בניית לוח סודוקו. - תכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בניית לוח סודוקו.

THE-MASTER

Recommended Posts

אני כרגע בשלבי סיום של בניית תוכנית לפתירת סודוקו וזה ככל הנראה יהיה על המסך השחור ואני מעוניין שזה יהיה בממשק גרפי של טבלה בתוך חלון איך אני יכול לבצע את זה בשפת C. אני צריך שקליטת הנתונים תהיה דרך לוח וכמו כן הלוח הפתור יוצג על לוח.

מה אני צריך ללמוד בשביל לממש את זה או אולי אתם יכולים לעזור לי..........

בתודה מראש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה יכול לעשות את זה עם כל שפה שמתממשקת לחלונות.

אני אישית מעדיף דלפי, אבל באותה מידה אתה יכול לעשות את זה גם ב- VB או ב- MFC, או אפילו ישר ב- Win32 API (כלומר ב- C)

מצד שני, למה לטרוח? אתה יכול לקרוא את הלוח מקובץ טקסט (במילא מישהו יצטרך להקליד את הלוח, לא?)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המצב כרגע שאני מבקש לכתוב את המיקום של המספר לדוגמא בשורה 1 טור 2 מספר 3 1.2:3.

אני יכול גם אם אני רוצה לקלוט ממסמך טקטס כבר עשיתי פעם משהו עם מסמך טקסט...

אבל אני כרגע מעוניין בבניית חלון סודוקו שיפתח בחלון ולכן אני ככל הנראה יעדיף את האפשרות השלישית שנתת בWIN32 API ועכשיו איך אני רוכש את הידע בשביל לעשות את מה שאני רוצה????

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לתכנת ב- win32 API (ויותר מזה - לכתוב תוכנית שלמה רק בזה) זה עסק די מגעיל. לא סתם כתבו ספריות כמו MFC, VCL ו- .NET framework.

אם אתה ממש רוצה, אתה יכול להוריד מ- microsoft קיט שנקרא Win32 platform SDK שמכיל את הסט המינימלי של קבצים וכלים (חוץ מקומפיילר ולינקר) כדי לבנות אפליקציית windows.

נדמה לי ש- DevCpp מכיל כבר את ה- platform SDK, ויש בה גם תוכנית שלד שאפשר להתחיל ממנה ביותר קלות (הכל יחסי)

אתה יכול גם להוריד גם את Visual C++ Express מ- http://lab.msdn.microsoft.com/express/visualc/default.aspx

שאמור להיות הרבה הרבה יותר נוח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חלון סודוקו אפשר לעשות בכל שפת תכנות נורמלית, לא צריך להתעסק עם ה WIN32 API בשביל זה, אתה יכול ב DELPHI, C#, VISUAL BASIC...

בשפות RAD כמו VB, DELPHI, היתרון הוא שאתה יכול להתחיל להבין את הבסיס לזה די פשוט ע"י הסתכלות בכמה אתרים באינטרנט (חיפוש פשוט בגוגל), בהנחה שיש לך איזה הבנה בסיסית בתכנות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נראה לי שאני יעיין בWIN32 API כי המטרה היא לא לעשות את המשחק אלא עצם עשייתו וכמובן שהתוצאה תעיד על המעשה.

אני יודע שפת C טוב מאוד מלימוד עצמי מעט פסקל מימי בית הספר(אווווייייייייי למה לא למדתי אז) ומעט מאוד פייתון.

כרגע אני אחרי בנייה של תוכנית שלמה לפתרון סודוקו בשפת C שצריכה לעבור מהדף למחשב ואז תיקון כל הטעויות שכנראה יצוצו ואחרי כן אני ינסה לשכלל אותה למבנה גרפי יותר.

ועכשיו מספר שאלות והבהרות בקשר להודעה של boomerang

DevCpp הוא למעשה תוכנה שעושה את הכל כמו שהבנתי ואני מעוניין ללמוד(אחרי שנים של בזבוז זמן).

הספריות VCL MFC ו NET. framework האם הם על נבנו ע"י הבסיס WIN32 API ?.

Win32 platform SDK הוא למעשה קבצי המהדר לתכנות בWIN32 API האם הבנתי נכון?????

Visual C++ Express מה זה בדיוק????

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, הבנת נכון בקשר ל- Win32 API וגם בקשר ל- DevCPP.

מה שנראה לי שעוד לא הבנת זה כמה יותר מסובך זה לעבוד רק עם Win32 API, לא בגלל שזה קשה מבחינת השפה, אלא שיש מנגנונים מורכבים של windows שצריך להכיר (למשל Windows classes, windows messages, device context) שכל ספריות האוביקטים חוסכות ממך (לפחות בהתחלה).

Visual C++ Express זו סביבת עבודה מתקדמת (יחסית) וחינמית של שאפשר לכתוב איתה .NET.

האמת ששיחקתי עם זה קצת ונעשה לי שחור בעיניים כשראיתי שמה שהם קוראים לו C++ דומה יותר ל- C# מאשר ל- C++ הסטנדרטי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...