הלינוקס מרגיז אותי.! - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הלינוקס מרגיז אותי.!

nir567

Recommended Posts

התקנתי על המחשב מנדריק 10.1.

אין לי ידע קודם בלינוקס והכל אז לקח לי זמן מה להתקין אותו, ולהגדיר את הקטע של המחיצות, שגם לא יצא משהו.

בפעם הראשונה שהתקנתי שמתי סיסמה ובסיום ההתקנה אחרי שהפעלתי מחדש הוא מבקש את הסיסמה ומשום מה הסיסמה שאני מקליד לא תקינה עבורו.

טוב אז התקנתי שוב בלי סיסמה ואותו דבר הוא לא נותן לי להיכנס למערכת.

מה אני אמור לעשות?\יש אולי משהו שפספסתי\לא הבנתי\לא ידעתי\.

אהה ונזכרתי בעוד משהו.

כשאני מדליק את המערכת אני אמור לבחור במערכת הפעלה.

אז יש לי:

linux

safefail

linux-nobp - משהו כזה לא זוכר בדיוק

ווינדוס.

הראשון והאחרון אני יודע מהם אבל השאר...

תודה, ניר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב אולי הגעתי לפתרון אבל אתם צריכים לעזור לי.

כמו שאתם יודעים התקנתי את הלינוקס איזה 8 פעמים כבר עם סיסמה ובלי סיסמה.. בכל המקרים הוא לא נותן לי להיכנס למערכת.

אז הבנתי שיכולה להיות סיסמה ל- root.. פליזז את להרסו לי המיתוס...

אתם יכולים להגיד לי בבקשה מה הוא??..תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תשים לב שכשאתה מגדיר את הסיסמה מקש הCAPSLOCK באותו מצב שהוא נמצא כשאתה מנסה לעשות login

לא הבנתי על איזה מיתוס אתה מדבר אבל אם אתה חושב שיש איזה סיסמת backdoor לroot בלינוקס אז צר לי אין

לדעתי פשוט כשהגדרת את הסיסמה מקש הCAPSLOCK היה מכובה ואחרי ריסט הוא נדלק לך אוטומטית (או ההיפך) זה או זה או שפשוט יש לך טווח מאוד קצר ואתה שוכח את הסיסמה כל פעם :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תשים לב שכשאתה מגדיר את הסיסמה מקש הCAPSLOCK באותו מצב שהוא נמצא כשאתה מנסה לעשות login

לא הבנתי על איזה מיתוס אתה מדבר אבל אם אתה חושב שיש איזה סיסמת backdoor לroot בלינוקס אז צר לי אין

לדעתי פשוט כשהגדרת את הסיסמה מקש הCAPSLOCK היה מכובה ואחרי ריסט הוא נדלק לך אוטומטית (או ההיפך) זה או זה או שפשוט יש לך טווח מאוד קצר ואתה שוכח את הסיסמה כל פעם  :P

אחי למה סתם אמרתי לך שמספר רב של פעמים לא עשיתי סיסמה.. מה תגיד על זה. אגב הלינוקס אמור בכל מקרה לשאול אותי עבור סיסמה גם אם לא שמתי סיסמה?.. הוא תמיד מבקש ממני סיסמת תחברות..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש דרך להיכנס במצב ל משהו שנקרא SINGLE USER זה מצב שהלינוקס עולה בלי סיסמא ומאפשר לך לשנות את הסיסמא

מה שקורה זה כשאתה אתה עולה עם המערכת אז אם זה עולה במצב של גרפי ושואל אותך איזה מערכת אתה רוצה לעלות יש לך אופציה לערוך את מה שהלינוקס מעלה

אז נראה לי שבלינוקס שלך המערכת העלאה נקראת GRUB משם אתה יכול במצב של הלבחור מערכת ללחוץ על האות E במקלדת ומשם ללכת לשורה האמצעית ולרשום בסוף SINGLE ואז לשמור ע"י אנטר ואז ללחוץ על B וזה יעלה לך את המערכת בלי סיסמא בצמצב כזה אתה פשוט רושם במצב passwd מכניס סיסמא חדשה וזה יאפס לך את הסיסמא

בהצלחה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל, אני לא זוכר איך הולכת ההתקנה של מנדרייק אבל אם אני זוכר נכון אתה קובע שם גם את הסיסמה למשתמש הרגיל שלך וגם את הסיסמה של הרוט.

ברגע שנכנסת למערכת, אם אתה לא מצליח להיכנס עם המשתמש הרגיל שלך תנסה להיכנס עם הרוט, ואם הצלחת להיכנס איתו תוכל לאפס את סיסמת המשתמש הרגיל.

דבר שני, failsafe זה בערך כמו safe mode של ווינדוס, זה מצב שהלינוקס עולה באופן מינימלי, כלומר מבוטלת תמיכה באמצעי חומרה מסויימים, זה מאפשר לך לעלות ולפתור בעיות.

linux-nofb אומר שהלינוקס תעלה בלי גרפיקה בשלב שאתה עדיין בטרמינל, כשאתה עולה עם רגיל אתה רואה בהתחלה מסך כחול שאומר לך ללחוץ F2 בשביל לראות תהליך מפורט של איך המערכת עולה, אם תעשה עם -fb במקום המסך הגרפי אתה תראה מסך שחור שמזכיר דוס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...