

* נורת פלואורסנט בתוך המארז - לינק

* כבל פלואורסנטי - לינק

* מאוורר קדמי למארז של (זה עם שלושת הלדים בפנים)

* 2 הלדים בקידמת המארז (דיסקשיח ו-Power)

* 3 לדים נוספים שאשים בתוך המארז

ז"א בסה"כ 8 רכיבים, קחו בחשבון שנורות הפלורסנט כנראה אוכלות חשמל, ושהמפסק (על המארז) רחוק מקופסת המיתוג (בתוך המארז).

כיצד ניתן לעשות דבר זה בצורה הכי פשוטה?

ברשותי 350W של אנרמקס, עם הרבה כבלים :)

אנא, אל תענו במושגים של מפסקים תלת-פאזים, טרנזיסטורים דו-דבשתיים וכו', הידע שלי בחשמל מוגבל למדי ;D

עם זאת, הרגישו חופשית לעשות חקירה צולבת אם ברצונכם לדעת עוד פרטים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה צריך להשיג כמה ריליים. ריליי (relay) הוא מכשיר חשמלי שמתפקד כמו מתג (בד"כ יש לו כמה מגעים נפרדים), אבל הוא לא מופעל ע"י הזזה של ידית, אלא ע"י זרם חשמלי. כל מה שאתה צריך לעשות הוא להשיג כמה ריליים 12V (תלוי כמה מגעים יש בכל אחד), ולחבר אותם בטור כך שהמתג הראשי יפעיל ויפסיק את כולם. תחבר כל רכיב למגע הכניסה של הריליי, ולמגע ה- normaly open (על הריליי אמור להופיע שירטוט, שיסביר לך איפה נמצאים המגעים. אל תשכך לחבר כל רכיב בנפרד. זה הכל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יפה, לא ידעתי שקיים כזה דבר ;D

עם זאת, כל הרכיבים פרט לפלואורסנט הגדול, לא מופעלים ע"י 12 וולט, מה עושים איתם?

החוט הזוהר לדעתי דורשים 5 וולט, והמאוורר\לדים אני לא בטוח.

מה לגבי הזרם (אמפר) שדורש כל Device, האם גם בזה יש להתחשב בעת קניית ריליי?

מה החיבורים שיש לריליי, פרט ל-X כניסות ו-X יציאות (שהם מחוברות או מנותקות אחד מהשניה, לפי הסוויץ')?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ok, הנה תמונה של ריליי (מצטער על האיכות, סרקתי והייתי צריך להשתמש בניילון כדי לא לשרוט את הסורק):

relay.jpg

מגעים מס' 1 ו 5 - דרכ0ם מקבל הריליי מתח (תחבר דרכם את הריליי למתג הראשי)

מגע מס' 2 - דרכו מקבלים המגעים חשמל - כאשר הרכיב שלך צורך 5 V, תחבר את המגע הזה ל-%ה של הספק. אם הוא צורך 12V, תחבר ל-12.

מגע מס' 3- זרם ממגע 3 יגיע אליו כאשר הריליי מקבל חשמל.

מגע מס' 4 - זרם ממגע 3 יגיע אליו כאשר הריליי אינו מקבל חשמל.

חלק מהריליים הם שקופים, כך שתוכל להבין בעצמך איך העסק עובד (הסליל שבתוכם הוא אלקטרומגנט).

המגעים הם נפרדים, כך שלאחד אתה יכול לתת 12V, ולאחר 5V.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יפה... אז זה אמור להיות ככה:

-ספק+

\ /

| [ריליי]===< סוויץ'

/ \

/ \

מאוורר

מה להעביר דרך הריליי, את המינוס (השחור), או הפלוס (הצבעוני)?

כמה עולה בערך ריליי כזה? זה נראה מכשיר גדול...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תמיד מעבירים את הפלוס דרך המתג- אל תשאל אותי למה. הריליי הוא לא גדול כמו שהוא נראה בתמונה. הוא גם לא אמור להיות יקר בכלל, זה מכשיר פשוט. אני אישית לא יודע כמה הוא עולה, אבא שלי הביא לי מהעבודה ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הלכתי ל-2 חנויות חשמל ול-2 חנויות מחשבים ולא מצאתי את המוצר המבוקש אצל אף אחד.

הדבר הכי קרוב שהיה להם זה Relay עצבני למזגנים (הוא גדול מאוד), או Relay קטנצ'יק שיש בו רק חיבור אחד (במקום 4-8 נגיד)!

איפה אפשר למצוא את זה?

(אני גר בהרצליה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בולשיט..!

את המספק אתה יכול לשים גם על הפלוס וגם על המינוס.

כדי לגרום למכשיר חשמלי לעבוד צריך ליצור מעגל חשמלי. אם המעגל אינו מחובר בחלק אחד (אינו סגור) המכשיר לא יעבוד.

מכאן נובע שלא משנה איפה תפתח (תנתק) את המעגל, המכשיר יפסיק לעבוד.

מסכים איתי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אביעד, זה נכון שזה יפעל בשני המקרים, אבל לדעתי אחד עדיף לשים את ה (+) דרך הריליי מסיבה בטיחותית כלשהי (למקרה של קצר?!)

אני לא מבין בזה, אבל זו ההמלצה.

לצערי הרב, אני עדיין לא מוצא ריליי :(

אגב, סתם רציתי לציין שחיברתי הרגע את הפלואורסנט, החוט הזוהר, והמאוורר אנטק למארז בצורה חפיפניקית, והם מדהימים ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדבר הכי קרוב שהיה להם זה Relay עצבני למזגנים (הוא גדול מאוד), או Relay קטנצ'יק שיש בו רק חיבור אחד (במקום 4-8 נגיד)!

אני לא חשוב שתמצא ריליי קטן עם 8 חיבורים. יש לי שני ריליים קטנים 12V עם 3 חיבורים. ואין לך סיכוי למצוא אותם בחנות מחשבים, לך רק לחנויות אלקטרוניקה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא חשוב שתמצא ריליי קטן עם 8 חיבורים. יש לי שני ריליים קטנים 12V עם 3 חיבורים. ואין לך סיכוי למצוא אותם בחנות מחשבים, לך רק לחנויות אלקטרוניקה.

מצידי אני אקנה 3 ריליים ואחבר אותם בטור לסוויץ', כמה עלה לך? ואיפה קנית?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...