איך אפשר לבדוק אם כרטיס הרשת תקין? - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איך אפשר לבדוק אם כרטיס הרשת תקין?

-JobNick-

Recommended Posts

כי ניראה לי שיש לו בעיות או משהו

כשהתקנתי אותו הוינדוס זיהה אותו התקנתי את הדרברים שלו והל אבל נירא לי שעדיין יש לו איזו בעייה

אז אולי יש איזו תוכנה שבודק עם הוא תקין?

הכרטיס שלי הוא של חברת CNET

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 37
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

לגבי הכבלים זה לא יכול להיות כי קניתי 2 כבלים אחד ביאזה חנות לא זוכר איפה ושני בישביל להיות בטוח שזהז יהיה איכותי קניתי בעתיד מחשבים הכבלים הם משוג "כבל" מוצלב

אז ככה בשני מחשבים מותקנים כרטיסי רשת לכניסות של שני הכרטיסים חיברתי את הכבל המוצל ובנשי הכרטיסים נדלקה הנורה של LINK

כל טוב ויפה אז נעבור להגדרו וינדוס במחשב הראשון מותקן וינדוס XP בשני 98 הראשון הוגדר כשרת

נתתי לו את האיפי 10.10.10.1 ולשני עם ה 98 10.10.10.2 זה יפי מקומי כך שלא צריכות להיות בעיות

הSUBNETMASK בשניהם 255.255.255.0

בשניהם מותקנים הפורטוקולים הבאים CLIENT FOR NETWORKS

FILE AAND PRINTERS SHARING

וכמובן ה TCP/IP

בשלב זה עם אני נכנס לCOMMAND PROMPT ועושה פינג ממחשב אחד לשני זה לא מצליח אני מקבל TIMEOUT

הגיד אני עושה פינג מהמחשב של לזה עם 98 אני כותב PING 10.10.10.2

ומקבל PING TIME OUT

ועוד מספר דברים בשני המחשבים הגדרתי את ה WORKGROUP על אותו הם נגיד TEST בשניהם

ודבר אחרון ניסית גם את האיפים האלה 192.168.0.1 ולמחשב של ונדוס 98 192.168.0.2 ועדין הפינג לא "עובר"

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נו אז בטח יש בעיה בתקשורת

אתה לא צריך שיטות לבדיקה

אתה צריך לעבור על הכל מהתחלה.........

לבדוק שהם מוכנסים טוב

שהכבל הוא Aux מוצלב...

תתקין דריוורים מאתר החברה (XP לפעמים עושה בעיות עם הדריברים שלו... קרה את זה לחבר שלי עם מודם)

תבדוק שוב ושוב פרוטוקולים (בדרך כלל מקור הבעיה)

תעשה ריסטרט אחרי כל שינוי

וכו וכו וכו.......

עד לקבלת שלמות

אין מה לעשות לפעמים בעיות כאלה קורות

הם מאוד מעצבנות

אבל שינוי פרוטוקול קטן או קינפוג שלו פוטר הכל

נ.ב

לא פועל עדיין?!?

שוטט קצת בנט חפש בעיות דומות

המקור הטוב ביותר

בהצלחה cwm1.gif

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אהההה....

בעיקרון הסיכויים למוות של כרטיס כזה

הם אפסיים

אלא אם כן שיחקת עם הכרטיס עצמו ושברת/פגמת בחלק

או שהיה איזה ברק ששרף לך טותו

אבל לא נראה לי :P

אני אחשוב על זה

מה שאני מציע לך

זה לפנות לפורום תוכנה גדול בחול

ולשאול........

אופציה טובה מאוד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התקנת פרוטוקול NetBeui...

וBenk מה קורה לרוח הפטריותיות שלך, אני בטוח שאפשר לפתור לו את הבעיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין צורך שתגדיר את כ IP....

חלונות יודע להגדיר לבד!

אני משער שיש לך גם מודם וחיוד דייל אפ

תבדוק שבחלונות 98 (למשל) מופיע לך פעמיים TCP/IP פעם אחת לכרטיס רשת ופעם ל DIEAL UP ADAPTER

ב זה אמור להופיע בהגדרות כרטיס הרשת!...

לכל מחשב תגדיר קבוצת עבודה זהה אבל שמות שונים!

תבדוק בחלונות 98 - תלחץ דאבל קליק על ה File and pronter sh...... ותסמן וי איפה שצריך

אח"כ תגיר סתם איזה הארד דיסק שיהיה בשיתוף....תאתחל את המחשב....ותראה אם אתה רואה אותו בשכנים ברשת!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מפגר אני יודע להבדיל בין TCP/IP של המודם ושל הכרטיס ודבר נוסף הדרברים של כרטיס הרשת מתיקינים את הTCP/IP של כרטיס הרשת אוטומטית

לגבי הנטבוי זה לא קשור לפי מה שאמרו לי אחרי ההגדרות שעשיתי פינג ממחשב אחד לנשי אמור לעבוד בלי בעיה

דבר נוסף וינדוס לא מגדיר איפי טוב כי כל וינדוס יתן לכרטיס שלו איפי פנימי אחר ואיך בדיוק כרטיס אחד יתקשר עם השני הם צריכים להיות עך אותו טווח איפים למשל XXX.XXX.XXX.0ו XXX.XXX.XXX255

כי בטוו הזה הוינדוס מחפש את כרטיס הרשת השני כמובן שה XXX.XXX.XXX בשני המחשבים צריל להיות אותו דבר והוא צריך להיות איפי "פנימי" של וינדוס ששום התקן לא משתמש בו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מפגר אני יודע להבדיל בין TCP/IP של המודם ושל הכרטיס רשת ודבר נוסף הדרברים של כרטיס הרשת מתיקינים את הTCP/IP של כרטיס הרשת אוטומטית

לגבי הנטבוי זה לא קשור לפי מה שאמרו לי אחרי ההגדרות שעשיתי פינג ממחשב אחד לנשי אמור לעבוד בלי בעיה

דבר נוסף וינדוס לא מגדיר איפי טוב כי כל וינדוס יתן לכרטיס רשת שלו איפי פנימי אחר ואיך בדיוק כרטיס אחד יתקשר עם השני הם צריכים להיות עך אותו טווח איפים למשל XXX.XXX.XXX.0ו XXX.XXX.XXX255

כי בטוו הזה הוינדוס מחפש את כרטיס הרשת השני כמובן שה XXX.XXX.XXX בשני המחשבים צריל להיות אותו דבר והוא צריך להיות איפי "פנימי" של וינדוס ששום התקן לא משתמש בו

קישקוש!!!!

יש לי 5 מחשבים בבית + סרבר = 6 מחשבים!!! ותתפלא זיהה לבד את ה IP ולא עשה בעיות כלל וכלל!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...