למה מתכוונים כשאומרים HTT? לתדר ה-FSB של המעבד או לתדר המהירות של לוח האם? - עמוד 14 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

למה מתכוונים כשאומרים HTT? לתדר ה-FSB של המעבד או לתדר המהירות של לוח האם?

Dr. Computer

Recommended Posts

וואוו shlomom אחי- איזו תגובה מהירה!  :o

:xyxthumbs:

*עריכה*

הצלחתי להגיע היום למהירות מעבד של 2000Mhz!

והשארתי את הזכרונות על תדר הסטוק- 200. (הזכרונות לא טובים ל-OC)

קבעתי מכפלת מעבד ל-8. HTT העלתי ל-250.

וזיכרון הורדתי ל- 166.

200 *  8

--------------- = 9.6  = המחלק הוא 10

166

2000

----------  = 200 (וזוהי בדיוק מהירות הזיכרון  ;))

10

עכשיו, היעד הבא שלי הוא להגיע לתדר מעבד של 2.2Ghz. ולהשאיר את הזכרונות על 200Mhz.

לא כ"כ הצלחתי. מישהו יכול לעזור לי בזה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 255
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

עכשיו, היעד הבא שלי הוא להגיע לתדר מעבד של 2.2Ghz. ולהשאיר את הזכרונות על 200Mhz.

לא כ"כ הצלחתי. מישהו יכול לעזור לי בזה?

אם יש לך לוח שתומך במחלקים "לא תקניים"

275*8 עם מחלק 150 יתן לך את זה.

אם לא, אז זה לא ממש אפשרי, אבל אתה יכול להגיע למשהו קרוב

כמו 244*9 עם מחלק 166

שיתן לך תדר מעבד של 2196 ותדר של 199.6

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לד"ר,

אני ממליץ לך לפתוח ת'רד אחר בשאלות OC ולהשאיר את הנוכחי תיאורטי.

לשאלתך בנושא OC.

פשוט תוריד רק את הזכרון ל 166 ( מחלק 11) ולהשאיר מכפלת מעבד על X9.

כך תגיע לאיזור 250 HTT בלי OC לזכרון. המעבד כנראה יעמוד בזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ל- shlomom.

אני ממליץ לעצמי כן לשאול כאן שאלות בנושא OC, מכיוון שמטרת הת'ראד הזה היא בסופו של דבר OC על כל המשתמע מכך, מה זה HTT, יחסים בין מעבד לזיכרון, מכפלות ואיך מחשבים אותם. בכל מקרה, אני יודע שיש פה תותחים בת'ראד שאני אוכל לסמוך עליהם ב-100%.( ;))

עמרי ושלמה תודה על התשובות. :)

אני אלך על זאתי- HTT על 245. מכפלה 9. על 166.

9 * 245 = 2205Mhz תדר מעבד

2205 \ 11 = 200Mhz .

:jump:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האם ישנו קשר כלשהו בין העברת בקר הזיכרון למעבד במערכות K8 לטכנולוגיית ה-HyperTransport (שגם היא יושמה רק במערכות K8..)??

במבט ראשון אכן לא נראה שיש קשר בין שני הדברים, אבל חשבתי על זה קצת ונראה לי שבכל זאת יש קשר, ואני אסביר:

זוכרים פעם שהיו צריכים להשלים בנק עם הזיכרונות כדי שהמעבד יוכל לתפקד? אם למשל היו רכיבי זיכרון שיכלו לספק 4 ביט בכל מחזור אבל המעבד היה עובד ב BUS של 8 ביט, היו צריכים לחבר 2 רכיבי זיכרון כדי שהמעבד יוכל לתפקד. הדבר הזה נכון גם בימינו, רק שעכשו הזיכרונות יכולים לספק למעבד 64 ביט מרכיב אחד בלבד (מודול זיכרון אחד) ולכן אין יותר צורך ב"להשלים בנק" (כל רכיב זיכרון משלים בנק בעצמו).

OK, סיפור נחמד - מה הקשר לשאלה? התשובה - המעבדים של היום חייבים בנק של 64 ביט (או סיביות בעברית) כדי לתפקד. כאשר המעבד מחובר לזיכרון דרך הצ'יפסט, הצי'פסט הוא זה שחייב לתת לו BUS ברוחב 64 ביט, וזה אכן מה שהיה עד היום (בארכיטקטורות ל K7 ולמעבדים של אינטל). כאשר בקר הזיכרון עבר למעבד עצמו, יצרו BUS חדש שהוא יעודי לתקשורת בין המעבד לזיכרון. ה BUS הזה הוא כמובן ברוחב 64 ביט (למעשה 128 ביט, שיכול לתפקד גם ב 64 ביט - לפי המאמר של shlomom). עכשו למעשה אין צורך יותר להשאיר את ה BUS בין המעבד לצ'יפסט על 64 ביט, ואפשר לשחק איתו. כידוע לרובכם גילו בשנים האחרונות שעם תקשורת טורית (סיריאלית) אפשר להגיע לרוחב פס הרבה יותר גדול מאשר עם תקשורת מקבילית (ולכן גם המעבר ל SATA ו - שניהם מבוססים על תקשורת טורית). לכן שינו את צורת החיבור בין המעבד לצ'יפסט - הפכו אותה לטורית, הורידו את רוחב ה BUS ל 16 ביט והגדילו את תדר השעון. התוצאה - רוחב פס יותר גדול בין המעבד לצ'יפסט, מה שכמובן גורם לשיפור בביצועים.

הערה: כל מה שכתבתי כאן מבוסס על מסקנות אישיות ועל ידע קודם. לא ראיתי בשום מקום מאמר שמסביר שהעברת בקר הזיכרון למעבד גרמה הביאה לפיתוח או למעבר לטכנולוגיית ה HTT.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בלוחות של nF3 היו ונשארו 2 צ'יפים. אין מה לדאוג.

בקר הזיכרון עדיין נמצא על אחד מהצ'יפים בלוחות האלו.

רק במערכות nF4 בקר הזיכרון עבר למעבד!

זוכרים פעם שהיו צריכים להשלים בנק עם הזיכרונות כדי שהמעבד יוכל לתפקד? אם למשל היו רכיבי שיכלו לספק 4 ביט בכל מחזור אבל המעבד היה עובד ב BUS של 8 ביט, היו צריכים לחבר 2 רכיבי זיכרון כדי שהמעבד יוכל לתפקד. הדבר הזה נכון גם בימינו, רק שעכשיו הזיכרונות יכולים לספק למעבד 64 ביט מרכיב אחד בלבד (מודול אחד) ולכן אין יותר צורך ב"להשלים בנק" (כל רכיב משלים בנק בעצמו).

OK, סיפור נחמד.

באמת סיפור נחמד! אהבתי.. ;D

רגע אבל אחי, אתה רוצה להגיד לי שכבר אז היה Dual Channel? ? ? :o

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בלוחות של nF3 היו ונשארו 2 צ'יפים. אין מה לדאוג.

בקר הזיכרון עדיין נמצא על אחד מהצ'יפים בלוחות האלו.

רק במערכות nF4 בקר הזיכרון עבר למעבד!

ממש לא

גם ב 3 על סוגיו (250GB / Ultra) יש צ'יפ בודד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רגע אבל אחי, אתה רוצה להגיד לי שכבר אז היה Dual Channel? ? ? :o

לא בדיוק - Dual Channel הוא אפשרות, לא חובה - אפשר לעבוד מול הזיכרון ב 64 ביט וב 128 ביט (כאשר מותקנים 2 מודולי של 64 ביט כל אחד). אפשר לעבוד גם עם מודול אחד וגם עם 2 מודולים.

השלמת בנק חייבה עבודה עם 2 מודולים, או אפילו 4 כדי שהמחשב בכלל יעבוד. הדבר נבע מכך שה BUS של המעבד מול הזיכרון היה 8 ביט או 16 ביט (מה שנקרא בנק), והייתה חובה לספק לו את אותם 8 או 16 ביט בכל מחזור (החובה הזו עדיין קיימת גם היום - חייבים לספק למעבד 64 ביט ב BUS מול הזיכרון כל מחזור - המעבד חייב בנק מלא), אבל מצד שני הזיכרונות נבנו כך שהם יספקו רק 4 או 8 ביט בכל מחזור שעון, ולכן אם היה לך מעבד שעבד שדרש 16 ביט והשתמשת בזיכרונות שסיפקו רק 4 ביט, היית צריך 4 זיכרונות כאלו, 2 שכל אחד מספק 8 ביט, או כמובן 1 שמספק 16 ביט - בכל מקרה צריך בנק מלא.

אני לא מדבר מניסיון, אבל אם היה לך מחשב עם מעבד שצריך בנק של 8 ביט ו 2 זיכרונות בגודל 2MB שכל אחד נתן 8 ביט, היה לך סה"כ 4MB . אבל אם החלפת את המעבד לכזה שדורש בנק של 16 ביט, כמות הזיכרון הייתה יורדת ל 2MB בלי לגעת בזיכרון בכלל, בגלל שעכשו 2 הזיכרונות ביחד משלימים בנק אחד ביחד מכיוון שרוחב הפס שמעבד צריך עבור הזיכרון (הבנק) גדל פי 2.

טוב, זה היה דיי off-topic, אבל בכל זאת מעניין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בהחלט מעניין :)

אממ...יש לי שאלה חשובה!

אני חייב לכסות את העניין המאוד מאוד חשוב הזה.

כבר כמה ימים שאני עובד במחשב עם דואל צ'אנל. (בינתיים אין בעיות מיוחדות, ברוך השם.. DIMM4 ,DIMM3)

הזכרונות עובדים כרגיל עם 200Mhz. ותזמונים CL2.5

אני רוצה לשאול מה יקרה במצב שאני איאלץ להחזיר אותם שוב ל-Single Channel, אז מהירות הזיכרון תרד ל-166Mhz והתזמונים יהיו CL2. (בדוק)

אני אהיה חייב לעשות כדי להחזיר אותם ל-200Mhz. האוברקלוק הזה לזכרונות ידרוש אובקלוק למעבד.

האם האוברקלוק הזה יהיה הוגן ונורמלי?? (שוב, לא יודע באשמת מי זה, אבל כאשר הזכרונות עובדים בסינגל צ'אנל, הם אוטומטית יורדים ל-166Mhz).

ואם כן, מה יקרה כאשר אני אחזיר אותם ל-Dual Channel??

הם יישארו ב-200 למרות האוברקלוק לסינגל, או יעבדו ב-234Mhz (יעלו ב-34, בגלל האוברקלוק שנעשה להם כאשר היו ב-Single)??

:s05:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כבר כמה ימים שאני עובד במחשב עם דואל צ'אנל. (בינתיים אין בעיות מיוחדות, ברוך השם.. DIMM4 ,DIMM3)

הזכרונות עובדים כרגיל עם 200Mhz. ותזמונים CL2.5

אני רוצה לשאול מה יקרה במצב שאני איאלץ להחזיר אותם שוב ל-Single Channel, אז מהירות הזיכרון תרד ל-166Mhz והתזמונים יהיו CL2. (בדוק)

אני אהיה חייב לעשות אוברקלוק כדי להחזיר אותם ל-200Mhz. האוברקלוק הזה לזכרונות ידרוש אובקלוק למעבד.

האם האוברקלוק הזה יהיה הוגן ונורמלי?? (שוב, לא יודע באשמת מי זה, אבל כאשר הזכרונות עובדים בסינגל צ'אנל, הם אוטומטית יורדים ל-166Mhz).

קודם כל העובדה שהזיכרון לא עובד כמו שצריך ב Dual Channel זה כבר לא תקין. תוסיף לזה את העובדה שבערוץ בודד מהירות הזיכרון יורדת ל 166MHz ותבין שיש כאן בעיה חומרתית כלשהי.

האם מדובר ב-2 מודולי זיכרון זהים (גודל, חברה, תיזמונים)? כמו כן בדוק באתר יצרן הלוח האם יש בעיית תאימות בין הלוח לזיכרון שלך. דבר נוסף שכדאי לנסות הוא עידכון - אולי הוא ייפתור את הבעיה הזו.

אפשרות אחרת היא שהמעבד שלך לא תקין, או יותר נכון - בקר הזיכרון שיושב על המעבד.

אני הייתי מציע לקחת את המחשב לחנות ממנה קנית אותו ולבקש מהם לבדוק ואם צריך - להחליף באחריות את החלקים הבעייתים.

בקשר להעלאת מהירות הזיכרון ב - זה לא OC אם אתה מגדיר את הזיכרון למהירות שבו הוא אמור לעבוד ולא משנה את המהירויות של שאר הרכיבים במחשב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקשר להעלאת מהירות הזיכרון ב - זה לא OC אם אתה מגדיר את הזיכרון למהירות שבו הוא אמור לעבוד ולא משנה את המהירויות של שאר הרכיבים במחשב.

אה... אם אני עושה לזכרונות שעובדים כ-Single, מ-166Mhz ל-200Mhz- כאשר אני אחזיר אותם לעבוד ב-Dual הם יעבדו בכל מקרה ב-200Mhz, נכון אחי? למרות ה-OC שעשינו להם כאשר הם היו בסינגל..?

אממ..ובקשר לעניין שכאשר הם עובדים בסינגל הם יורדים ל-166Mhz, חשבתי שזה קורה בכל לוח K8NF-9 , לא?

(או שזה רק אצלי? אם זה רק אצלי אז זה באמת דורש לקחת את המחשב לחנות..)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...